چت روم فارسی – میهن چت – پرشین چت – فارسی چت – چت فارسی

چت روم فارسی یا همان میهن چت یکی از بهترین چت روم های ایرانی و فارسی زبانان میباشد این چت روم با استفاده از قوانین جدید اینترنت و الهام گرفته از فناوری های جدید حاکم بر فضای مجازی محیطی امن را برای کاربران ایرانی و فارسی زبان ایجاد کرده است ، جهت ورود به این چت روم میتوانید از فرم سمت راست صفحه نام خود را وارد کرده و بر روی دکمه ورود کلیک نمایید یا میتوانید از لینک زیر اقدام به ورود نمایید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

تلِگرام یک سرویس پیام‌ رسان متن‌ باز چند سکویی مبتنی بر رایانش ابری است تلگرام رسما برای اندروید ویندوز فون و آی‌ اواس مانند تبلت‌ ها و دستگاه‌ های بدون وای-فای در دسترس است. چت روم فارسی

چت روم فارسی قدیمی ترین و با کیفیت ترین چت ایرانیان
چت روم فارسی قدیمی ترین و با کیفیت ترین چت ایرانیان

نرم‌ افزارهای چت روم فارسی کلاینت غیررسمی برای نسخهٔ وب  نسخه اواس ده نسخه لینوکس و یک کلاینت دسکتاپ مایکروسافت ویندوز از توسعه‌دهنده‌های مستقل که از رابط برنامه‌ نویسی کاربردی تلگرام استفاده می‌کنند در دسترس هستند. کاربران تلگرام امکان ارسال پیام نگاره ویدئو و همه گونه پرونده‌های خودویرانگر و رمزنگاری‌ شده را تا حجم ۱٫۵ گیگابایت دارند.

تلگرام توسط چت روم فارسی دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است. پشتیبان مالی این پروژه، سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان است.

در اکتبر ۲۰۱۳ تلگرام چت روم فارسی روزانه صد هزار کاربر فعال داشت که در ۲۴ مارس ۲۰۱۴ این شمار به ۱۵ میلیون رسید.

در دسامبر ۲۰۱۴، تلگرام اعلام کرد که بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد که روزانه بیش از یک میلیارد پیام همرسانی میکنند میزان همرسانی پیام‌ ها در بازه زمانی پنج‌ ماهه دو برابر شد و به ۲ میلیارد یک چت پیام در روز رسید در سپتامبر ۲۰۱۵ اعلام شد که چت روم فارسی تلگرام بیش از ۶۰ میلیون کاربر فعال دارد که روزانه ۱۲ میلیارد پیام با یکدیگر همرسانی میکنند در فوریه ۲۰۱۵ شمار ثبت نام کنندگان در تلگرام به ۳۵۰ هزار کاربر در روز رسید و در مجموع روزانه بیش از ۱۵ میلیارد پیام در بستر این پیام‌رسان فرستاده شد.

چت روم فارسی – چت روم ایران – میهن چت – چت – چت روم

در سال ۲۰۱۷ تلگرام با حدود ۱۸۰ میلیون کاربر هفتمین پیام‌رسان پرکاربرد شناخته شد در این فهرست تلگرام با پیام‌ رسان فیس‌بوک و واتس‌اپ در جایگاه نخست هستند. در ماه مارس ۲۰۱۸ تلگرام کاربران خود را بیش از ۲۰۰ میلیون اعلام کرد.

در ایران برپایه نظرسنجی انجام‌شده چت روم فارسی از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا تلگرام تا پیش از فیلتر شدن محبوب‌ ترین پیام‌رسان بود به‌ گونه‌ای که در سال ۱۳۹۶، ۶۲٫۲ درصد ایرانیان عضو آن بوده‌اند.

تلگرام به عنوان شرکت در انگلستان  چت روم فارسی و آمریکا به ثبت رسیده‌است. اما حوزه قضایی آن مشخص نیست تلگرام دفتر مرکزی خود را در برلین آلمان معرفی میکند اما آدرس دفترهای آن مشخص نیست.

چت روم فارسی همه نرم‌ افزارهای رسمی تلگرام و چند نرم‌افزار غیررسمی متن‌باز هستند چت روم اصفهان هرچند، نرم‌ افزار سمت سرور تلگرام مالکیتی است پاول دورف گفته‌ است که کد سرور نرم‌ افزار آزاد نیست زیرا معماری تلگرام نیاز دارد دوباره طراحی شود تا به سرورهای مستقل اجازه دهد مانند یک اَبرِ تلگرام پیوسته کار کند.

پروتکل تازه‌ساخت MTProto توسط چت روم فارسی نیکلای دورف بر مبنای رمزنگاری استاندارد رمزنگاری پیشرفته ای‌ ئی‌ اس ۲۵۶ بیتی متقارن رمزنگاری آراس‌ای ۲۰۴۸ و پروتکل همرسانی کلید دیفی هلمن است.

