ناز چت – چت – چت روم – چت ناز – چت باران – چت روم فارسی

ناز چت قدیمی ترین چت روم ایرانی میباشد این سایت فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ تا هم اکنون سال ۱۳۹۸ ادامه داده است دوستان و همراهان و کاربران گرامی ناز چت – میهن چت میتوانند از فرم سمت راست همین صفحه برای ورود به چت روم اقدام کنند .

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

همچنین این چت روم با کلمات ناز چت – چت چت روم – چت ناز – چت باران – چت روم فارسی یا چت میهن در گوگل برای دوستان عزیز قابل مشاهده میباشد.

ناز چت – میهن چت یک سایت بسیار قدیمی از مشخصات این چت روم میتوان به اتاق های شهر های ایران گفتگوی متنی اسان – سرعت بالای چت روم – گفتگوی صوتی و تصویری و همچنین ارسال عکس و شکلک در عمومی و خصوصی اشاره کرد .

ناز چت|چت|چت روم|چت ناز|چت باران|چت روم فارسی

ناز چت - میهن چت - چت ناز - پرشین چت - چت - چت روم - چتروم
ناز چت با بهترین کیفیت و نظارت شبانه روزی محیطی امن و سرگرم کننده برای کاربران ایرانی

دوران ایران باستان دوران تشکیل دولت ماد تا پایان حکومت ساسانیان و چت روم نگین حمله عرب به ایران است.

پیش از مهاجرت آریایی‌ها به فلات ایران، اقوامی با تمدن‌های متفاوت در ایران می‌زیستند.

سرزمین کنونی ایران بخش بزرگی از یک واحد جغرافیایی بنام فلات مهسان چت شلوغ ترین چت روم ایران است، این واحد طبیعی با تنوع اقلیمی و زیستی خود دارای ویژگی‌های بارزی است که در نتیجه آن وحدت فرهنگی ایران را سبب شده‌است،

چت روم فارسی – ناز چت – پرشین چت – چت روم

بی‌گمان تمدن بشری مرهون نبوغ و خلاقیت مردمانی بوده‌است که سالیان دراز در این سرزمین زندگی کرده‌اند و در تعامل با جغرافیا و نظام طبیعی حاکم بر آن و در جریان روزگار، تاریخ فرهنگی و تمدن خود را آفریده‌اند.

اولین رفتارهای فرهنگی انسان در ایران با ساخت ابزارهای سنگی گوناگون چت روم هرمزگان در دوران پارینه سنگی آغاز شد،

دوران پارینه سنگی شامل سه دوره کهن میانی و نوین می‌شود، آثار بدست آمده از این دوران در ایران بیش‌تر از دورهٔ پارینه سنگی نوین است که از کاوشگاه هایی چون کشف رود خراسان، لدیز سیستان، هومیان کوهدشت و دره هلیلان در ایلام، غار شکارچیان و غار دو اشکف درکرمانشاه و… بدست آمده‌اند.

در این دوران آدمی افزون بر گردآوری خوراک و شکار بخشی از مهر چت بهترین چت روم ایرانی خوراک خود را ذخیره می‌کند،

پیش ساکنان خاور نزدیک از جمله ایران دوره فرهنگی و تمدنی نوسنگی، را آغاز می‌کنند.

ناز چت – چت روم قدیمی – چت – چت روم – پرشین چت

دوران نوسنگی با اهلی کردن گیاهان و حیوانات و شکل‌گیری نهایی روستاها همراه بود و تا هزاره پنجم قبل از میلاد ادامه یافت. در دوران نوسنگی بشر با ساخت سفال، ایجاد فضاهای معماری و ارتقاء سطح صنعت خود،

گامی دیگر در ترقی خود برداشت. یادگارهای دوره نوسنگی در ایران از محوطه‌هایی چت روم مرند چون تپه سیلک در کاشان، رود اترک در قوچان، چشمه علی تهران تپه حصار دامغان، تپه گیان نهاوند، تپه باکون فارس، شهرستان سراب، گودین تپه در کنگاور و گوران و گنج دره در کرمانشاه وشوش در خوزستان و… بدست آمده‌است.

با گذر از دوران نوسنگی ایران همچون سرزمین‌های اطراف خود در آسیای غربی وارد دورانی شد که تولید انبوه فلز، گذر از روستانشینی به شهرنشینی، استفاده از خط و نگارش و به کار بردن نشانه‌ها، گسترش بازرگانی، معماری، بهره‌مندی از تاریخ، ادبیات و هنر از ویژگی‌های آن دوران است.

