چت روم شیراز – شیراز چت – چت روم شیرازی ها – چت – چت روم

چت روم شیراز یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین چت روم های ایرانی میباشد که در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده و بخشی از میهن چت میباشد شما دوستان عزیز می توانید جهت ورود به این چت از بخش زیر اقدام نمایید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

این چت روم با کلمه های فارسی چت – شیراز چت – چت روم شیرازی ها در گوگل قابل مشاهده میباشد .

برای ورود به چت روم شیراز و پیوستن به جمع شیرازی ها میتوانید از فرم ثبت راست نام کاربری خود را نوشته و وارد چت شوید.

شیراز  یکی از شهرهای بزرگ ایران و کلان‌ شهر زیبای این کشور و مرکز استان فارس است. جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۵۶۵٬۵۷۲ تن بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد.شیراز پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران است

چت روم شیراز ، چت فارسی ، چت ، چت روم ، چت روم فارسی ، میهن چت ، چتروم
چت روم ناز چت یکی از بهترین و قدیمی ترین چت روم های فارسی زبانان میباشد

شیراز در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متر بالاتر از سطح دریا و چتروم سمنان در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته‌کوه‌های زاگرس) محدود شده‌است.

شیراز به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی چت روم شیراز ، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرامی‌خوانَد

استان فارس ساسانیان شامل استان فارس، یزد، حاشیه خلیج فارس و کارون چت جزایر آن و بخشی از خوزستان کنونی بود، و طی حملات اعراب بین سال‌های ۶۴۰–۶۵۳ چت روم شیراز میلادی که از بصره سازماندهی می‌شد به تسخیر درآمد. در آن زمان در محل شیراز کنونی شهری نبود. چت روم اهواز اما قلعه‌هایی در حوالی شیراز کنونی وجود داشت که در سال ۶۴۱ میلادی به تسخیر اعراب درآمد. در طی این دوران اعراب حملات متعددی از محل این قلعه به استخر تدارک دیدند.استخر، پایتخت فارس تا سال ۶۵۳ میلادی چت روم شیراز مقاومت کرد. «شهر اصلی فارس، استخر، پیوندهایی نزدیک با سلسله ساسانی و دین زردشتی داشتند. پرشین چت حکمرانان عرب می‌خواستند که مرکزی رقیب و اسلامی در قلمرو تازه فتح شده خود درست کنند.» هنگامی که اعراب شهر شیراز را بنیان نهادند، شهر را بگونه‌ای بنیان گذاشتند که بزرگتر از اصفهان باشد.

چت روم شیراز - شیراز چت - چت روم شیرازی ها - چت روم
پرشین چت – ناز چت – چت میهن – چت فارسی

طبق روایتی سنتی بنای شیراز توسط تهمورث، از پادشاهان پیشدادی صورت گرفته و با گذشت زمان این شهر رو به ویرانی گذاشت همچنین طبق روایت سنتی دیگری در محل شهر شیراز شهری بنام فارس بوده‌است که برگرفته از نام فارس پسر ماسور، پسر شِم، پسر نوح می‌باشد.

چت – چت روم – پرشین چت – میهن چت – ناز چت – چت روم شیراز

در سده چهارم و پنجم هجری قمری سلسلهٔ آل بویهفارس، شیراز را به پایتختی برگزیدند و مساجد، قصرها، کتابخانه و کانال آبرسانی از رودخانه کر در آن بنا نمودند.

در این دوران شیراز به بزرگترین شهر استان فارس چت روم شیراز (شامل یزد و چت روم شیراز سواحل شمالی خلیج فارس) تبدیل شده بود. آل بویه پیرو شیعه ۱۲ امامی بودند و شیعه را تبلیغ نموده و مراسمی مانند محرم و عید غدیر را پاس می‌داشتند. با اینحال آل بویه اول چت سیاست‌مدارا و پذیرا بودن با سایر مذاهب مانند اهل سنت را در پیش داشتند. در زمان آن‌ها غیر مسلمانان مانند زردشتی‌ها مجبور نبودند که علامت مشخص‌کننده به تن داشته باشند یا در محله‌های خاصی زندگی کنند. در زمان آل بویه بازار شهر در هنگام جشن مهرگان و نوروز نورانی می‌شد تبریز چت و هنگامی که در سال ۳۶۹ هجری مصادف با ۹۸۰ میلادی مسلمانان شیراز علیه زرتشتیان به اغتشاش پرداختند، عضدالدوله لشکری برای تنبیه اغتشاش‌کنندگان به شیراز فرستاد.

