ایران چت – چت روم ایران گپ – ادرس جدید ایران چت – چت ایران – ایرانی چت

ایران چت یکی از بهترین چت روم های فارسی میباشد این چتروم یکی از بخش های میهن چت است است و هم اکنون در زمینه سرگرمی کاربران ایرانی فعالیت میکند ، برای ورود به ایران چت از بخش زیر می توانید اقدام به ورود نمایید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

ایران چت – چت روم ایران گپ – ایرانی چت – ادرس جدید ایران چت – چت ایران

ایران چت یکی از بهترین چت روم های فارسی میباشد این چتروم یکی از بخش های میهن است است و هم اکنون در زمینه سرگرمی کاربران ایرانی فعالیت میکند ، برای ورود به ایران چت از فرم سمت راست میتوانید اقدام نمایید .ایران چت.

همچنین آدرس مستقیم این بخش از چت روم میهن چت برای شما عزیزان قابل مشاهده میباشد .

http://mihanway.ir/chat.iranian

ایران چت - چت روم ایران گپ - ادرس جدید ایران چت - چت ایران
ایران چت – چت روم ایران گپ – ادرس جدید ایران چت – چت ایران

ایران به معنی سرزمین آریایی‌ها با نام رسمی جمهوری اسلامی ایران، کشوری در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه با ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربع وسعت هفدهم درجهان و بر پایه سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۷۹٬۹۲۶٬۲۷۰ نفر جمعیت هجدهم درجهان است.

ایران از شمال با جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ترکمنستان، از شرق با افغانستان و پاکستان و از غرب با ترکیه و عراق همسایه است و همچنین از شمال به دریای خزر کاسپین و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می‌شود، که دو منطقهٔ نخست از مناطق مهم استخراج نفت و گاز ایران چت در جهان هستند

ایران از اعضای مؤسس سازمان ملل متحد، سازمان اکو، جنبش عدم تعهد، سازمان باحال چت کنفرانس اسلامی و اوپک است. سیستم سیاسی کنونی ایران بر اساس قانون اساسی ۱۳۵۷ (۱۹۷۹) بنا شده‌است که ترکیبی از یک دموکراسی نیابتی (دموکراسی پارلمانی یا مجلسی)با یک حاکمیت دینی است که فقهای اسلامی تحت یک مفهوم (رهبر ایران) بر آن حکمرانی می‌کنند. حکومت مشروطه سلطنتی دودمان پهلوی در ایران با انقلاب ۱۳۵۷ سرنگون شده و نظام جمهوری اسلامی جایگزین شد. این نظام حکومتی پریسا چت در قانون اساسی مصوّب ۱۳۵۸ (وبازنگری ۱۳۶۸) تشریح شده‌است. مقام رهبری در ایران بالاترین جایگاه رسمی است که از سال ۱۳۶۸ تاکنون در اختیار سید علی خامنه‌ای قرار دارد. .

میهن چت – فارسی چت – چت فارسی – ایران چت

ایران کشوری با چندگانگی فرهنگیست که از گروه‌های زبانی و نژادی بسیاری تشکیل شده‌است که به‌طور رسمی اکثریت شیعه هستند. بسیاری از ایرانیان به زبان‌های فارسی، ترکی آذربایجانی، کردی، لری، بلوچی، مازندرانی، گیلکی، تالشی و عربی صحبت می‌کنند امازبان رسمی در ایران زبان فارسی است. ایران به عنوان یک سرزمین و یک ملت، پیشینه‌ای کهن اهر چت دارد و یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

ماد قومی هندواروپایی و مرتبط با پارسها بود که در سده ۱۷ پیش از میلاد در سرزمینی که بعدها به نام ماد شناخته شد نشیمن گزید. بر پایه برخی منابع مادها میان سده‌های ۹ تا ۷ پیش از میلاد حکومتی یکپارچه برای سرزمین‌های مادی تشکیل ندادند همچنین آنچه از متون آشوری – که اسنادی معاصر با دوران مادها هستند – برمی‌آید، آن است که کارون چت مادها از سدهٔ نهم تا هفتم پ.م. نتوانسته بودند چنان پیش‌رفتی بیابند ناز چت که سبب هم‌گرایی و یک پارچگی و سازمان‌یافتگی قبایل و طوایف پراکندهٔ ماد بر محور یک رهبر و فرمانروای برتر و یگانه – که بتوان وی را پادشاه کل سرزمین‌های مادنشین نامید؛ آن گونه که هردوت «دیوکس» را چنین می‌نماید – شده باشد.

