مهر چت – چت – چت روم – چت فارسی – میهن چت – چت مهر – ناز چت

مهر چت بزرگ ترین چت روم ایرانی است این چت روم در بخش های مهمی فعالیت داشته است از جمله سایت طراحی و سایت فروشگاه لوازم خانگی و لوازم ارایشی ، همچنین میتوان گفت که این سایت از سال ۸۸ یکی از بخش های سایت بزرگ میهن چت محسوب میشود .مهر چت

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

مهر چت بعد از پیوستن به سایت میهن چت فعالیت خود را در زمینه چت روم های نوین ادامه داده است و هم اکنون یکی از چت روم ها و حتی سایت های بزرگ ایرانی به شمار میرود.

قوانین مهر چت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده است و هر گونه قوانینی که بر خلاف قوانین کشور عزیزمان باشد در چت روم با طرفین برخورد خواهد شد .

کاربران گرامی میتوانید از فرم سمت راست همین صفحه با وارد کردن اسم وارد چت شده و به جمع صمیمی ما اضافه شوید.

فرانسه به فرانسوی: La France با عنوان رسمی جمهوری فرانسه به فرانسوی اول چت Republique francaise یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای منطقه‌ ها و قلمروهای زیادی در آنسوی دریاهاست.

مهر چت - چت روم مهر چت - چت مهر - چت - چت روم - چت فارسی
مهر چت – چت روم مهر چت – چت مهر – چت – چت روم – چت فارسی

فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم دردریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش. به دلیل شکل نقشه این کشور، باحال چت در زبان فرانسوی به آن لقب hexagone معنی: شش‌ ضلعی داده‌ اند.

بر پایه مساحت، فرانسه کمابیش اندازه افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید.

جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون تن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است. 

قانون اساسی فرانسه برپایه یک همه‌ پرسی در ۴ اکتبر ۱۹۵۸ به رسمیت رسیده‌ است. این قانون تأکید بر ایجاد کشوری سکولار و دموکرات دارد که مردم در آن، حق حاکمیت را ایجاد می‌کنند. اعلامیه حقوق انسان و شهروند که در انقلاب فرانسه تدوین شد و در نوع خود یکی از نخستین سند های تاریخی در این زمینه به‌ شمار می‌آید به گونه‌ ای بیانگر باورهای این کشور است.

پس از پایان قرون وسطا فرانسه تبدیل به یکی از نیروهای برتر در بدو چت منطقه اروپا شد به گونه‌ای که در سده‌های ۱۹ و ۲۰ دارای کلونی‌ ها و مناطق تحت استعمار بسیاری بود. مهر چت

چت روم – چت فارسی میهن چت – میهن چتی

همچنین در طول تاریخ طولانی این کشور، فرانسه تبدیل به مهمترین کانون پرورش بسیاری از هنرمندان، اندیشمندان و دانشمندان در زمینه‌ های گوناگون گردید تا جایی که پرشین چت این کشور را مرکز پیدایش و شکوفایی فرهنگ مدرن جهان می‌ پندارند. در طی سده‌های هفدهم و هجدهم جامعه علمی، فرهنگی و هنری فرانسه و اندیشمندانی که از سراسر اروپا به آن می‌ پیوستند دورانی را رقم زدند که به آن دوره روشنگری نامبرده می‌شود و از لحاظ دستاوردهای فکری و اجتماعی یکی از درخشان‌ ترین دوره‌های تاریخ بشر است. فرانسه چهارمین کشور دارنده بیشترین میراث جهانی یونسکو در چت به چت جهان است که به همین دلیل، هر ساله بیش از ۸۳ میلیون گردشگر خارجی جذب این کشور می‌شوند آماری بیش از هر کشور دیگری در جهان .مهر چت

در زمینه‌هایی چون فرهنگ، علوم بنیادی صنعت و فناوری هنر، نظام اقتصاد و سیاست فرانسه چت میهن یکی از کشورهای مهم و تأثیر گذار جهان می‌باشد.

مهر چت – چت فارسی – میهن چت – چت مهر – پرشین چت – ناز چت

این کشور دارای رتبهٔ پنجم در بین سایر کشورها از نظر بودجه و هزینه‌ های نظامی است. همچنین از نظر ذخایر هسته‌ای رتبهسوم را داراست فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که قدرت اقتصادی زیادی دارد. از دید اقتصادی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان و از نظر چت روم تبریز برابری قدرت خرید رتبه هفتم جهان است.