چت روم شیراز - شیراز چت - چت روم شیرازی ها - میهن چت - پرشین چت - چت فارسی - چت - چت روم
میهن چتی – میهن چت – میهن باران چت – چت روم مشهد – اول چت

شهر شیراز، مرکز استان فارس به طول ۴۰ کیلومتر و عرضی متفاوت بین باران چت ۱۵ تا ۳۰ کیلومتر با مساحت ۱۲۶۸ کیلومتر مربع به شکل مستطیل و از لحاظ چت روم شیراز جغرافیایی در جنوب غربی ایران و در بخش مرکزی فارس قرار دارد. اطراف شیراز را رشته کوه‌های نسبتاً مرتفعی به شکل حصاری استوار، احاطه کرده‌اند که از لحاظ سوق‌الجیشی و حفظ شهر اهمیت ویژه‌ای دارند این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان،چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته‌کوه‌های زاگرس چت باران) محدود شده‌است. مختصات جغرافیایی شیراز عبارتست از ۲۹ درجه و ۳۶ دقیقه شمالی و ۵۲ درجه و چت روم شیراز ۳۲ دقیقه و ارتفاع آن از سطح دریا بین ۱۴۸۰ تا ۱۶۷۰ متر در نقاط مختلف شهر متغیر است. رودخانهٔ ایناز چت خشک شیراز رودخانهٔ فصلی است که پس از عبور از شهر شیراز به سمت جنوب شرقی حوضهٔ خود متمایل شده و به دریاچه مهارلو می‌ریزد .

شیراز چت ، میهن چت ، چت فارسی ، پرشین چت ، ناز چت ، چت باران ، باران چت
شیراز چت ، میهن چت ، چت فارسی ، پرشین چت ، ناز چت ، چت باران ، باران چت

شیراز از اولین شهرهای ایران است چت روم موبایل که دارای شرکت واحد اتوبوسرانی درون‌شهری شده‌است. سازمان اتوبوسرانی شیراز و حومه در سال ۱۳۴۵ خورشیدی چت روم شیراز تأسیس گردید. در آن سال ۱۰ دستگاه اتوبوس به صورت نقد و اقساط از شرکت «ایران ناسیونال» خریداری شد و تعداد ۱۰ تن راننده، ۴۰ تن کمک راننده، ۵۰ تن بلیت فروش و ۱۰ تن تعمیر کار و بازرس، چت روم مشهد کارکنان شرکت واحد بودند. حقوق روزانهٔ هر راننده به‌صورت تمام وقت (۶ صبح تا ۱۰ پس ازظهر) مبلغ ۱۶۰ ریال و هر تن کمک راننده و بلیت فروش ۸۳ ریال تعیین شده‌بود. با اتوبوس‌های خریداری شده، خط‌های یک، دو و سه راه‌اندازی شدند که این امر با استقبال مردم روبه‌رو گردید. از ابتدای سال ۱۳۸۰ خورشیدی، چتروم شلوغ سازمان اتوبوسرانی شیراز در امر واگذاری اتوبوس‌ها به بخش خصوصی اقدام نموده‌است؛ به‌طوری‌که هم‌اکنون بیش از ۹۰ درصد از این ناوگان به بخش خصوصی واگذار گردیده‌است.

http://mihanw.ir/

میهن چت - چت - چت روم - چت فارسی - فارسی چت - چت روم شیراز - شیراز چت
میهن چت – یلدا چت – چت روم تبریز – شما چت – صحرا چت

برای ورود به چت روم شیراز میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.

ورود به شیرین چت