در دوران حکومت اعراب

بیشتر ایران در دوران خلیفه دوم، عمر بن خطاب، به تصرف سپاه اسلام درآمد و به مدت حدود ۱۵۰ سال قسمت‌های گسترده‌ای از آن بخشی از خلافت اسلامی شد، البته در طول این دوره نیز حکومت‌های ایرانی کوچک و اغلب در شمال ایران نیز وجود داشتند. پس از خلفای چهارگانه، خلافت به امویان منتقل شد و در ابتدای قرن دوم عباسیان به کمک ابومسلم خراسانی و یزد چت ایرانیان همیار او(سیاه جامگان، خلافت را به دست آوردند اما منصور دوانیقی، خلیفه دوم عباسیان، ابومسلم را کشت. بعدها قیام‌هایی از جمله خیزش المقنع نیز علیه عباسیان صورت گرفت که سرکوب شد.

طاهریان ۲۵۹–۲۰۵ه/۸۷۲–۸۲۰م اولین حکومت مستقل ایران پس از حملهٔ اعراب بودند. در اوایل سده سوم، طاهر بن حسین، یکی از سردارانمأمون عباسی از طرف او امیر خراسان شد و به دلیل آن که عدم اطاعت خود را از مأمون اعلام کرد، اولین حکومت مستقل ایرانی پس از اسلام در ایران تشکیل شد و حکومت او به طاهریان معروف شد. در زمان طاهریان نیشابور به پایتختی برگزیده شد. طاهریان در جنگ با خوارج در شرق ایران به پیروزی دست یافتند و سرزمین‌های دیگری مانند سیستان و سمنان چت قسمتی از ماوراءالنهر را به تصرف درآوردند و نظم و امنیت را در مرزها بر قرار کردند. گفته می‌شود که در زمان حکومت طاهریان، به جهت اهمیت دادن آنان به کشاورزی و عمران و آبادی، کشاورزان به آسودگی زندگی می‌کردند. در زمان طاهریان قیام‌های بابک و مازیار که به ترتیب در آذربایجان و طبرستان (مازندران) رخ داد باعث شد که آن‌ها از توجه به شرق ایران کرمان چت بازدارد. به همین دلیل خوارج دست به شورش زدند. آخرین امیر طاهری محمد بن طاهر نیز فردی مقتدر نبود. در نتیجه حکومت طاهریان رو به ضعف نهاد و سرانجام در میانه‌های سده سوم هجری به دست یعقوب لیث سرنگون شد.

ایران چت یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی
ایران چت یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی

جمهوری اسلامی ایران یا ایرانیک کشور مستقل واقع در جنوب غربی آسیا و خاور میانه است. ایران از جنوب به دریای عمان و خلیج فارس و از شمال به دریای خزر متصل است. تشیّع دین رسمی و فارسی زبان رسمی اردبیل چت ایران است. ایران با مساحت ۱٬۶۴۸٬۱۹۵ کیلومتر مربع هجدمین کشور وسیع دنیا محسوب می‌شود. ایران بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارد. ایران از شمال با ارمنستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان، از شرق پرشین چت باافغانستان و پاکستان و از غرب با عراق و ترکیه همسایه است. هم‌چنین از طریق دریای خزر مستقیماً با روسیه و قزاقستان مرتبط است.

ایران یکی از قدیمی‌ترین خاستگاه‌های تمدن بشری در جهان به حساب می‌آید. تمدن در این کشور از ۴٬۰۰۰ سال پیش از میلاد (بیش‌از ۶۰۰۰ سال قبل) وجود داشته‌است. در طول تاریخ ایران از نظر جغرافیای کشور پر اهمیتی بوده‌است. سیاست در ایران بر اساس قانون اساسی که در سال ۱۹۷۹ میلادی (۱۳۵۷ شمسی) به تصویب رسید، بنا شده‌است. قدرتمندترین مینو چت فرد در ایران، در حال حاضر رهبر ایران یعنی سید علی خامنه‌ایاست.