بدست آمدن شهرک ویژهٔ ذوب و دستاورد فلز در اریسمان، ساخت سفالینه‌های برنگاریده و منقوش و چیزهای دینی و… گویای نقش ایران در گردونه رشد و گسترش دانشوارانه، صنعتی و معنوی بشر است.

روندی که در آینده با آغاز دوران آهن و ورود گروه‌های آریایی به پشته و فلات ایران ادامه پیدا کرد. در دوران آهن اوجی دیگر از نیرو و نوآوری و سازماندهی شهرنشینی ایرانی نقش می‌بندد عسل چت و یادگارهای باشکوهی همچون زیگورات چغازنبیل، ۱۲۵۰ قبل از میلاد معبد باباجان و . . . شکل می‌گیرند.

فارسی چت – میهن چت – میهن چتی – ناز چت

در آغاز هزاره یکم دولت‌هایی همچون مادها، ایلامی‌ها ایلام نوین و… در جاهای گوناگون مرکزی چت ایران تأسیس می‌شوند و به رودررویی با فرمانروایی دست‌دراز و متجاوز آشوری در میانرودان بین‌النهرین می‌پردازند .

کم‌کم برای رودررویی بهتر در برابر فرمانروایی آشوری و دست‌درازی‌های آنان به ایران بایکدیگر در قالب فرمانروایی ماد یکی می‌شوند.

چت پرشین - چت ناز - فارسی چت - چت - چتروم - چت شلوغ
چت ناز – چت روم فارسی – چت فارسی – چت – میهن چت – پرشین چت – الوچه چت

ظهور دولت ایلام ۶۴۰ -۳۲۰۰ قبل از میلاد به عنوان اولین قدرت متمرکز در عرصه فلات مراغه چت یا چت روم مراغه ایران جنوب غربی سرزمین کنونی ایران آغازی بود برای تأثیر فکر، هنر و تمدن مردم فلات ایران بر سایر تمدن‌های اطراف همچون تمدن بین‌النهرین و مصر، ارتباطی که همیشه با کش و قوس‌های فراوانی همراه بود و گاهی باعث تسلط تمدنی بر تمدن دیگر می‌شد.

چت – فارسی چت – میهن چت – ناز چت – پرشین چت

بطوریکه امروزه می‌توان آثار تبادل فرهنگی دولت ایلام و سایر اقوام ساکن در کوهستان‌های یاهو چت فلات ایران همچون کاسی‌ها، لولوبیان، و اورارتو و… را در میان نقوش برجسته سومری‌ها، اکدی‌ها،آشوری‌ها، بابلی‌ها و… در بین‌النهرین یا در میان آثار مکشوفه از شهرهای کهن شوش، انشان، دورانتیاش، نینوا، بابل و… مشاهده کرد

هرچند در این دوران تمدن‌های قدرتمند دیگری همچون تمدن جیرفت یا تمدن سرزمین‌های ماه چت قدیمی ترین چت روم ایرانی جنوب شرقی ایران در شهر سوخته وجود داشته‌اند و به‌طور حتم بسیار قدرتمند بوده‌اند اما به دلیل نبود شناخت کافی از ارتباط آن‌ها با سایر تمدن‌های همجوار صحبت هنوز زود است.

ایلامیان یا عیلامی‌ها اقوامی بودند که از هزاره چهارم پ.م. تا هزاره نخست پ.م. بر بخش بزرگی از مناطق جنوب و غرب ایران فرمانروایی داشتند. شیرین چت بر حسب تقسیمات جغرافیای سیاسی امروز، ایلام باستان سرزمین‌های خوزستان، فارس، ایلام و بخش‌هایی از استان‌هایبوشهر، کرمان، لرستان و کردستان را شامل می‌شد.

چت روم میهن چت – فارسی چت – چت – چت روم – ناز چت

آثار کشف شده تمدن ایلامیان، در شوش نمایانگر تمدن شهری قابل توجهی است. تمدن ایلامیان از راه دریایی و شهر سوخته در سیستان، با تمدن پیرامون رود سند هند ناز چت و از راه شوش با تمدن سومر مربوط می‌شده‌است. اول چت ایلامیان نخستین مخترعان خط در ایران هستند.

به این نکته توجه داشته باشید که عیلامیان سامی نبوده زیرا زبان آن‌ها یک زبان تک خانواده می‌باشد و این یک اشتباه است که می‌گویند علت سامی بودن عیلامیان این است .

