چتروم – چتروم فارسی – چتروم ایرانی – چتروم قدیمی – چتروم میهن چت

چتروم فارسی میهن چت یکی از بهترین و قدیمی ترین چت روم های ایرانی میباشد این چت روم با نظارت شبانه روزی و دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد توانسته است چتروم فارسی محبوبیت زیادی در بین کاربران ایرانی داشته باشد جهت ورود به این چت فارسی میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

ایران چت

پلنگ  جانوری از خانواده گربه‌ سانان و کوچک‌ ترین حیوان چتروم فارسی در میان سه گربه بزرگ در سردهٔ پلنگ‌ مانندها است که شیر و ببر دو عضو دیگر آنند.

زیستگاه پلنگ در گذشته از آفریقای جنوبی تا کره را دربر میگرفت و این جانور در سراسر آفریقا و جنوب آسیا پراکنده بود اما تخریب زیستگاه و شکار قلمرو این حیوان را به شدت کاهش داده و امروزه بیشترین تراکم پلنگ‌ ها در آفریقای جنوب صحرا است. چتروم

 اتحادیه بین‌ المللی حفاظت از محیط زیست این حیوان را با توجه به کاهش جمعیت و کاهش محدوده زندگی آن در فهرست گونه‌ های در مرز تهدید به انقراض قرار داده‌ است اما با همه این احوال جمعیت پلنگ‌ ها از دیگر گونه‌ های خویشاوند خود یعنی شیر ببر و جگوار بیشتر است و وضعیت حفاظتی بهتری دارد.

پلنگ در مقایسه با دیگر گربه‌ سانان پاهایی کوتاه بدنی کشیده و جمجمه‌ ای بزرگ دارد.

چت روم یکی از قدیمی ترین قسمت های میهن چت ، چت فارسی ، میهن چت ، فارسی چت
چت روم یکی از قدیمی ترین قسمت های میهن چت ، دریا چت

موفقیت بالای این گونه در حیات وحش تا حدی به قابلیت‌ های شکارگری فرصت‌ طلبانه‌ اش انطباق‌ پذیری‌ اش با زیستگاه‌ های مختلف امکان دویدن با سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت توانایی بی‌ نظیرش در بالارفتن از درخت حتی در حالی که لاشه بزرگی را با خود حمل میکند و همچنین توانایی شناخته‌ شده‌ اش در حرکت پنهانی مربوط میشود.

پلنگ تقریبا از هر حیوانی که بتواند شکار کند تغذیه میکند و زیستگاه مطلوب او نیز از جنگل‌ های بارانی تا نواحی بیابانی متغیر است از حشراتی چون سوسک و ملخ تا بزرگترین پستانداران در فهرست طعمه‌های او قرار دارند و در صورت پیدا نکردن شکار لاشه‌ خواری هم میکنند.

  • چتروم

اما شکار اصلی آن‌ ها پستانداران متوسط جثه وزن بین ۲۰ تا ۸۰ کیلو است چتروم بزرگ ترین شکاری که از یک پلنگ ثبت شده شکار یک گاو کوهی معمولی ۹۰۰ کیلویی به دست یک پلنگ نر آفریقایی بوده است اما آن‌ ها هم معمولا به سراغ حیوانات بسیار بزرگ نمیروند.

پلنگ‌ها مثل اکثر گربه‌ سانان دیگر زندگی انفرادی دارند و فقط در فصل جفت گیری کنار هم هستند آن ها قلمرویی را برای خود مشخص کرده و به شدت برای حفظ آن تلاش می‌کنند.

قلمرو پلنگ‌های نر بین ۳۰ تا ۷۸ کیلومتر مربع و قلمرو پلنگهای ماده حدود ۱۵ کیلومتر مربع گزارش شده‌ است.

در یک مطالعه در نامیبیا قلمروهای بسیار وسیع تا حد ۳۰۰ کیلومتر مربع گزارش شده‌ است ممکن است قسمتی از قلمرو پلنگهای نر و ماده با یکدیگر مشترک باشد در یک مطالعه در ساحل عاج مشخص شد که قلمرو یک پلنگ ماده کاملا داخل قلمرو یک پلنگ نر است اما تداخل در قلمرو پلنگ های هم‌جنس به هیچ وجه اتفاق نمیافتد.

چتروم دوره بارداری پلنگ ماده تقریبا سه ماه به طول میانجامد و حیوان پس از این مدت در غار یا بین درخت‌ ها یا زیر سایبان سنگ‌ ها و صخره‌ ها دو یا سه بچه که ابتدا چشم‌ هایشان جایی را نمیبیند به دنیا میآورد توله‌ های پلنگ از چهار ماهگی از شیر گرفته میشوند. چتروم

چتروم - چتروم فارسی - چت روم ایرانی - چتروم قدیمی - چتروم میهن چت - چت - چت فارسی
چتروم – چت فارسی – میهن چت – چت میهن پرشین چتناز چت

پلنگ ها در اکثر مناطق با شکارچیان دیگری همچون ببر شیر کفتار راه‌ راه و کفتار خال‌ دار خرس قهوه‌ ای گرگ سگ وحشی آسیایی و سگ وحشی آفریقایی و یوز هم‌ بوم هستند و رقابت بین‌گونه‌ ای میان آن‌ ها وجود دارد.