در زمینه استانداردهای بین‌المللی، فرانسه را می‌ توان از کشورهای پیشرو دانست. استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه را از جمله کشورهای ایده‌ آل برای زندگی معرفی می‌ کند. فرانسه همچنین از کشورهای موسس چت روم اصفهان سازمان ملل متحد بوده و یکی از پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل نیز می‌باشد.

فرانسه همچنین در چندین گروه و نهاد بین‌المللی دیگر چون فرانسه‌زبانی، گروه هشت گروه بیست ناتو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه سازمان تجارت جهانیو اتحادیه لاتین عضویت دارد. چت روم شلوغ این کشور همچنین از کشورهای پیشرو در تأسیس اتحادیه اروپا بوده‌ است .

چتروم مهر چت یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی
چتروم مهر چت یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی

واژه فرانسه France برگرفته شده از واژه لاتین Francia  به معنای کشور فرانک‌ها است. البته دربارهٔ ریشه واژه فرانک نیز دیدگاه‌های گوناگونی وجود دارد. یکی از این نگری چت روم فارسی‌ ها اشاره به این دارد که واژهٔ فرانک برگرفته شده از کلمه frankon می‌ باشد. نگره دیگری نیز به این موضوع اشاره می‌کند که فرانک در زبان باستانی ژرمنی به معنای آزاد است واژه‌ای مخالف برده و برده‌ داریمهر چت

بر پایه گفته‌ های یک تاریخ‌ شناس اهل جمهوری چک نام فرانسه برگرفته شده از Franci یا Francio یکی از پادشاهان کهن ژرمن است که قلمروش تا استراسبورگ و بلژیک گسترش یافته بود. ژولیوس سزار نیز از نام Francio برای نام بردن از این سرزمین در یاد داشت‌ه ای خود استفاده چت روم مشهد می‌کرده‌ است.مهر چت

برپایه کهن‌ ترین مدارک بدست آمده انسان‌هایی در منطقه‌ ای که امروزه با عنوان کشور فرانسه شناخته می‌شود در حدود ۱.۸ میلیون سال گذشته می‌زیسته‌ اند. این انسان‌ها در رویارویی با عوامل مختلف آب‌ وهوایی شروع به زندگی عشایری و شکارچی گرد آورنده کرده‌ اند. فرانسه دارای غارهای زیادی چون لاسکو است که پیشینه آثار شکل گرفته روی آن به دوران پارینه‌ سنگی می‌ رسد.مهر چت

بعد از پایان آخرین دوره یخبندان نزدیک ۱۰۰۰۰ سال پیش از میلاد هوای این منطقه رو به عادی شدن گذاشت و حدود ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد، این منطقه از اروپای غربی وارد دوران نوسنگیشد.

سپس شاهد رشد و شکوفایی در زمینه‌های جمعیتی و کشاورزی چتروم هستیم که این رخداد در میانهٔ هزاره چهارم و سوم اتفاق افتاد.

نیاکان بخشی از فرانسوی‌ها گُل‌ها Gaulois بودند و تبار سلتی داشتند. اینان تا زمان ژولیوس سزار فرمانروای نیرومند روم فرمانروایی بومی خود را داشتند تا سرانجام به دست سزار سرنگون شدند و کشورشان بخشی از امپراتوری روم شد.

فرانسه از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی ۵۴۷۰۳۰ کیلومترمربعی می‌شود که با این شمار فرانسه بزرگ‌ ترین کشور ریحان چت در بین اعضای اتحادیه اروپا، از دید مساحت است. فرانسه همچنین دارای جاذبه‌ های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌ های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته‌ کوه‌های آلپ در بخش شرقی است.

بخش‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌ وهوای معتدل است. بخش‌های جنوبی نیز آب‌ وهوای مدیترانه‌ ای دارند. بخش‌ های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی سون چت این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌ هایی معتدل و تابستان‌ هایی گرم را تجربه می‌کنند. شرق این کشور داری آب و هوای کوهستانی است. سایر مناطق نیز معمولا از تابستان‌ هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌ هایی سرد برخوردارند.

فرانسه یکی از نخستین کشورهای جهان است که در سال ۱۹۷۱ برای خود یک وزارت‌ خانه در رابطه با محیط زیست ایجاد کرد. همچنین با اینکه فرانسه یکی از کشورهای صنعتی جهان شمرده می‌شود، ولی دارنده رتبه هفدهم تولید کننده دی‌ اکسید کربن را در جهان است .

