باران چت – چت – چت روم – چت فارسی – چت روم باران – چت باران

باران چت قدیمی ترین چت روم ایرانی که با اسم میهن چت نیز قابل شناسایی میباشد ، باران چت یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین چت فارسی های ایرانی است این چت روم یکی از بخش های مهم میهن چت میباشد .

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

همچنین کادر این سایت از کار بلد ترین و بهترینو با تجربه ترین افراد تشکیل شده است همچنین کاربران بسیار خوب و محترم این سایت باعث افزایش کیفیت و رونق سایت از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۳۹۸ شده است .

جهت ورود به چت روم عسل چت – میهن چت میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید.

http://mihanway.ir/iranchat

خلیج فارس شاخاب پارس یا دریای پارس نام آبراهی پراهمیت در آسیای غربی و منطقه خاورمیانه است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه‌جزیره عربستان قرار دارد.

باران چت - چت - چت روم - چت باران - میهن چت - پرشین چت - چت فارسی
باران چت بهترین و قدیمی ترین چت روم فارسی ایرانی میباشد همچنین این چت روم دارای نظارت شبانه روزی میباشد

مساحت خلیج فارس ۲۳۷٬۴۷۳ کیلومتر مربع است و پس از خلیج مکزیک و خلیج هادسون سومین خلیج بزرگ جهان به‌شمار می‌آید. خلیج فارس اول چت از شرق از طریق تنگه هرمز و دریای عمان به اقیانوس هند و دریای عرب راه دارد و از غرب به دلتای رودخانه اروندرود که حاصل پیوند دو رودخانهٔ دجله و فرات و پیوستن رود کارون به آن است، ختم می‌شود .

نام تاریخی این خلیج در زبان‌های گوناگون، ترجمه عبارت باحال چت خلیج فارس یا دریای پارس بوده‌است همچنین در تمام سازمان‌های بین‌المللی نام رسمی این خلیج خلیج فارس است اما برخی از کشورهای عربی در دهه‌ های اخیر آن را خلیج عربی یا به سادگی خلیج می‌نامند سازمان آب‌ نگاری بین‌المللی از نام خلیج ایران خلیج فارس برای این خلیج استفاده می‌کند.

کشورهای ایران، عمان عراق عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر و بحرین در کناره خلیج فارس هستند. در این میان سواحل شمالی خلیج فارس تماماً در جغرافیای سیاسی ایران قرار دارند. به سبب وجود منابع سرشار نفت و گاز در خلیج فارس و سواحل آن، این آبراهه در سطح بین‌المللی، منطقه‌ای مهم و راهبردی به‌شمار می‌آید.

http://mihanw.ir/

باران چت – چت روم باران چت – چت باران – چت روم باران

زمین‌شناسان معتقدند که در حدود پانصد هزار سال پیش، صورت نخستین خلیج فارس در کنار دشت‌های جنوبی ایران تشکیل شد و به مرور زمان، بر اثر تغییر و تحول در ساختار درونی و بیرونی زمین، شکل ثابت کنونی خود را یافت. خلیج فارس در آغاز، بسیار پهناور بوده به‌طوری‌که تا اواخر دوره سوم زمین‌شناسی بیشتر جلگه‌های برازجان، بهبهان و خوزستان ایران تا کوه‌های زاگرس در زیر آب بوده‌اند. اهواز چت

از آخرین تغییرات خلیج فارس، این بوده که این خلیج، طی دوران آخرین عصر یخبندان حدود ۷۰ تا ۱۱ هزار سال پیش که آب‌ وهوای زمین سردتر بوده و یخسارهای قطبی و یخچال‌های کوهستانی گسترش یافته‌اند، و در نتیجه به دلیل جذب آب اقیانوس‌ها به یخسارهای قطبی و گسترش آن‌ها، آب اقیانوس‌ها و دریاها در طی این دوران پایین رفته‌است