جمهوری اسلامی ایران یا ایرانیک کشور مستقل واقع در جنوب غربی آسیا و خاور میانه است. ایران از جنوب به دریای عمان و خلیج فارس و از شمال به دریای خزر متصل است. تشیّع دین رسمی و فارسی زبان رسمی ایران است. ایران با مساحت ۱۶۴۸۱۹۵ کیلومتر مربع هجدمین کشور وسیع دنیا محسوب می‌شود. ایران بیش از۸۱ میلیون نفر جمعیت دارد ایران هرمزگان چت از شمال با ارمنستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان از شرق باافغانستان و پاکستان و از غرب با عراق و ترکیه همسایه است. هم‌چنین از طریق دریای خزر مستقیما با روسیه و قزاقستان مرتبط است.

چتروم فارسی – چت فارسی – میهن چت – چت ایرانیان

ایران یکی از قدیمی‌ترین خاستگاه‌ های تمدن بشری در جهان به حساب می‌آید. تمدن در این کشور از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد بیش‌از ۶۰۰۰ سال قبل وجود داشته‌است. در طول تاریخ ایران از نظر جغرافیای کشور پر اهمیتی بوده‌است. سیاست در ایران بر اساس قانون اساسی که در سال ۱۹۷۹ میلادی ۱۳۵۷ شمسی به تصویب رسید بنا شده‌است. قدرتمندترین فرد در ایران عسلویه چت در حال حاضر رهبر ایران یعنی سید علی خامنه‌ ایاست.

هم‌چنین کشور ایران از نظر انرژی و اقتصادی در دنیا اهمیت زیادی دارد دلیل آن وجود منابع عظیم نفت و گاز طبیعی در این کشور است. رویکرد جدید ایران در چشم‌اندازهای توسعه ملی، پیشرفت و گسترش اقتصادی است.

نام ایران از واژه آریا ریشه می‌گیرد و معنی آن سرزمین آریایی‌ها می‌باشد.

ایران در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه واقع گردیده، با  وسعت حدود 1.6 میلیون کیلومتر مربّع و با جمعیت حدود ۷۹ میلیون نفر یکی از بزرگترین کشورهای این منطقه میباشد. تهران بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر به عنوان مرکز سیاسی و پایتخت ایران است. حدود ایران از شرق به افغانستان و پاکستان و از غرب به ترکیه و عراق، از شمال به جمهوری آذربایجان، ارمنستان اوا چت  ترکمنستان و دریای خزر و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می‌شود. ایران به همراه افغانستان و تاجیکستان دارای زبان رسمی فارسی است و دین رسمی آن اسلام است. ایران به عنوان یکی از کهن ترین کشورها و از اولین پایه گذاران تمدنهای بشری در جهان بشمار می‌رود. این کشور به واسطه قرار گرفتن در منطقه میانی آسیا موقعیتی و همواره نقش راهبردی بابل چت و استراتژیک مهمی داشته است. ایران عضو سازمان ملل متحد، جنبش عدم تعهّد، سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی کشورهای تولید کننده و فروشنده نفت اوپک سازمان اکو و بسیاری دیگر از سازمان بین‌المللی میباشد.

چتروم میهن - چت میهن - میهن چتی - ارم چت - چت - کرج چت - بوشهر چت  - اهواز چت
چتروم میهن – چت میهن – میهن چتی – ارم چت – چت – کرج چت – بوشهر چت – اهواز چت

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور میانه چت یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳ تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ‌پوستی نیز به عنوان زبان‌های ملی ثبت شده و رسمیت یافته‌است.

http://mihanw.ir/

کشور مکزیک بزرگ‌ ترین کشور اسپانیایی‌ زبان جهان است و حدود یک‌سوم از کل اسپانیایی‌ زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند.

۷۰ درصد مردم مکزیک از تبار مستیزو دورگه سفیدپوست و سرخ‌پوست ۱۵ درصد سفید پوست ابادان چت و ۹.۸ درصد سرخ‌پوست هستند. ۸۲.۷% مردم آن مسیحی کاتولیک و ۷.۹ درصد پیرو دیگر شاخه‌ های مسیحیت هستند.

این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و ساری چت از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم‌ مرز است. همچنین اقیانوس آرام در غرب و جنوب خلیج مکزیکدر شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند.

این کشور با حدود ۲ میلیون کیلومتر مربع وسعت ۱۴ امین کشور قزوین چت وسیع دنیا و ۱۱ امین کشور پرجمعیت دنیاست

ایران چت

نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهم‍ترین تمدن‌های باستان، آزتک، بوده‌است. مکزیک در سده ۱۶ میلادی توسط هرنان کورتس کشف شد ایران چت

در سال ۱۵۱۹ تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال ۱۵۲۱ تا جنگ‌های استقلال مابین ۱۸۲۱-۱۸۱۰ مستعمره اسپانیا بوده‌است .