در کنار کشورهای کم جمعیت جهان چون کانادا واسترالیا جای گرفته. البته این اهمیت به محیط زیست از زمانی شروع شد که فرانسه با بحران نفتی سال ۱۹۷۳ دست‌به‌ گر یبان بود و تصمیم به این گرفت که روی به انرژی هسته‌ای بیاورد.

میهن چت - چت روم شیراز - چت روم تبریز - چت روم شمال - مهر چت - ساحل چت
میهن چت – چت روم شیراز – چت روم تبریز – چت روم شمال – مهر چت – ساحل چت

اهمیت انرژی هسته‌ ای برای فرانسه به اندازه‌ای شد که امروزه بیش از ۷۵% شما چت از برق این کشور نیز از همین روش تأمین می‌ شود که در نتیجه برابر شد با آلودگی کمتر محیط زیست. ۲۸درصد از خاک فرانسه شامل جنگل می‌شود. این کشور همچنین دارنده ۹ پارک ملی و ۴۶ پارک طبیعی است. دولت فرانسه طبق برنامه‌ هایش قرار است تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۰ درصد از مناطق انحصاری اقتصادی خویش را تبدیل به مناطق حفاظت‌ شده کند.

برپایه گزارشی که توسط دو دانشگاه ییل و دانشگاه کلمبیا در سال ۲۰۱۲ تهیه شد نشان می‌دهد فرانسه ششمین کشور آگاه و هشیار در زمینه محیط زیست است در گزارش پیشین این دو نهاد آموزشی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شده بود، رتبه فرانسه هفتم بود که یک رتبه بالا روی را بیان می‌کند

فرانسه دارای یک حکومت متمرکز نیمه‌ ریاستی است. قانون اساسی شیرین چت کنونی این کشور برپایه همه‌پرسی در ۲۸ سپتامبر ۱۹۵۸ تأیید و اجرایی شد که تأکید بسیاری بر توانبخشی رابطه شاخه اجرایی دولت با شاخه قانون‌ گذاری مجلس دارد.

شاخه اجرایی خود شامل دو بخش می‌شود، بخش نخست ریاست جمهوری است که هر پنج سال با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود و ریاست شاخه اجرایی را بر عهده می‌گیرد. در حال حاضر امانوئل ماکرون عهده‌دار این سِمت است که در سال 2017  و در انتخابات دور دوم به ریاست جمهوری برگزیده شد بخش دوم مقام نخست‌ وزیری است که اکنون ادوارد فیلیپ عهده‌د ار آن است.

مجلس فرانسه نیز از دو بخش تشکیل شده، یکی شورای ملی و دیگری سنا. صحرا چت شورای ملی شامل نمایندگان محلی می‌شود که با رای مستقیم مردم برای دوره‌های پنج ساله انتخاب می‌گردند. این شورا قدرت انحلال کابینه دولت را دارند ولی بخش دوم سنا است که شامل سناتورها می‌شود.

سناتورها برای دوره‌های شش ساله پیش‌تر ۹ ساله و توسط هیئت انتخابات انتخاب می‌شوند. قدرت قانون‌ گذاری سنا کوچک است. در صورت ایجاد شدن مشکل در بین شورای ملی و سنا، سخن مورد تأیید نهایی را شورای ملی خواهد زد.

کشور فرانسه از نظام حقوقی رومی ژرمنی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، قاضی امکان ساخت و ایجاد احکام جدید را ندارد و می‌ بایست بر اساس تفسیرش حکم را صادر کند. تفسیر مذکور باید همخوان با تفاسیر سایر قضات در شرایط مشابه باشد .

حقوق در فرانسه شامل دو شاخه حقوق عمومی و حقوق خصوصی می‌شود. حقوق خصوصی شامل حقوق مدنی و احکام جزایی بوده در حالی که حقوق عمومی دربارهٔ احکام غزل چت اداری و قانون اساسی است. به‌طور کلی قانون فرانسه شامل سه جز اصلی می‌شود که عبارتند از حقوق مدنی، حقوق جزا مجرمین و اداری. احکام جزایی متمرکز بر آینده است. حقوق اداری هم که در بسیاری از کشورها جزئی از حقوق مدنی شمرده می‌شود، در فرانسه شاخه‌ ای کاملا جداگانه است .

فرانسه از کشورهای سکولار بوده و از احکام وابسته به دین استفاده نمی‌کند.