چت میهن ، میهن چت فارسی  چت ، چتروم شلوغ ، پرشین چت ، ناز چت
چت میهن ، میهن چت فارسی چت ، چتروم شلوغ ، پرشین چت ، ناز چت

به‌ طور میانگین ۱۲۰ متر در این مدت، جایی که امروزه به نام خلیج فارس می‌شناسیم، وجود نداشته و به صورت گودالی بسیار بزرگ بوده که رودخانه پهناور اروندرود به آن می‌ریخته و در عمیق‌ ترین بخش‌های آن، دریاچه‌ها و برکه‌هایی وجود داشته‌اند برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد که احتمالاً تمدنی پرشین چت در آن مناطق شکل گرفته، که با ورود و بالا آمدن سطح آب در خلیج فارس، بقایای آن به زیر آب رفته‌ است .

پس از پایان آخرین عصر یخبندان در حدود ۱۱هزار سال پیش، و ذوب‌ شدن یخ‌های قطبی و بالا آمدن آب اقیانوس‌ها و دریاهای آزاد، سطح دریای عمان نیز بالا آمده و از طریق تنگه هرمز، آب به درون گودال بسیار بزرگی که امروزه به نام خلیج فارس می‌شناسیم جاری شده و به‌ تدریج، به شکلی که امروز می‌بینیم درآمده است.

گمانه‌ زنی‌هایی وجود دارد که پس از خروج انسان چت پرشین هوموساپینس از آفریقا در حدود ۷۰هزار سال پیش، بستر خلیج فارس محل شکل‌ گیری تمدن ها یی بوده که پس از پایان عصر یخبندان، آثار آن تمدن ها به زیر آب رفته‌است .

چت روم فارسی باران چت – باران چت – چت باران

خلیج فارس در ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ قرار دارد.

این خلیج توسط تنگه هرمز به دریای عمان و از طریق چت روم ایران آن به دریاهای آزاد مرتبط است. از بین کشورهای همسایه خلیج فارس، کشور ایران دارای بیشترین مرز آبی مشترک با خلیج فارس است. طول مرز آبی کشور ایران با خلیج فارس، با احتساب جزایر در حدود چت روم تبریز ۱۸۰۰ کیلومتر و بدون احتساب جزایر در حدود ۱۴۰۰ کیلومتر است.

طول خلیج فارس از تنگه هرمز تا آخرین نقطه پیشروی آن در جهت غرب در حدود ۸۰۵ کیلومتر است. عریض‌ترین بخش خلیج فارس ۱۸۰ مایل ۲۹۰ کیلومتر است. عمیق‌ ترین نقطه خلیج فارس با عمق ۹۳ متر در ۱۵ کیلومتری تنب بزرگ و کم عمق‌ترین نقطه آن با چت روم کرج عمقی بین ۱۰ تا ۳۰ متر در سمت غرب است. همچنین جزایر متعددی در خلیج فارس وجود دارند.

از دیدگاه زمین‌شناسی، خلیج فارس فرونشست زمین ساختی کم عمقی است که دوره ترشیاری پیش در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس تشکیل شده‌است.

در واقع این دریا بازمانده گودال بزرگی است که از دوران گذشته زمین شناختی زیر تأثیر فشار ناشی از آتش فشان‌های فلات ایران بوده و پایداری فلات عربستان چت روم مشهد در مقابل این واکنش‌های تکتونیکی سبب ایجاد و توسعه پهنا ژرفای آن شده‌ است.

چت فارسی ، فارسی چت ، باران چت ، چت باران ،  میهن چت ، چت روم قدیمی
چت فارسی ، فارسی چت ، باران چت ، چت باران ، میهن چت

شدیدترین چین خوردگی‌ های دوران پلیو پلیستوسن، کرانه‌ های شمالی خلیج فارس زاگرس را چین داده‌است. میزان این چین خوردگی‌ها که در خشکی‌های کشور ایران شدید است با شیب‌های کمتر به طرف دریا ادامه پیدا می‌کند به‌ طوری‌ که در دریا این شیب به ۱۰ تا ۲۰ درجه می‌رسد.