مکزیک پرجمعیت‌ترین منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا، سرانجام در سال ۱۸۱۰ استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد.

نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده قشم چت متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است.

در حدود ۹ هزار سال پیش سرخ‌ پوستان عهد باستان به کاشت ذرت روی آوردند از این اتفاق به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد شده‌ است.

قوم مایا از مشهورترین قبایل سرخپوست مکزیک بودند معمولا شهرهایشان را در دل جنگل‌ های بارانی می‌ساختند. ایران چت

حوزه زندگی و فعالیت مایاها حدود جنوبی کشور مکزیک و نیز سرتاسر مراغه چت گواتمالا والسالوادر را شامل میشد.

قوم مایا پدیدآورندهٔ یکی از تمدن‌ های بسیار پیشرفتهآمریکای مرکزی در دوران پیشاکلمبی بود که دست‌ اوردهای بسیار چشمگیری در هنر، معماری، ستاره‌شناسیو ریاضیات داشته‌ است. هم‌اکنون نیز گروه‌هایی از اقوام مایا در مکزیک و گواتمالا به‌سر می‌برند. مایاها با بهره‌گیری از تمدن‌های گذشته خود نظیر اولمکتوانستند چت میهن در خلال سال‌های۲۵۰ تا۹۰۰ پس از میلاد تمدنی عظیم را در آمریکای مرکزی پایه‌ گذاری نمایند.

این قوم به گویش‌های متعدد زبان مایایی تکلم می‌ کردند و نوعی خط ابتدایی هیروگلیفی نیز داشتند که آثاری را به آن می‌نوشتند.ایران چت

پرشین چت – ناز چت

پیش از این اضمحلال مایاها به یکباره تمدن و شهرهای عظیم را رها کردند دزفول چت و به دامان کوهستان‌ها پناه بردند که دلیل این رویداد به سبب از میان رفتن آثار مکتوب آن دوره و طرح نظریات گوناگون هنوز مشخص نیست.

جمعیت مایاهای امروزی که از بازماندگان فرمانروایان دوران باستان آمریکای مرکزی می‌باشند حدود هفت میلیون نفر است که بیشتر در جنوب مکزیک و نواحی کوهستانی گواتمالا و بلیز به‌ سر می‌برند.

به مدت نزدیک به سه هزار سال مناطق آمریکای مرکزی در محدوده مکزیک امروزی امپراطور چت محل استقرار تمدن‌های پیشرفته سرخ‌پوستی بودند. اما در سال ۱۵۱۹ تمدن‌های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی‌ها مورد حمله قرار گرفتند. اسپانیایی‌ها با توسل به سلاح‌های آتشین توانستند تمدن‌های آزتک، مایا و اولمک را در مکزیک شکست دهند و این کشور را به تصرف خود درآورند.

در سال ۱۵۲۱ نیز اسپانیایی‌ها با کمک تلاکسکالتک‌ ها که از اصلی‌ترین دشمنان آزتک‌ها محسوب می‌شدند تنوچیتیتلان پایتخت ازتک‌ها را به تصرف خود درآوردند. تصرف پایتخت آزتک منجر به تحت‌الحمایگی مکزیک در سال ۱۵۳۵ شد، از این پس ایلام چت مکزیک تحت‌ الحمایه یا به تعبیری دیگر مستعمره اسپانیا شد.

مکزیک پرجمعیت‌ترین منطقه تحت‌الحمایه اسپانیا بود. پس از سه قرن استیلای امپراتوری اسپانیا سرانجام در سال ۱۸۱۰ استقلال مکزیک از اسپانیا اعلام شد. صدور اعلامیه استقلال منجر به یک دوره جنگ‌های طولانی میان نیروهای اسپانیا و مکزیکی‌ها شد. در نهایت در سال ۱۸۲۱ مکزیک رسماً به استقلال رسید و ایتوربیده به عنوان امپراتور این کشور بر تخت نشست.

دو سال بعد نیروهای انقلابی او را از قدرت برکنار کردند و در سال ۱۸۲۴ قانون اساسی گیلان چت بر مبنای نظام حکومتی جمهوری در مکزیک تدوین شد. نام کشور را نیز از امپراتوری مکزیک به ایلات متحده مکزیک تغییر دادند.