فرانسه یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد و یکی از ۵ عضو دائم شورای امنیت این سازمان می‌ باشد که حق وتو دارد. فرانسه همچنین از اعضای سایر گروه‌ های بین‌المللی همچون گروه هشت، گروه بیست، ناتو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و سازمان تجارت جهانی است.

بسیاری از نهادهای بین‌ المللی همچون سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، یونسکو، پلیس بین‌الملل اداره بین‌ المللی اوزان و مقیاس‌ها و فرانسه‌ زبانی مقر اصلی خود را در خاک فرانسه ایجاد نموده‌ اند.

نیروی اصلی این کشور پس از دوران جنگ جهانی و پس فلش چت از پیوستنش به اتحادیه اروپا که خود یکی از کشورهای بنیان‌ گذار این اتحادیه بود روی داد.

فرانسه پس از جنگ در دهه ۱۹۶۰ میلادی شروع به ایجاد روابط نزدیکی با آلمان که پس از جنگ تبدیل به ویرانه‌ ای شده بود کرد و توانست نیروی خود را افزایش دهد.

کشور فرانسه از اعضای پیمان آتل انتیک شمالی ناتو است ولی پس از ماجرای ارتباط نزدیک آمریکا و انگلیس با یکدیگر و در راستای نگهداری از استقلال سیاست خارجی مهگل چت و سیاست‌های امنیتی خود، به نشانه خرده‌گیری، از عضویت در شورای فرماندهی ناتو چشم پوشی کرد و خارج شد. فرانسه همچنین گرایش زیادی به شرکت در جنگ عراق نداشت. در سال ۲۰۰۹ و به دلیل پشتیبانی نیکولا سارکوزی رئیس‌جمهور وقت فرانسه که گرایش زیادی به آمریکا داشت فرانسه دوباره به شورای فرماندهی ناتو ملحق شد.

فرانسه از دیدگاه اقتصادی و نظامی کشورهایی که سال‌ها پیش تحت استعمارش بودند مانند چاد و ساحل عاج را پشتیبانی کرده و حتی برای برقراری صلح در این کشورها نیروهای نظامی فدرال چت خویش را روانه این کشورها می‌کند. در آخرین کمک نظامی فرانسه برای کمک به ارتش مالی نیروهای نظامی خود را برای کمک به این کشور فرستاده‌ است.

نیروهای مسلح فرانسه یا به فرانسوی Armées francaises نیروهای نظامی این کشور هستند که زیر فرماندهی رئیس‌جمهور قرار دارند این نیروها شامل سه دسته اصلی نیروی زمینی نیروی دریایی و نیروی هوایی می‌شوند.

همچنین ژاندارمری فرانسه نیز از نهادهای نظامی این کشور است. همه یگان‌های نظامی این کشور زیر دید وزارت دفاع هستند درحالی که ژاندارمری زیر دید وزارت کشور فرانسه کار می‌کند.

ژاندارمری با کمک پلیس ملی وظیفه تأمین امنیت داخل کشور روستایی و شهری را بر عهده دارند.

فرانسه از اعضای شورای امنیت سازمان ملل است که به شکل رسمی از دارندگان سلاح‌ های هسته‌ ای می‌ باشد. فرانسه پیمان ان‌ پی‌ تی را پذیرفته‌ است.

مساحت کشور فرانسه برابر با ۶۴۳ هزار کیلومتر مربع بوده و ناز چت گسترده‌ ترین کشور اروپای غربی است یک سوم گستره ایران و منطقه دریایی گسترده‌ ای را در اختیار دارد.

سطح فرانسه شبیه به یک شش‌ ضلعی است که سه ضلع آن به آب منتهی می‌شوند. دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس

بر اساس آخرین تقسیمات کشوری فرانسه به ۲۲ ناحیه بخش و از ۹۶ شهرستان یا دپارتمان تشکیل شده که زیر دید دولت مرکزی اداره می‌شوند و زیر نظارت شورای انتخابی محلی کار می‌کنند.

همچنین هر ناحیه به کانتون‌ ها و بخش‌ هایی بخش شده و هر بخش از شورای شهر و شهردار خاص خود برخوردار است.

علاوه بر خاک اصلی این کشور در اروپا به شرح فوق سرزمین‌ های دیگری عمدتا به صورت جزیره نیز تحت حاکمیت و سلطه حکومت فرانسه قرار دارند.مهر چت

از این جمله می‌ توان به کالِدونیای جدید و والیس و فوتونا در شرق استرالیا جزایر سنت مارتین در محدود بین دو آمریکای شمالی و جنوبی و همچنین جزایری مانند مایوت در جنوب آفریقا اشاره کرد.