محور اصلی خلیج فارس نیز یکی از پیامدهای زمین ساختی پدیده چت فارسی چین خوردگی زاگرس است که در دوران پلیو پلیستوسن شکل گرفته‌است. در پایان دوره پلیوسن، سطح دریا احتمالا ۱۵۰ متر بالاتر از سطح کنونی بوده‌است.

این سطح در حدود ۱۰۰٬۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و به تدریج به سطح کنونی رسیده‌است که آثار آن به صورت پادگانه‌های دریایی و سخا، در کرانه‌های جنوبی خلیج فارس بر جای مانده‌ است.

از نظر ریخت‌شناسی، خلیج فارس نامتقارن بوده و شیب سواحل جنوبی آن ملایم تر از شیب سواحل شمالی است. کرانه جنوبی خلیج فارس، به ویژه در شرق شبه جزیره قطر، چت روم شمال منطقه وسیع و کم عمقی است ۱۰ تا ۲۰ متر که به‌ طور عمده با ریخت‌شناسی بست، محیط تبخیری و منطقه جزر و مدی مشخص است. خلیج فارس از رسوبات سخت و بلند با اشکال خطی ساخته شده و با واسطه یک دشت ساحلی باریک با دریا در ارتباط است.

جزایر ایرانی خلیج فارس به صورت پشته‌های کشیده و موازی ساحل که در واقع دنباله رشته کوه زاگرس هستند که بر اثر بالا آمدن آب بشکل جزیره درآمده‌اند مانند قشم و کیش یا اینکه کم و بیش دایره‌ای شکل هستند مانند هرمز و ابوموسی که گنبدهای نمکی سری هرمز هستند.

سطح جزایر خلیج فارس از رسوبات تخریبی و مارن تشکیل شده‌است که کم و بیش صدف دارند. خاک این جزایر عمدتاً شور یا حاوی گچ است که در نتیجه رشد گیاهان را به گونه‌ های خاص محدود می‌کند.

شکل ساحلی خلیج فارس در مجاورت ایران از نوع طولی است که موازی با محور ارتفاعات مجاور است که گاهی تراکم آبرفت‌ها فاصله زیادی بین خط ساحل و ارتفاعات زاگرس ایجاد کرده مانند جلگه بوشهر، و گاهی دامنه تاقدیس‌ها در خط ساحلی قرار گرفته‌اند مانند غرب خور موج

میهن چت – چت روم میهن چت – فارسی چت – چت – چت روم

آب و هوای خلیج فارس خشک و نیمه استوایی است. در تابستان دما گاهی تا ۵۰ درجه سانتی گراد می‌رسد و میزان تبخیر بیشتر از میزان آب‌های وارده می‌شود. در زمستان دما تا ۳ درجه سانتی گراد هم گزارش شده‌است.

در عین شوری زیاد آب خلیج فارس، ۲۰۰ چشمه آب شیرین در کف و ۲۵ چشمه آب کاملا شیرین در سواحل آن جریان دارند که منشأ همگی آن‌ها از کوه‌های زاگرس در ایران است.

آب‌های شیرینی که وارد خلیج فارس می‌شوند عمدتا محدود به روان چت روم تهران آب‌های کوه‌های زاگرس در ایران و کوه‌های ترکیه و عراق است. رودخانه‌هایاروندرود، کارون، جراحی، مند، دالکی و میناب بزرگترین و پرآب‌ترین رودخانه‌هایی هستند که به خلیج فارس می‌ریزند که بیشتر سرچشمه‌های آن‌ها در کوه‌های زاگرس قرار دارند.

در کرانه جنوبی آب‌های ورودی به خلیج فارس بسیار کم است که موجب بالا بودن رسوبات کربناتی در این بخش شده‌است. به دلیل محصور بودن، اثر اقیانوس بر خلیج فارس بسیار ناچیز است و به همین علت سرعت جریان‌های زیرین و افقی آن بسیار کم و در حدود ۱۰ سانتی‌متر در ثانیه‌است.