در سال ۱۸۳۵ تگزاس از این مکزیک اعلام استقلال می‌کند که این اتفاق منجر به نبرد آلامو و به دنبال آن جنگ آمریکا و مکزیک در بین سال‌های ۱۸۴۶-۴۸ می‌شود. در سال ۱۹۱۰ به دنبال تبریز چت عدم رضایت مردم از رئیس‌جمهور وقت پورفیرو دیاس منجر به انقلاب مکزیک می‌شود.

در سال ۱۹۱۷ قانون اساسی جدیدی به تصویب می‌رسد و حزب ناسیونالیست انقلابی قدرت را در دست می‌گیرد .

کشوری کوهستانی و مرتفع است؛ و تنها قسمتی از آن که مسطح می‌باشد رامسر چت در شبه جزیره ایران چت یوکاتان واقع شده‌است.

از آنجا که ارتفاع این کشور از ۵۰۰ متر بیشتر است. از این‌رو دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین، متغیر است. شمال این کشور خشک و غیرقابل کشت بوده در حالی که جنوب مرطوب و گرم است.

مهمترین ارتفاعات آن عبارتند از کوه‌های مادرهٔ غربی، مادرهٔ شرقی، مادره جنوبی بوشهر چت و همچنین فلات مکزیک. جلگه‌های آن عمدتاً در کناره‌ها واقع شده‌اند. بیابان‌ها نیز قسمت‌هایی از مکزیک را شامل می‌شوند.

از مهم‌ترین رودهای آن می‌توان از

ریوگرانده لرما، اوسوماسینتا، گریخالوا، پانوکو بالساس و سانتیاگو نام برد.

آب و هوای آن در نواحی مرتفع معتدل کوهستانی و در سایر نواحی گرم و مرطوب ارومیه چت یا خشک است. بلندترین نقطه آن قله سیتلال تپتل اوریسابا با (ایران چت) متر ارتفاع می‌باشد. رود ریوگرانده ۰۳۴، ۳ کیلومتر نیز طولانی‌ترین رود آن است.ایران چت

چت روم ایرانی – chatroom – چت خارجی – اهواز چت – فلش چت

ایالات متحده مکزیک فدراسیونی است که بر اساس قانون اساسی مصوب سال ۱۹۱۷ توسط یک نظام جمهوری و دولتی دموکرات اداره می‌شود. بر اساس قانون اساسی سه نوع نهاد حکومتی برای اداره کشور تعریف شده‌اند: اتحادیه فدرال، دولت‌های ایالتی و دولت‌های استانی. قوه قانونگذاری کنگره اتحادیه که متشکل از دو مجلس نمایندگان و سنا است. تصویب قانون سراب چت فدرال اعلام جنگ تعیین میزان مالیات تصویب بودجه ملی و تمامی معاهدات بین‌ المللی و تأیید تمامی انتصابات دیپلماتیک در مجلس نمایندگان انجام می‌گیرند.

قوه اجرایی رئیس‌ جمهوری که رئیس کشور و دولت مکزیک است، در راس این قوه قرار دارد. رئیس‌ جمهوری مکزیک همچنین فرمانده نیروهای مسلح مکزیک نیز محسوب می‌شود.

رئیس جمهوری همچنین با تأیید مجلس سنا اعضای کابینه و سایر مقامات دولتی را منصوب می‌کند. رودبار چت رئیس‌جمهوری مسئول اجرای قانون است و همچنین بر اساس قانون اساسی به وی اختیار وتو کردن مصوبات مجلس داده شده‌است.

قوه قضاییه: در راس قوه قضاییه مکزیک دادگاه عالی عدالت قرار دارد. این دادگاه متشکل از ۱۱ قاضی است که با تأیید مجلس سنا توسط رئیس‌جمهوری انتخاب شده‌اند

چت روم ایرانی - ایران چت - میهن چت - پرشین چت - چت فارسی - ادرس جدید ایران چت
چت روم ایرانی – ایران چت – میهن چت – پرشین چت – چت فارسی – ادرس جدید ایران چت

احزاب مهم آن عبارتند از

  • حزب شورای انقلابی
  • حزب اقدام ملی محافظه کار
  • حزب سوسیالیست خلق کمونیست
  • کیش چت
  • حزب سوسیالیست کارگر
  • حزب دموکرات و حزب کمونیست
  • ایران چت

