ارم چت – چت روم ارم – چت ارم – چت فارسی – چت پرشین

ارم چت – میهن چت یکی از قدیمی ترین چت روم های فارسی زبانان میباشد که در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده است جهت ورود به این چت روم و اضافه شدن به جمع صمیمی ما میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

نیجریه یا به‌ طور رسمی جمهوری فدرال نیجریه کشوری است در غرب آفریقا پایتخت آن آبوجا و بزرگ‌ ترین شهر آن لاگوس است جمعیت این کشور بیش از ۱۹۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن انگلیسی است نیجریه پرجمعیت‌ ترین کشور قاره آفریقا است شهرهای مهم نیجریه لاگوس کانو ایبادان کادونا و بندرهاکوت میباشد.

ارم چت - چت - چت روم - چت فارسی - پیج فا - ارم چتی
ارم چت – چت – چت روم – چت فارسی – پیج فا – ارم چتی

واحد پول این کشور نایرا است و نیمی از مردم آن که در شمال کشور زندگی می‌کنند چت روم موبایل مسلمان۴۴٪ و ۴۶٪ در جنوب مسیحی هستند نیجریه از نظر منابع نفتی دهمین کشور در میان ارم چت صادر کنندگان نفت هشتمین کشور است و بزرگترین تولید کننده نفت آفریقا است.

نیجریه در سال ۱۹۶۰ از بریتانیا مستقل شد و نام این کشور از نام رودخانه نیجر گرفته شده‌ است نیجریه پرجمعیت‌ ترین کشور در آفریقا و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. این کشور هم‌چنین پرجمعیت‌ ترین کشور جهان با اکثریت سیاه‌ پوست است

از سال ۲۰۰۲ در شمال این کشور درگیری نظامی میان اسلام‌گرایانِ گروه بوکو حرام فرقه ای از مسلمانان تندروی طالبانی با نیروهای دولتی جریان داشته‌ است پرشین چت گروه مسلّح بوکو حرام خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین و تحمیل قوانین شریعت بر تمامی ۳۶ ایالت نیجریه است.

ارم چت – چت – چت فارسی – چتروم – چت روم – میهن چت

پیشینه تاریخی نیجریه به دست‌کم ۹ هزار سال پیش از میلاد بازمیگردد و ناحیه بنیو و رودخانه شلوغ چت کراس در نیجریه خاستگاه قوم بانتو دانسته شده که مهاجران آن در هزاره‌ های نخست و دوم پیش از میلاد از این ناحیه حرکت کرده و در بیشتر مناطق آفریقای مرکزی و جنوبی سکونت گزیدند.

نیجریه پرجمعیت‌ ترین کشور قاره آفریقا است که به دلیل تنوّع فراوان قومی وارم چت نژادی طی چند سال گذشته شاهد درگیری‌ های زیادی بوده‌ است تاریخ اولین سکونت در این کشور به ۹ هزار سال قبل از میلاد مسیح بازمیگردد با این حال در سده ۱۹ میلادی این کشور مستعمره بریتانیا شد چت روم اهواز تا اینکه در سال ۱۹۶۰ دوباره استقلال خود را به دست آورد پس از استقلال در دوره‌ های مختلف گرفتار حکومت‌ های نظامی شد سرانجام در سال ۱۹۹۹ برای نخستین بار انتخابات آزاد در این کشور برگزار شد.

رئیس‌ جمهور نیجریه هم رئیس حکومت است و هم رئیس دولت. رئیس‌ جمهور با رای مردم برای دوره‌ ای چهار ساله انتخاب میشود که قابل تمدید برای دوره دوم نیز هست

http://mihanw.ir/

نظام قانون گذاری این کشور از دو مجلس تشکیل شده‌است شورای ملی با ۱۰۹ کرسی که با رای مردم برای دوره‌ ای چهار ساله انتخاب میشوند

مجلس دیگر این کشور خانه نمایندگان است که ۳۶۰ کرسی دارد و نمایند گانش را مردم برای دوره‌ ای چهار ساله انتخاب میکنند سن قانونی در این کشور ۱۸ سال است

پیج فا - چت روم پیج فا - چت روم میهن چت - ناز چت - پرشین چت - چت پرشین
پیج فا – چت روم پیج فا – چت روم میهن چت – ناز چت – پرشین چت – چت پرشین

این کشور از غرب با بنین از شرق با چاد و کامرون و از شمال با نیجر همسایه‌ است.