شوری بیشتر خلیج فارس نسبت به اقیانوس موجب پیدایش جریان آبی از اقیانوس هند به خلیج فارس می‌شود که به موازات ساحل ایران و در جهت پادساعت‌گرد است. جریان ذکر شده با کاهش دما و شوری همراه است به‌ طوری‌ که در تنگه هرمز مقدار نمک ۳۶٬۶ گرم در لیتر و در انتهای شمال غربی و در دهانه کارون در حدود ۴۰ گرم در لیتر است.

میزان بارندگی در سواحل جنوبی کمتر از ۵ سانتی‌متر در سال و در سواحل شمالی بین ۲۰ تا ۵۰ سانتی‌متر در سال است .

آیناز چت – چت روم آیناز

خلیج فارس و مترادف‌های آن در سایر زبان‌ها، اصیل‌ترین نام و نامی است بر جای مانده از کهن‌ترین منابع، که از سده‌های پیش از میلاد به‌طور مستمر در همه زبان‌ها طراحی وب سایت و ادبیات جهانی استفاده شده‌است و با پارس، فارس، ایران و عجم ـ نام‌های ایران ـ و معادل‌های آن در سایر زبان‌ها گره خورده‌است.

گرچه این آبراهه در همه متون تاریخی و جغرافیایی عربی خلیج فارس و بحر فارس نامیده شده‌است با این حال، این نام‌ گذاری از دهه ۱۳۳۰ خورشیدی از سوی ملی‌ گرایان عرب مورد چالش واقع شده‌است. کشورهای عربی، از دهه ۱۹۶۰ میلادی و با گسترش اندیشه‌های پان عربی توسطجمال عبدالناصر از نام جعلی خلیج عربی استفاده می‌کنند.

این مطلب طی یک بخشنامه از طرف اتحادیه عرب به همه کشورهای عربی رسماً ابلاغ شده‌است.

اما سایر کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی همچنان از نام اصلی و کهن خلیج فارس به صورت رسمی استفاده می‌کنند و گاهی اوقات ممکن است در مکاتبات غیررسمی برای سادگی یا تحت نفوذ مالی عربی عبارت خلیج را بکار برند.

بهترین و با کیفیت ترین چت روم ایرانی باران چت
باران چت یکی از بهترین چت روم های ایرانی

در سال‌های اخیر بسیاری از دانشمندان غربی و عربی و مسلمان چت میهن در خصوص قدمت نام خلیج فارس یا علت تحریف نام خلیج فارس اظهار نظرهای مستندی داشته‌ اند که مجموعه این اعترافات در کتاب اسناد نام خلیج فارس، میراثی کهن و جاودان نوشته محمد عجم و در وب سایت مرکز مطالعات خلیج فارس و دریای پارس جمع‌ آوری شده‌ است.

تا پیش از دهه ۶۰ قرن بیستم میلادی، تمامی کشورهای عربی از عبارت الخلیج الفارسی در مکاتبات رسمی خود استفاده می‌کردند.

اما در سال‌های اخیر و به ویژه از دههٔ شصت میلادی به این چت ناز سو تحریف نام خلیج فارس در مکاتبات رسمی و در برخی نشریات و بنیادهای خبر پراکنی عربی دنبال شده‌ است.

جزایر زیادی در خلیج فارس وجود دارند که برخی از آن‌ها از اهمیت کم و برخی از اهمیت بالایی برخوردارند. اکثر جزایر مهم خلیج فارس متعلق به ایران است. جزایر مهم خلیج فارس عبارت‌اند از: قشم، بحرین، کیش، جزیره خارگ، ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک و جزیره لاوان.

میهن چت – چت – چت روم – چت روم فارسی

از میان جزایر خلیج فارس بیش از ۳۰ جزیره مسکونی و غیرمسکونی آن متعلق به کشور ایران است.