واحد پول آن پزوی مکزیک معادل ۱۰۰ سنتاوو است مکزیک ۱۱ اُمین اقتصاد بزرگ دنیاست. استخراج ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت توسعه خارق‌العاده اقتصادی کشور را در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میسر ساخت. هم‌اکنون نیز مکزیک بخش بزرگی از ثروت فزاینده‌ اش را مدیون منابع نفتی‌ اش است

اساسِ در حال رشد اقتصادی شامل صنایع مهم پتروشیمی، نساجی، وسایل نقلیه موتوری و فراورده‌های غذایی است. در اوایل دهه ۱۹۹۰ شرکت‌های عمده آمریکایی به دلیل ترکیبی از سیاست دولت آمریکا و توافقهای تجاری مربوط به استارا چت قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی و هزینه پایین نیروی کار به تأسیس کارخانه در مکزیک تشویق شدند. نتیجه این حرکت، رشد خارق‌ العاده اقتصاد مکزیک بود، که اکنون یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. با این حال مشکلات اقتصادی باقی است

 تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۰۸ ۱٫۵۶۳ تریلیارد دلار بوده و رشدی ۴٫۸٪ را در سال ۲۰۰۹ تجربه کرده‌است. ۴۵ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن ۳٫۷ درصد است (۲۰۰۷). حدود ۱۴ درصد از مردم این کشور به غذای مناسب دسترسی ندارند و نرخ تورم در آن ۲٫۸۸ درصد است (۲۰۰۹). محصولات صادراتی این کشور شامل محصولات کارخانه‌ای، نفت و محصولات نفتی، نقره، میوه، سبزیجات، قهوه و پنبه‌است که به کشورهای آمریکا (۸۴/۷ درصد)، کانادا (۱/۲ درصد) و اسپانیا (۳/۱ درصد) صادر می‌شود.

 

محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات فلزکاری، فلزات تراشکاری شده، ماشین‌آلات ایسان چت کشاورزی، تجهیزات الکترونیک، قطعات ماشین برای مونتاژ، هواپیما و تجهیزات آن است که از کشورهای آمریکا (۹/۵۰ درصد)، چین (۵/۹ درصد)، ژاپن (۶ درصد) و کره جنوبی (۲/۴ درصد) وارد می‌شود. مکزیک همچنین جزو ۱۰ کشور برتر در تولید غلات در جهان است.

بر اساس آخرین برآورد رسمی جمعیت مکزیک ۱۲۳ میلیون نفر است و پرجمعیت‌ترین کشور اسپانیایی زبان در جهان است.

رشد سالانه جمعیت مکزیک از ۳٫۵٪ در ۱۹۶۵ به ۰٬۹۹٪ در سال ۲۰۰۵ کاهش یافته‌است. امید به زندگی در سال ۲۰۰۶ ۷۵٫۴ سال برآورد شده (۷۲٫۶ مرد و ۷۸٫۳ زن). نرخ مرگ و میر در سال ۱۹۷۰ ۹٫۷ در هر ۱۰۰۰ نفر بود در حالی که در ۲۰۰۱ این نرخ به ۴٫۹ مرد در هر ۱۰۰۰ مرد و ۳٫۸ زن در هر ۱۰۰۰ زنان کاهش یافته‌است. دلایل اصلی مرگ الکسا چت در سال ۲۰۰۱ بیماری‌های قلبی (۱۴٫۶ ٪ برای مردان ۱۷٫۶ درصد زن) و سرطان (۱۱ ٪ در مردان و ۱۵٫۸ ٪ در زنان) بوده‌است. ۷۵٪ مردم ساکن مناطق شهری هستند. پنج منطقه بزرگ شهری در مکزیک مکزیکو سیتی بزرگ، گوادالاخارا بزرگ، مونتری بزرگ، پوبلا بزرگ و تولکا بزرگ است.

مکزیک دارای بزرگترین جمعیت اسپانیولی زبان در جهان است. تقریباً یک سوم از مردم اسپانیولی افرو چت زبان دنیا در کشور مکزیک زندگی می‌کنند. زبان اسپانیایی که توسط ۹۷٪ مردم مکزیک گویش می‌شود به عنوان زبان ملی این کشور در نظر گرفته شده‌است.

از سوی دیگر کشور مکزیک میهنی برای تعداد زیادی از زبان‌های بومی می‌باشد.

از میان مردم مکزیک ۵٫۴٪ به یکی از زبان‌های بومی گویش می‌کنند و ۱٫۲٪ اسپانیایی نمی‌دانند و فقط به زبان خود گویش می‌کنند.