چت روم فارسی
چت روم فارسی – میهن چت – ایران چت – فارسی چت – چت فارسی

گروه‌ ها یکی از بخش‌های اصلی پیام‌ رسان تلگرام هستند به‌ طوری‌ که ناز چت کاربران میتوانند با پیوستن به گروه‌ ها به صورت چند سویه با دیگران ارتباط برقرار کنند گروه‌های نخستین توانایی پذیرش ۲۰۰ عضو را داشتند ولی تلگرام در ویرایش‌های بعدی توانایی پذیرش گروه عادی به سوپر گروه و افزایش اعضا را از ۲۰۰ به ۵۰۰ و سپس به ۵۰۰۰ نفر را در دسترس همگان قرار داد.

از ویرایش مارس ۲۰۱۶ مدیران گروه‌ ها می‌توانند پیام سنجاق شده را در بالای گروه‌ها قرار دهند که از آن به اطلاعیه نیز نام برده میشود از دیگر موارد می‌توان به انتخاب چت روم فارسی شناسه برای گروه‌ ها و ساخت گروه‌های عمومی اشاره کرد که توانایی جستجوی گروه‌ ها بر اساس شناسه را برای کاربران فراهم میکند.

کانال تلگرام مسیر یک سویه‌ ای است که فقط ادمین میتواند در آن پست‌ های دلخواه پرشین چت را برای اعضای کانال منتشر کند و دیگر اعضا امکان اضافه کردن پست در آن را ندارند.

 از کانال میتوان برای پیام‌رسانی به‌ شمار نامحدودی از کاربران استفاده کرد. این کانال‌ها می‌توانند به صورت عمومی‌ باشند و همه کاربران بتوانند در آن عضو شوند یا خصوصی باشند و امکان عضویت برای همه نباشد.

در اواخر مارس ۲۰۱۷ تلگرام تماس صوتی خود را چت روم فارسی معرفی کرد تماس‌ها بر مبنای شیوه رمزگذاری سرتاسر چت‌ های محرمانه ساخته شده‌ است.

پیام‌ها همچنان میتوانند به صورت رمزنگاری دوسویه ارسال شوند این پیام‌ها با سرویس پروتکل MTProto رمز گذاری میشوند

در ژوئن ۲۰۱۵ تلگرام اجازه ساخت ربات را به کاربران ثالث داد.  این ربات‌ ها حساب‌ های کاربری هستند که از روی یک برنامه اجرا میشوند.

در ماه نوامبر ۲۰۱۵ تلگرام حساب ۷۸ کاربر شخصی و کانال را به علت همکاری با داعش مسدود و اعلام کرد که از این پس امکاناتی در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا این‌ گونه کاربران مشکوک را گزارش کنند به نظر میرسد داعش هنوز در این شبکه فعال است.

http://mihanw.ir/

سرور‌های شبکه تلگرام گاهی چند بار در هفته مشکل پیدا می‌کنند و کاربرها در اروپا خاورمیانه و آفریقای شمالی تا چندین ساعت پیاپی به شبکه دسترسی ندارند. این شبکه بارها قول داده‌ است که این وضعیت را تغییر دهد ولی پیشرفت محسوسی در این مورد مشاهده نشده‌ است.

کاربران بارها مشاهده کرده‌ اند که ضمن فوروارد کردن یک پیام از راه نشان گذاری تلگرام اشتباها یک یا دو پیام دیگر را نیز اضافه به گیرنده فوروارد میکند و این میتواند در رابطه با درونمایه چت روم مشهد پیام برای فرستنده عامل شرمساری شود همچنین بارها دیده شده که حساسیت بخش صفحه لمسی در تلگرام دچار نوسان شده و با لمس یک نام تماس پرونده شخص دیگری باز می‌شود و کاربر ندانسته پیامی ارسال میکند که این نیز میتواند مشکل‌ هایی را برای فرستنده به بار بیاورد.

کاربران روس نزدیک به هفت درصد از کل کاربران چت روم فارسی تلگرام را تشکیل میدهند به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه FSB عاملان حمله ۲۰۱۷ متروی سن پترزبورگ از تلگرام برای ارتباط استفاده کرده بودند

میهن چت - چت روم فارسی  - فارسی چت - چت - چت روم
چت روم فارسی – میهن چت – چت فارسی – فارسی چت – چت – باران چت

چت روم فارسی در اکتبر سال ۲۰۱۷ پیام‌رسان تلگرام به دلیل خودداری از ارائه کلید های رمزنگاری پیام‌های کاربران به سرویس امنیت فدرال روسیه ۸۰۰ هزار روبل روسیه برابر ۱۸ هزار دلار آمریکا جریمه شد در مارس ۲۰۱۸ سازمان تنظیم ارتباطات روسیه برای دومین بار به مدیران چت روم فارسی تلگرام دو هفته وقت داد تا داده‌ های کاربران و کدهای رمزنگاری را به سازمان اطلاعات و امنیت روسیه تسلیم کنند ولی با خودداری چت فارسی مدیران تلگرام از این کار در روز جمعه ۱۳ آوریل ۲۰۱۸ دادگاهی در مسکو حکم ممنوعیت سرویس پیام‌ رسان تلگرام در روسیه را صادر کرد  پاول دوروف به این دادگاه وکیل نفرستاده بود وی همچنین گفته بود حتی اگر این به قیمت توقف فعالیت آن تمام شود تلگرام حریم خصوصی کاربران خود را حفظ خواهد کرد.