عیلام یکی از پسران سام از نوادگان نوح می‌باشد در صورتی که نام واقعی این پادشاهی یزد چت عیلامی نبوده و هلتمتی نام داشته‌است و هر گونه نام ایلامی با عیلامی اشتباه می‌باشد.

ناز  چت - چت روم - چت ناز - چت - چت روم
میهن چت – چت – چت روم – ققنوس چت – ناز چت – پرشین چت – چت پرشین

چت ناز – اهواز چت – شیراز چت – اصفهان چت

به قدرت رسیدن حکومت ایلامیان و قدرت یافتن سلسله عیلامی پادشاهی یاسی چت اوان در شمال دشت خوزستان مهم‌ترین رویداد سیاسی ایران در هزاره سوم پ.م. است. پادشاهی اَوان یکی از دودمان‌های ایلامی باستان در جنوب غربی ایران بود.

پادشاهی آوان پس از شکوه و قدرت کوتیک – این شوشینک همچون امپراتوری اکد، ناگهان فرو پاشید؛ این فروپاشی و هرج و مرج در منطقه در پی تاخت بدو چت و تاز گوتیان زاگرس‌نشین رخ داد. تا پیش از ورود مادها و پارسها حدود یک هزار سال تاریخ سرزمین ایران منحصر به تاریخ عیلام است.

سرزمین اصلی عیلام در شمال دشت خوزستان بوده. فرهنگ و تمدن عیلامی از شرق رودخانه چت روم گلشن چت دجله تا شهر سوخته زابل و از ارتفاعات زاگرس مرکزی تا بوشهر اثرگذار بوده‌است. عیلامیان نه سامینژادند و نه آریایی آنان ساکنان اولیه دشت خوزستان هستند.

مادها قومی ایرانی بودند از تبار آریایی که در بخش غربی فلات ایران ساکن شدند. سرزمین مادها دربرگیرنده بخش غربی فلات ایران بود.

کمک به کودکان مبتلا به سرطان

سرزمین آذربایجان در شمال غربی فلات ایران را با نام ماد کوچک و بقیهٔ ناحیه زاگرس را با نام ماد بزرگ می‌شناختند. ناز چت پایتخت ماد هگمتانه است ساحال چت آن‌ها توانستند در اوایل قرن هفتم قبل از میلاد اولین دولت ایرانی را تأسیس کنند .

پس از حملات شدید و خونین آشوریان به مناطق مادنشین، گروهی از بزرگان ماد گرد رهبری به نام دیاکو جمع شدند.

از پادشاهان بزرگ این دودمان هووخشتره بود که با دولت بابل متحد شد و سرانجام میهن باران چت چت روم شلوغ امپراتوری آشور را منقرض کرد و پایه‌های نخستین شاهنشاهی آریایی‌تباران در ایران را بنیاد نهاد.

دولت ماد در ۵۵۰ پیش از میلاد به دست کوروش منقرض شد چت باران و سلطنت ایران به پارسی‌ها منتقل گشت. در زمان داریوش بزرگ، امپراتوریهخامنشی به منتهای بزرگی خود رسید: از هند تا دریای آدریاتیک و از دریای عمان تا کوه‌های قفقاز.

چت روم تهران – تهران چت – چت روم شیراز – میهن چت

ساسانیان خاندان شاهنشاهی ایرانی در سال‌های ۲۲۴ تا ۶۵۱ میلادی بودند. شاهنشاهان ساسانی که اصلیتشان از استان پارس بود بر بخش بزرگی از غرب قارهٔ آسیا چیرگی یافتند. پایتخت ساسانیان شهر تیسفون در نزدیکی بغداد در عراق امروزی بود.

سلسله اشکانی به دست اردشیر اول ساسانی منقرض گردید. چتروم شلوغ وی سلسله ساسانیان را بنا نهاد که تا ۶۵۲ میلادی در ایران ادامه یافت.

چت روم شلوغ  - چت - چت روم - فارسی چت - یلدا چت - نازنین چت
ایران چت – چت پارس – پارسی چت – فارسی چت – چت روم خارج

دولت ساسانی حکومتی ملی و متکی به دین و تمدن ایرانی بود و قدرت بسیار زیادی کسب کرد. یک چت در این دوره نیز جنگ‌های ایران و روم ادامه یافت.

در همین دوران مانی ۲۱۶–۲۷۶ میلادی به تبلیغ مذهب خود پرداخت ناز چت. مانی پس از مسافرت به هند و آشنائی با مذهب بودائی سیستم جهان مذهبی مانوی خود را که التقاطی از مذهب زردشتی، بودائی و مسیحی و اسطوره بود با دقت تنظیم کرد

در کتاب شاهپورگان اصول آن‌ها را بیان و هنگام تاجگذاری شاپوراول به شاه هدیه کرد. کرج چت مانی اصول اخلاقی خود را بر پایه فلسفی مثنویت: روشنائی و تاریکی که ازلی و ابدی هستند استوار نمود.