از بزرگترینِ این مناطق می‌توان به گویانِ فرانسه یا گویان Guiana با مساحت حدودی ۸۳ هزار کیلومتر مربع اشاره کرد که در همسایگی برزیل در آمریکای جنوبی قرار دارد.

چت مهر - چت قدیمی - چتروم فارسی - چت فارسی - فارسی چت - میهن چت
چت مهر – چت قدیمی – چتروم فارسی – چت فارسی – فارسی چت – میهن چت

شهر های اصلی

 • پاریس
 • بردو
 • مارسی
 • نازنین چت
 • لیل
 • لیون
 • مونپلیه
 • استراسبورگ
 • نانت
 • نانسی
 • نیس
 • تولوز
 • گرونوبل

مهر چت – فارسی چت – پرشین چت – ناز چت – ققنوس چت – چت خارجی

در فرانسه تاکستان‌ ها و توتستان‌ ها باغ‌ های مرکبات و زیتون و گلزارها نزدیک مارسی قرار دارند. عطرهای معروف فرانسه از همین گلزارها فراهم می‌آید – مهر چت –

در جنوب غربی فرانسه رود گارون از سرزمینی می‌گذرد نگین چت که به آن سرزمین ذرت و شراب می‌گویند. در شمال این سرزمین منطقه‌ ای است که گندم فراوان در آن به عمل می‌آید و آن را انبار غله فرانسه می‌نامند. در فلات جنوب فرانسه کشاورزان گوسفند و بز پرورش می‌دهند و پنیر معروف فرانسه در همین فلات تهیه می‌شود. بسیاری از کشاورزان فرانسه چهارپایان اهلی دارند شهرهای فرانسه نیز مانند مناطق کشاورزی آن فعالیت‌های اقتصادی گوناگون دارند .

شهر لیون مرکز تهیه پارچه‌ های ابریشمی است. بوردو بندر شراب و نیسگردشگاهی بسیار معروف است معادن آهن فرانسه در شمال شرق آن کشور است و نزدیک آن محل کارخانه‌ های فولادسازی بسیاری تأسیس شده‌است. میلیون‌ها نفر از مردم فرانسه در کارخانه کار می‌کنند و به کسب و تجارت اشتغال دارند. در فرانسه چند هزار کیلومتر شاهراه آبی وجود دارد و قایق‌ها در سراسر این راه‌ ها رفت‌ وآمد می‌ کنند.

http://mihanw.ir/

امروزه دولت سوسیالیست بسیاری از شرکت‌ های بزرگ بانک‌ها و بیمه‌ ها را خصوصی اعلام نموده‌است ولی چندین شرکت بزرگ همچونا یرفرانس فرانس تله‌ کوم  رنو و تالس در اختیار دولت است و نازی چت در برخی از امور به ویژه نیرو ترابری همگانی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد. بخش ارتباطات راه دور برای بخش خصوصی کم‌ کم آزاد شده‌ است.

از جمله مهم‌ ترین صنایع کشور می‌ توان به صنایع فلزکاری ماشین‌ آلات شیمیایی  وسائط نقلیه مواد خوراکی و مشروبات منسوجات و البسه هواپیما سازی  کشتی‌ سازی پتروشیمی  الکتریکی اتمی و نظامی اشاره نمود. 

گندم جو سیب‌ زمینی چغندرقند سیب ذرت برنج انگور پنیر ماهی کاتالیا چت گاو و خوک نیز مهم‌ ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌ دهند.

مهم‌ترین معادن کشور آهن بوکسیت پتاس زغال سنگ نیکل نمک نفت گازطبیعی سولفور ماده اولیه ساختمانی سرب و روی فسفات پیریت و اورانیوم می‌باشد. ذخایر زیرزمینی نفت فرانسه نیز به ۵۰ میلیون بشکه می‌رسد .

در کشور فرانسه بالغ بر ۸۴۰ هزار کیلومتر راه آسفالته و بزرگراه وجود دارد. طول راه‌ آهن مورد استفاده نیز بیش از ۴۲.۵۵۵ کیلومتر بوده و ارتباطات هوایی بین‌ المللی این کشور توسط شرکت‌ های هواپیمایی ایرفرانس UTA و پروازهای داخلی توسط ایر اینتر صورت می‌پذیرد. سالانه بیش از ۸۴۰/۲۶ هزار گردشگر از این کشور دیدن می‌کنند مهر چت .