برخی از این جزایر به علت کشند آب جذر و مد در زیر آب قرار می‌گیرند و غیرمسکونی هستند. جزایر غیرمسکونی خلیج فارس به عنوان زیستگاه مرجان‌ های دریایی، محل تخم‌ گذاری پرستوهای دریایی و لاک‌ پشت‌ها و هم چنین زیستگاه انواع پرندگان مهاجر از اهمیت ویژه جهانی برخوردار است. بزرگ‌ترین جزیره این خلیج قشم نام دارد.

خلیج فارس در واقع محور ارتباط بین اروپا، آفریقا، آسیای جنوبی و جنوب شرقی است. از نظر راهبردی در منطقه خاورمیانه، به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز ارتباطی بین این سه قاره‌است و بخشی از یک سیستم ارتباطی شامل اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه، دریای سرخ و اقیانوس هند است. به همین دلیل از دیرباز مورد توجه قدرت‌های جهانی و هم چنین بازرگانان و تجار دنیا بوده‌است.

چت روم باران – باران چت

هم چنین این منطقه منبع مهم انرژی جهان است. در مجموع خلیج فارس از نظر جغرافیای سیاسی، استراتژیک، انرژی و تاریخ و تمدن یک پهنه آبی مهم و حساس در دنیا محسوب می‌شود.

بزرگترین عامل اهمیت خلیج فارس وجود معادن سرشار نفت و گاز چتروم شلوغ در کف بستر و سواحل آن است به‌ طوری‌ که این منطقه را مخزن نفت جهان نام نهاده‌اند. خلیج فارس مسیر انتقال نفت کشورهای ایران، عراق، کویت، عربستان و امارات متحده عربی است،

و به همین سبب، منطقه‌ای مهم و راهبردی به‌شمار می‌آید. در حدود ۳۰ درصد نفت جهان از منطقه خلیج فارس تأمین می‌شود که این مقدار گاهی افزایش و گاهی کاهش می‌یابد. نفت تولید شده در حوزه خلیج فارس باید از طریق این پهنه آبی و از راه تنگه هرمز به سایر نقاط جهان حمل شود.

خلیج فارس از نظر ذخایر نفتی در مقایسه با سایر نقاط جهان حل مشکل رمز عبور دارای مزایای زیادی مانند سهولت استخراج، هزینه پایین تولید، مازاد ظرفیت تولید، کیفیت بالای نفت خام منطقه، سهولت حمل و نقل، توان بالای تولید چاه‌ها و امکان کشف ذخایر جدید نفتی وسیع در منطقه است.

طبق آخرین برآوردهای انجام شده حوزه خلیج فارس در حدود ۷۳۰ میلیارد بشکه ذخیره نفت اثبات شده و بیش از ۷۰ تریلیون مترمکعب گاز طبیعی را در خود جای داده‌است.

همچنین بندرهای مهمی در حاشیه خلیج فارس وجود دارد که از آن‌ ها می‌توان بندرعباس، بوشهر، بندرلنگه، کیش، خرمشهر و بندر ریحان چت ماهشهر در ایران، و شارجه، دوبی و ابوظبی را در امارات متحده عربی و بندربصره و فاو در عراق را نام برد.

از منظر نظامی، وجود پایگاه‌های نظامی متعدد اعم از دریایی، هوایی و زمینی در منطقه خلیج فارس که عمدتا متعلق به کشورهای آمریکا و انگلستان هستند و هم چنین حضور ناوهای جنگی کشورهای غربی به ویژه آمریکا در آب‌های خلیج فارس، اهمیت نظامی و راهبردی خلیج فارس را نمایان می‌سازد.

جهت ورود به باران چت میتوانید از فرم ورود به چت روم استفاده نمایید
جهت ورود به باران چت میتوانید از فرم ورود به چت روم استفاده نمایید

 جنگ نفت‌کش‌ها که در جریان جنگ ایران و عراق رخ داد یکی از عوامل حضور نظامی کشورهای غربی به ویژه آمریکا در خلیج فارس شد. اهمیت نظامی راهبردی خلیج فارس به‌ طور ویژه در جریان جنگ ایران و عراق، جنگ خلیج فارس و جنگ عراق آشکار شد.