در واقع این اصول خودداری از قتل نفس حتی در مورد حیوانات، نخوردن می، دوری از زن و جمع نکردن مال واکنش در مقابل زندگی پر تجمل و پر از لذت طبقات حاکم و عکس‌العمل منفی در برابر بحران اجتماعی پایان حکومت یلدا چت اشکانی و آغاز حکومت ساسانی است.

دوران شاپور – چت روم میهن چت

شاپور و هرمزد، نشر چنین مذهبی را تجویز کردند، زیرا با وجود مخالفت آن با شهوت پرستی و غارتگری و سود جوئی طبقات حاکم، از جانبی مردم را به راه «معنویت» و آشتی‌خواهی سوق می‌داد و از جانب دیگر از قدرت مذهب زردشت می‌کاست.

جنبش معنوی مانی به سرعت در جهان آن روز گسترش یافت و تبدیل به نیرویی شد که با وجود جنبه منفی آن با هدف‌های شاهان و نجبا و پیشرفت جامعه آن روزی وفق نمی‌داد .

پیشوایان زرتشتی و عیسوی که با هم دائماً در نبرد بودند، متحد شدند ناز چت و در دوران شاهی بهرام اول که شاهی تن آسا و شهوت پرست بود در جریان محاکمه او را محکوم و به همراه پیروانش زنده به گور کردند. ۲۷۶ میلادی. از آن پس مانوی کشی آغاز شد چت روم خراسان و مغان مردم بسیاری را به نام زندک زندیق کشتند. مانویان در دو جانب شرق و غرب، در آسیای میانه تا سرحد چین و در غرب تا روم پراکنده شدند.

http://mihanw.ir/

امپراتوری پهناور ساسانی که از رود سند تا دریای سرخ وسعت داشت، در اثر مشکلات خارجی و داخلی ضعیف شد. آخرین پادشاه این سلسله یزدگرد سوم بود. می‌گویند او از پیامبر درخواست کرده بود به ایران حمله نکنند.

در دوره او مسلمانان عرب به ایران حمله کردند و ایرانیان را در جنگ‌های قادسیه، مدائن، جلولا و نهاوند شکست دادند و بدین ترتیب دولت ساسانی از میان رفت.

چت روم – چت روم – نازچت – میهن چت – چت فارسی

در پایان سده پنجم و آغاز قرن ششم میلادی جنبش بزرگی جامعه ایران را تکان داد که به صورت قیامی واقعی سی سال ۲۴–۴۹۴ دوام آورد و تأثیر شگرفی در تکامل جامعه آن روز ایران بخشید.

چتروم شلوغ  - چت - چت فارسی  - چت روم - میهن چت - پرشین چت
چت شلوغ – میهن چت – شلوغ چت – پرشین چت – چت فارسی

در چنین اوضاعی مزدک پسر بامدادان به تبلیغ مذهب خود که گویند موسسش کرمان چت بهترین چت روم ایرانی زردشت خورک بابوندس بوده، پرداخت. عقاید مزدک بر دو گانگی مانوی استوار است:

روشنائی دانا و تاریکی نادان، به عبارت دیگر نیکی با عقل و بدی جاهل، این دو نیرو با هم در نبردند و چون روشنائی داناست سرانجام پیروز خواهد شد.

اساس تعلیمات اجتماعی مزدک دو چیز است: یکی برابری و دیگری دادگری

مردم بسیاری به سرعت پیرو مذهب مزدک شدند. جنبش مزدکی با قتل او و پیروانش به طرز وحشیانه‌ای سرکوب شد، چت روم موبایل اما افکار او اثر خود را حتی در قیام‌ها و جنبش‌های مردم ایران در دوران اسلام، باقی گذاشت.

و اما مقداری دربارهٔ سیستم حقوقی ساسانیان مبنای این سیستم از کتاب اوستا و تفاسیر ان و اجماع نیکان یعنی مجموع فتاوی علمای این دین بوده‌است. در زمان ساسانیان دو دادگاه وجود داشت دادگاه عرف و دادگاه شرع و دو دادگاه اختصاصی نیز وجود داشت به نام‌های دادگاه ارتش و دادگاه عشایری.

ایران چت – چت – چت روم – چت فارسی – میهن چت