فرانسه در سال ۲۰۱۳ با ۸۴۷ میلیون گردشگر خارجی محبوب‌ ترین مقصد گردشگری جهان و سومین کشور پر درآمد گردشگری نام گرفت.مهر چت

در سال ۲۰۰۶، ۷۹.۰۱ میلیون تن گردشگر به فرانسه سفر کرده‌اند که این تعداد بیشترین در میان کشورهای جهان بوده‌ است. درآمد فرانسه از این شمار گردشگر برابر ۴۶.۳ میلیارد دلار بوده‌است.

با ۷۰ میلیون گردشگر در سال ۱۹۹۸ نیز فرانسه اولین کشور توریستی میهن باران چت جهان بالاتر از اسپانیا- آمریکا – ایتالیا – انگلستان – چینو مکزیک قرار گرفته‌ بود.

با برآورد کل جمعیتی نزدیک ۶۶.۶ میلیون تَن در ژانویه ۲۰۱۶ با ۶۴.۵ میلیون تن جمعیت شهری فرانسه بیستمین پرجمعیت‌ ترین کشور در جهان و سومین پرجمعیت‌ ترین در اروپا است.

روز ملی فرانسه چهاردهم ژوئیه‌ است حاکمیت و بیشترین با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستان‌ها یهودی‌ ها و مسلمانان نیز در این کشور زندگی می‌ کنند.

زیباترین روستاهای فرانسه به فرانسوی Les Plus Beaux Villages de France یک انجمن جداگانه ایجاد شده در سال ۱۹۸۲ است که با هدف تشویق روستاهای کوچک و زیبا برای بهبود جاذبه‌ های گردشگری تشکیل شده‌است. تا سال ۲۰۱۵ شمار ۱۵۵ روستا این برچسب را داشته و جز این طرح شده‌ اند.

مهر چت یکی از بخش های سایت تفریحی میهن چت که دارای نظارت شبانه روزی میباشد
مهر چت یکی از بخش های سایت تفریحی میهن چت که دارای نظارت شبانه روزی میباشد

برخی آثار مهم فرهنگی و تاریخی این کشور عبارت‌اند از

 • برج ایفل با حدود ۵/۶ میلیون تن بازدید کننده در سال
 • دیزنی لند پاریس با حدود ۵.۱۲ میلیون تن بازدیدکننده در سال
 • بلوارشانزه‌ لیزه
 • موزه لوور با حدود ۵/۶ میلیون تن بازدیدکننده در سال
 • موزه اورسی «با حدود ۶ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
 • کلیسای نو ترودام با حدود ۱۲ میلیون تن بازدید کننده در سال
 • کاخ ورسای
 • پانتئون پاریس
 • قصر سلطنتی
 • کلیسای سکره کر
 • کاخ تویلری
 • کاخ پلنتس
 • کاخ لوکزامبورگ
 • مرکز ژرژ پمپیدو
 • قبرستان پرلاشز
 • طاق نصرت تریومفه
 • عمارت دیفنس
 • عمارت اینولید
 • میدان کو نکورد
 • راهنمای ثبت نام
 • بیبلیوتک ناسیونال یا کتابخانه ملی فرانسه
 • خیابان ریولی
 • دانشگاه سوربن
 • کاخ انستیتو یا عمارت فرهنگستان فرانسه
 • اپرا گارنیر
 • مادلین
 • قلعه وینسنز
 • کاخ کونسنژری
 • قطار سریع‌السیر tgv
 • کاخ ووژن
 • کاخ شایلوت
 • عمارت گرند پله یا گراند پالاس
 • برج مون‌پارناس
 • میدان وندوم
 • ایکل میلیتیر یا عمارت مدرسه عالی علوم نظامی
 • تئاتر لاویل
 • پل الکساندر سوم
 • پاریس پلج
 • خیابان کاردینال دو بویس
 • عضویت در میهن چت
 • ورزشگاه استاد دو فرانس
 • مجلس ملی یا کاخ بوربون
 • هتل دویل یا سالن شهر
 • هتل ریتز
 • رستوران آلزاس
 • رستوران ماکزیم
 • هتل اینولید
 • مهر چت

چت روم مهر یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی میباشد جهت ورود به چت روم مهر از همین صفحه اقدام نمایید از فرم سمت راست نیز میتوانید وارد چت روم شوید و همچنین از لینک زیر نیز میتوانید وارد این چتروم شوید.

http://mihanway.ir/chatroom-tehran