چند زبان بومی که گویش وران زیادی دارد عبارتند از زبان ناواتلی با ۱۴۵ میلیون بمب چت نفر گویشور و زبان یوکاتک مایا با ۷۵۰ هزار نفر برخی از زبان‌های محلی در معرض خطر انقراض هستند مانند لا کاندون که توسط کمتر از صد نفر گویش می‌شود. زبان انگلیسی به‌ طور گسترده‌ای در کسب و کار در شهرهای مرزی و نیز توسط یک میلیون شهروند آمریکایی که در مکزیک زندگی می‌کنند استفاده ارم چت می‌شود.

فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور و ترکیبی از فرهنگ‌های تمدن‌های پیش از ورود اسپانیایی‌ ها و فرهنگ اسپانیا است. زمانی که مکزیک به یک کشور مستقل تبدیل شد به دنبال یک هویت ملی بود که تنها عنصر مشترک میان ساکنان همدان چت تازه آن کاتولیک بودنشان بود.

در آخرین ربع سده نوزدهم و دهه نخست سده بیستم یعنی در دوران پورفیریو دیاس با پیشرفت اقتصادی و آشتی همراه بود.

در این رقص دو نفره مردها دست خود را پشت کمر خود حلقه می‌کنند و زنان در برابرشان دامن افشانی می‌کنند.

از عناصر مهم فرهنگی مکزیک می‌توان به: رقص ماریاچی که رقصی سنتی است و در آن زنان مرند چت جامه‌های رنگارنگ خود را همراه با ضرب‌آهنگ‌ های شاد ماریاچی در هوا به جلو عقب می‌چرخانند.

ایران چت - میهن چت - چت ایران - چت فارسی ایران - ادرس اصلی ایران چت
ایران چت – میهن چت – چت ایران – چت فارسی ایران – ادرس اصلی ایران چت

 

جشن گوئلا گوئتسا گوئلا گوئتسا که در آن گروه نمایندگان فرهنگی و هنری شهر جوچیتان مکزیک وارد محل برگزاری جشن گوئلا کوئتسا در شهر سان آنتونیو واقع در ایالت اُآخاکا می‌شوند. در این جشن نمایندگان شهرها و ایالتهای مختلف مکزیک گردهم می‌آیند و رقص‌های محلی و سنتی خود را به نمایش می‌گذارند.

روز مردگان یا دیا دلوس مورتوس در این روز در واقع باور و سنتی است که مکزیکی‌ها آن را از اجداد سرخ‌ پوست خود به یادگار نگه داشته‌اند. بعد از ورود اسپانیایی در قرن شانزدهم به مکزیک این سنت با باورهای مسیحی آمیخته شد و اکنون در روزهای اول و دوم نوامبر و هم‌ زمان با روز گرامیداشت قدیسان کاتولیک برگزار می‌شود.

در روز درگذشتگان مکزیکی‌ ها بر مزار ازدست‌رفتگان خود گرد می‌آیند و برایشان شمع روشن کرده لرستان چت و گل نثارشان می‌کنند.

جشن کوئین سیانه را این جشنی است که مردم مکزیک به مناسبت رسیدن دخترانشان به سن پانزده سالگی برگزار می‌کنند.

در این جشن پدر و مادر دختر همهٔ دوستان و آشنایانشان را برای شرکت در مراسم دعا در کلیسا و سپس جشنی شاد دعوت می‌کنند. – ایران چت –

بعد از بازگشت از کلیسا، از همهٔ مهمان‌ ها با ساز و آواز و غذاهای خوشمزهٔ محلی پذیرایی می‌شود.

غذاهای مکزیکی با طعم دهنده‌ های قوی و متنوع انواع ادویه و ترشی گلستان چت و تزیینات رنگی آن در جهان شناخته می‌شوند.

بسیاری از غذاهای مکزیک امروزی غذاهای سنتی ازتک‌ها و مایا است که در آن ذائقه اسپانیایی‌ها نیز بکار رفته‌ است. ایران چت

غذاهای مکزیک به دلیل آب و هوای محلی و موقعیت جغرافیایی و تفاوت‌های قومی در میان ساکنان بومی آن در نقاط مختلف متفاوت است. تاکو یکی از غداهای سنتی این کشور است.

لینک ورود به چت روم ایران – ایران چت

http://mihanway.ir/chat-iranian