در جنوب این کشور خلیج گینه بخشی از اقیانوس اطلس قرار گرفته‌ است آب و هوای استوایی باعث پیدایش جنگل های متراکم و انبوه در شرق غرب و جنوب این کشور شده‌ است چت روم تبریز میانگین دمای سالانه ۳۲ درجه سانتی گراد، همراه با رطوبت فراوان است

تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۹۴٫۸ میلیارد دلار است ۵۰ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل میدهند که ۷۰ درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.

نرخ بیکاری در این کشور ۵٫۸ درصد است و ۷۰ درصد از مردم آن زیر خط فقر ایران چت زندگی میکنند نرخ تورم در سال ۲۰۰۷ میلادی ۶٫۵ درصد بود با وجود رونق اقتصادی سال‌ های گذشته فقر همچنان در نیجریه شایع است.

طبق اعلام اداره ملی آمار، سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ تقریباً دو سوم از جمعیت ارم چت در فقر مطلق زندگی می‌کردند یعنی نیازهای اصلی آنها مانند غذا آب شرب سالم و جان‌ پناه تأمین نمی‌شده‌ است.

در شمال کشور وضعیت بدتر است ایالت جیگاوا بالاترین میزان فقر را دارد ناز چت که معادل ۸۸٫۵ درصد و در سوکوتو این رقم ۸۶ درصد است.

کالاهای صادراتی این کشور شامل نفت و مواد نفتی کاکائو و لاستیک است که به کشورهای آمریکا ۴۸٫۹٪  اسپانیا ۸٪ برزیل ۷٫۳٪ و فرانسه ۴٫۲٪ صادر میشود

جمهوری فدرال نیجریه کشوری در غرب آفریقا است که از مجموعه ۳۶ ایالت و یک منطقه حکومت فدرال مرکزی تشکیل شده‌ است

کالاهای وارداتی آن شامل ماشین‌ آلات و تجهیزات مواد شیمیایی تجهیزات حمل و نقل کالاهای مصرفی غذا و حیوانات زنده‌ است که از کشورهای چین ۱۰٫۷٪ هلند ۶٫۲٪ انگلیس ۵٫۸٪ فرانسه ۵٫۶٪ برزیل ۵٫۱٪ و آلمان ۴٫۶٪ وارد می‌شود.

 رود نیجر نیمه جنوبی کشور را آبیاری می‌کند. ۹۵٪ درآمدهای ارم چت ارزی نیجریه از صادرات نفت تأمین میشود قبل از کشف و استخراج نفت اقتصاد بر کشاورزی و دامپروری استوار شده بود.

 ارم چت - طنین چت - بدو چت - میهن چت - فارسی بچت
ارم چت – طنین چت – بدو چت – میهن چت – فارسی بچت

این کشور یکی از صادر کنندگان نفت است و حدود ۹۵ درصد از محصولات صادراتی آن را نفت و محصولات نفتی تشکیل میدهد نیجریه عضو اوپک و سازمان تجارت جهانی است. نفت و گاز ۳۵ درصد تولید ناخالص داخلی نیجریه را تشکیل میدهد و ۷۰ درصد مخارج دولت از این محل تأمین میشود بنزین و محصولات مشابه ۹۰ درصد از درآمد کشور را از محل صادرات به خود اختصاص میدهد.ارم چت

در سال ۲۰۱۴ میلادی نیجریه با پیشی گرفتن از آفریقای جنوبی به بزرگترین ارم چت اقتصاد آفریقا تبدیل شد چت روم تهران برپایه گزارش فوربز در مه ۲۰۱۶ نیجریه همچنان پس از آفریقای جنوبی و مصر بزرگ ترین اقتصاد آفریقا بوده‌ است.

پیج فا – میهن چت – چت – چت فارسی – ناز چت – پرشین چت

کمترین میزان واکسیناسیون کودکان در نیجریه را در نیمه شمالی کشور می‌بینیم در ایالت سوکوتو در شمال غربی، تنها ٫ درصد از کودکان ۱۲ تا ۲۳ ماهه واکسن‌ های اصلی را دریافت کرده‌اند.