چت فارسی – فارسی چت – میهن چت – چت روم

 

 در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۱۸ سازمان تنظیم ارتباطات روسیه آغاز فیلترینگ دسترسی به پیام‌ رسان تلگرام را در این کشور اعلام کرد. در مه ۲۰۱۸ مقام‌های روسیه از شرکت اپل خواستند خدمات ارسال اطلاع فوری تلگرام را در روسیه متوقف کرده و اپلیکیشن آن از اپ استورهای روسیه حذف شود این مقام‌ها گفتند که در حال گفتگو با گوگل هستند تا دسترسی به این پیام‌ رسان با سیستم عامل اندروید ناممکن شود.

برای رویارویی با حکم دادگاه پاول دوروف جنبشی به نام مقاومت دیجیتال را پایه‌ گذاری کرد و هدف آن را جنبشی نا متمرکز برای دفاع از آزادی و پیشرفت دیجیتال در جهان خواند.

گفته میشد ممنوعیت دسترسی به تلگرام تأثیر چشم گیری بر فعالیت کاربران روس نگذاشته‌ است چون کاربران روس این پیام‌ رسان از وی‌ پی‌ ان و فیلترشکن استفاده میکنند اما نهایتا تلگرام با دولت روسیه اینطور مصالحه کرد که از قوانین حفاظت از داده‌ های این کشور تبعیت کند اما داده‌ های شهروندان روس را در روسیه ذخیره نکند.

نظام جمهوری اسلامی ایران بارها بحث فیلترینگ تلگرام را مورد بررسی قرار داد و کاتالیا چت همواره محدودیت‌ هایی را برای دسترسی کاربران به آن اعمال کرده‌ است به‌گونه‌ ای که دسترسی کاربران به این پیام‌ رسان همواره با اختلالات جدی روبرو میشده‌ است.

این پیام رسان نقش پررنگی در کاهش رأی جناح اصولگرایان جمهوری اسلامی ایران در چند انتخابات از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ مانند انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ و مجلس شورای اسلامی و حذف چهره‌ های شاخص مجلس خبرگان رهبری داشته‌ است

پس از تظاهرات ۱۳۹۶ ایران، علاء الدین بروجردی طی اظهاراتی از فیلترشدن تلگرام تا پایان فروردین ۱۳۹۷ خبر داد کانال تلگرام رهبر ایران و معاون اول رئیس‌ جمهوری نیز در روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ پایان فعالیت خود در این پیام‌ رسان را اعلام و از جایگزینی این کانال‌ ها با کانال‌هایی در پیام رسان‌های داخلی ایران خبر دادند.

در دهم اردیبهشت ۱۳۹۷ تلگرام در ایران به دستور قضایی فیلتر شد. دستور قضایی درباره مسدودسازی پیام رسان تلگرام از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران صادر شد بر پایه این دستور کلیه ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور خصوصا شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلف اند از تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ نسبت به اعمال مسدودسازی کامل وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام نمایند.

در متن حکم مسدودسازی تلگرام آمده‌ است که اِعمال مسدود سازی باید به‌ گونه‌ ای باشد که محتوای پیام‌ رسان یاد شده با هیچ نرم‌ افزاری در کشور قابل دسترس نباشد تخلف از اجرای این دستور موجب تعقیب کیفری خواهد بود.

قبل از فیلترینگ چت روم فارسی بیش از ۸۰ درصد از کاربران ایرانی از تلگرام استفاده میکردند تا شهریور ۱۳۹۵ بیش از ۲۰ میلیون کاربر ایرانی در تلگرام فعالیت میکردند تلگرام در اواخر ماه مارس ۲۰۱۸ اعلام کرد که نزدیک به ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در سرتاسر چت روم فارسی جهان دارد که بیش از ۴۰ میلیون نفر از کاربران آن یک پنجم کل کاربران در ایران بودند اطلاعیه بسیار مهم بر پایه نظرسنجی انجام‌ شده از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا تلگرام تا پیش از فیلتر چت روم فارسی شدن محبوب‌ ترین پیام‌ رسان بود به گونه‌ای که در سال ۱۳۹۶ ۶۲٫۲ درصد ایرانیان عضو آن بوده‌ اند.

چت روم فارسی - ایران چت - میهن چت
چت میهن – میهن چت – چت فارسی – چت ایرانی – ناز چت

تلگرام در اطلاع‌ رسانی و بسیج اجتماعی برای کارهای امدادی از جمله در زمین‌ لرزه ۱۳۹۶ ازگله تاثیرگذار بوده‌است.

چت روم فارسی یکی از برترین چت روم های ایرانی و یکی از بخش های چت روم ایران چت میباشد که در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده است جهت ورود به این چت روم میتوانید از فرم سمت راست صفحه یا از لینک لینک اقدام به ورود نمایید.

http://mihanway.ir/chat-iranian