محیط زیست خلیج فارس

در کتابه‌ای قدیمی از قول ناخدایان و ملاحان از حیوانات و غزل چت پری‌ها و موجودات عجیب و غریب در خلیج فارس سخن‌های فراوان گفته شده‌است.

از ماهی قرش که قادر است کشتی را ببلعد تا کوسه‌ای که از دهنش آتش بیرون می‌زند تا پری دریایی که مانند عروسان زیبا روی است که تا همین قرون اخیر به باورهای بی‌ گمان مردم تبدیل شده بود.

خلیج فارس یکی از بزرگ‌ترین پناهگاه‌های موجودات دریایی آموزش بافت سرهمی نوزادی مانند مرجان‌ها، ماهی‌های تزئینی کوچک، ماهی‌های خوراکی و غیر خوراکی، صدف‌ها، حلزون‌ها، نرم تنان، شقایق‌های دریایی، اسفنج‌های دریایی، عروس‌های دریایی، لاک‌پشت‌ها، دلفین‌ها، کوسه ماهی‌ها و بسیاری از موجودات دریایی دیگر است.

متخصصان محیط زیست به دلیل نبود کارشناس و متخصص ویژه، هزینه‌های پژوهشی بالا و فقدان دانش کافی، گونه‌های مختلف جانوری پستاندار در خلیج فارس را در معرض خطر و آسیب می‌بینند.

خشکسالی و عدم ورود مواد مغذی به آب، موجب کوچک فلش چت ماندن و عدم رشد کافی برخی از آبزیان خلیج فارس شده‌ است .

لاک‌ پشت‌ ها

۵ گونه از ۸ گونه لاک‌ پشت‌های موجود در جهان در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان زندگی می‌کنند که ۲ گونه لاک‌پشت عقابی و لاک‌پشت سبز در سواحل و جزایر ایران تخم‌گذاری می‌کنند.

این دو لاک‌پشت در سواحل جزایری چون هرمز، لارک، قشم، میهن باران چت فارور و بنی فارور و مکان‌های کم عمق ساحلی سکونت دارند و عمده مکان‌های تخم ریزی آن‌ها در جزایر هرمز، هنگام، فرور، شیدور، لاوان، کیش، نخیلو و ام‌الگرم گزارش شده‌است.

باران چت - چت باران - چت روم باران  چت - چت روم باران - چت فارسی - فارسی چت
باران چت – چت باران – چت روم باران چت – چت روم باران – چت فارسی – فارسی چت

وارد شدن نفت به آب‌های خلیج فارس می‌تواند باعث نازنین چت ایجاد مسمویت در این لاک‌پشت‌ها شود.

همچنین فعالیت‌های صیادی، وجود زباله، فاضلاب‌ها، تردد شناورها، انفجارات جهت اکتشاف معادن و آلودگی حرارتی تهدیداتی برای زندگی آن‌ها محسوب می‌شوند .

پسوند اینترنتی خلیج فارس

در سال ۱۳۹۲ و در پی درخواست یک شرکت ترکیه‌ای برای ثبت پسوند اینترنتی خلیج فارس Persiangulf و حمایت ایران و با وجود مخالفت و اعتراض ۶ کشور حاشیهٔ ناز چت خلیج فارس به سرکردگی امارات متحده عربی، در نهایت پس از ارائه مستندات قانونی و تاریخی از سوی ایران با رأی اکثریت اعضا، توسط مؤسسه آیکان مراحل ابتدایی ثبت پسوند اینترنتی خلیج فارس طی شد و وارد مراحل ارزیابی فنی و مالی شد.

چت روم شیراز – شیراز چت – چت روم فارسی شیراز

جهت ورود به چت روم میهن چت میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید .

http://mihanway.ir/