طبق نظرسنجی جمعیت‌ شناسی و بهداشتی سال ۲۰۱۳، نُه ایالت شمالی کشور میزان واکسیناسیون کمتر از ۱۵ درصد دارد بعضی از گروه‌ ها در شمال کشور برنامه واکسیناسیون را تحریم کرده و گفته‌ اند که این توطئه غرب برای عقیم کردن زنان مسلمان است.

با این وجود اخیراً پیشرفت‌ های خوبی حاصل شده‌ است طبق اعلام نهاد اقدام برای ریشه کنی جهانی مهر چت در شش ماه منتهی به ژانویه ۲۰۱۵ موردی از فلج اطفال در نیجریه مشاهده نشده‌ است.

در این کشور یک میلیون و ۶۸۸ هزار خط تلفن ثابت و ۳۲ میلیون ارم چت و ۳۲۲ هزار خط تلفن همراه وجود دارد نیجریه یک میلیون و ۹۸۶ هزار میزبان اینترنتی و ۸ میلیون کاربر دارد

جمعیت این کشور ۲۰۰٬۹۶۲٬۴۱۷ میلیون نفر با میانگین سنی ۱۸٫۷ سال است امید زندگی برای زنان ۴۸٫۵ و برای مردان ۴۷٫۱۵ سال است ۵٫۴ درصد از مردم آن به بیماری ارم چت ایدز مبتلا هستند تب زرد و مالاریا از دیگر بیماری‌های شایع در این کشور است ۵۰ درصد از مردم نیجریه مسلمان و ۴۰ درصد مسیحی هستند زبان رسمی این کشور انگلیسی است.

جمعیت ۱۷۰ میلیونی نیجریه نیز از نظر قومیت و زبان چندپاره است چت روم مشهد قوم هوسه فولانی در شمال کشور عمدتا مسلمان هستند و یاروکوبا در جنوب غربی بعضی مسلمان و بعضی مسیحیند قوم ایگبو در شمال شرقی زندگی می‌کنند بیشتر تروریست‌های بوکوحرام از قوم کانوریس هستند.

در این مورد اختلاف میان شمال و جنوب به وضوح دیده می‌شود در شمال کشور جمعیت کسانی که به مدرسه رفته‌ اند کمتر است.

قوانین شریعت اسلامی از سال ۲۰۰۰ میلادی در شمال نیجریه اجرا میشود ولی برخی از مردم خواهان اجرای قوانین اسلامی در سراسر نیجریه هستند درگیری‌ های مسلمانان با دولت نیجریه در ایالت‌های کانو بورنو و یوبه در شمال نیجریه در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۹ صدها کشته برجای گذاشت چت روم شیراز گروه تروریستی بوکوحرام به مدارسی که برنامه تحصیلی ملی کشور را دنبال میکرده‌اند حمله کرده‌ است.

به گفته آنان این برنامه درسی غربی است در سال ۲۰۱۳ حالت فوق‌ العاده در ایالت‌ های شمالی بورنو یوب و آداماوا که بو کوحرام در آنها قدرت بیشتر دارد اعلام شد ارم چت.

این گروه بیشتر ایالت بورنو و مناطق دیگری را تحت کنترل دارد که امکان برگزاری انتخابات در آنها نیست در یکی از بدترین حملات سال کشور بیش از ۲۰۰ دختر مدرسه‌ ای دزدیده شدند.

چت فارسی - میهن چت - دریا چت - دنیا چت - فارسی چت - میهن چتی
چت فارسی – میهن چت – دریا چت – دنیا چت – فارسی چت – میهن چتی – ارم چت

تحلیل گران میگویند خطر بوکوحرام در صورتی رفع خواهد شد که دولت نیجریه فقر شدید را ریشه کن کند و سیستم آموزشی ای را برقرار کند که از حمایت مسلمانان کشور برخوردار باشد.

یکی از گروه‌ هایی که با دولت نیجریه درگیر شده‌ اند از پیروان محمد یوسف هستند چت روم شمال این روحانی مدارس به شیوه غربی در نیجریه را برخلاف قواعد اسلامی میداند و با فعالیت آن‌ ها مخالف است هم گروه خودخوانده طالبان نیجریه و هم گروه بوکو حرام به معنی تحصیلِ حرام که به مدارس مدرن اشاره دارد که در خشونت‌ های شمال نیجریه دست داشته‌ اند با تحصیل علم امروزی و وجود مدارس مدرن مخالفند

جهت ورود به میهن چت – ارم چت میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

http://mihanway.ir/chatroom-tehran