در این شرایط ممکن است آن‌ ها طعمه همدیگر را بدزدند یا توله‌های همدیگر را بکشند اما معمولا با انتخاب نوع شکارهای متفاوت و پرهیز از مناطق اصلی محل حضور شکارچیان دیگر از درگیری اجتناب میکنند.

شدیدترین رقابت در مناطقی است که پلنگ و ببر زیستگاه مشترکی دارند در این شرایط معمولا پلنگ‌ ها به سراغ طعمه‌ های کوچکتر میروند و در مناطقی که ببر جمعیت بیشتری دارد جمعیت پلنگ کمتر است.

پلنگ به صورت انفرادی زندگی میکند و در مناطقی که احساس آرامش داشته باشد روز و شب در حال فعالیت است ولی در جاهایی که احساس خطر کند شب‌ها آن هم با احتیاط ظاهر می‌شود.

پلنگ‌ ها دارای قلمرو میباشند و آن را به وسیله ادرار خود مشخص می‌کنند. در شرایط عادی پلنک آرام و با وقار حرکت می‌کند ولی به راحتی میتواند سرعت خود را به ۶۰ کیلومتر در ساعت افزایش دهد پلنگ قادر است شش متر به صورت افقی و سه متر به حالت عمودی بپرد چتروم

اندازه‌ ها و رنگ پوشش بدن در مناطق مختلف در گستره پراکنش پلنگ در ایران، تفاوت قابل توجهی با یکدیگر دارند به‌طور کلی طول بدن پلنگ‌های بالغ به ۱۶۰ و گاهی تا ۱۸۰ سانتی‌ متر میرسد و طول دم آن‌ ها ۱۱۰ سانتی‌ متر است وزن این پلنگ بعضاً تا ۷۰ کیلو گرم و ارتفاع آن تا شانه به ۷۵ سانتی‌متر میرسد

شمار پلنگ‌های ایرانی بالغ در سراسر کشورهای محل زیست آن چتروم فارسی کمتر از ۸۷۱ تا ۱۲۹۰ قلاده برآورد میشود چتروم برآورد های ملی به این شرح است ۵۵۰ تا ۸۵۰ در ایران بر اساس تخمین سال ۲۰۰۲  و ۲۰۰ تا ۳۰۰ در افغانستان، ۷۸ تا ۹۰ در ترکمنستان، حداکثر ۱۰ تا ۱۳ در ارمنستان چتروم حداکثر ۱۰ تا ۱۳ در آذربایجان ۳ تا ۴ در قراباغ حداکثر ۵ در گرجستان حداکثر ۱۰ در قفقاز شمالی فدراسیون روسیه و حداکثر ۵ قلاده در ترکیه

ایران مهم ترین زیستگاه پلنگ در خاورمیانه است و جمعیت مناسب پلنگ در این کشور امکان بقای گروه‌های کوچک این حیوان در قفقاز شرق ترکیه و احتمالا ترکمنستان چتروم فارسی را از راه مهاجرت‌ های بین‌مرزی افزایش میدهد با این حال تراکم جمعیتی پلنگ در ایران بسیار پایین است و ۰٫۰۶ تا ۰٫۱ قلاده در هر ۱۰۰ کیلومترمربع برآورد میشود.

چتروم – چتروم فارسی

اصلی‌ ترین تهدید پیش‌ روی بقای این حیوان جدا شدن زیستگاه‌ ها و قطع ارتباط ژنتیکی گروه‌ های مختلف این حیوان است که معمولا به تشکیل گروه‌ های بسیار کوچک منجر شده‌ است به‌ طوری‌ که در همه قلمرو زیستی این حیوان هیچ گروه جمعیتی وجود ندارد که دربرگیرنده بیش از ۱۰۰ پلنگ بالغ باشد چتروم

کاهش طعمه بر اثر شکار انسان‌ ها گسترش چتروم زیربنایی مزاحمت‌های انسانی و از میان رفتن زیستگاه شامل چیدن گیاهان و قارچ‌ های خوراکی ساخت معدن جاده‌سازی، جنگل‌ زدایی آتش‌ سوزی و چرای دام عواملی‌ ست که منجر به تکه‌ تکه شدن زیستگاه‌ های حیوان شده‌ است.

چت روم ، چت فارسی ، چت ، ایران چت ، مهر چت ، ناز چت ، چتروم
چتروم فارسی – میهن چت – چت فارسی – چت روم فارسی –مهگل چت – ایران چت

بحران اقتصادی پس از فروپاشی شوروی و کاهش نظارت بر مناطق حفاظت‌ شده باعث شد تا با شکار بی‌ رویه حیوانات سم‌ دار در آسیای میانه و قفقاز و همچنین فعالیت‌ های اقتصادی در نواحی محل زندگی پلنگ جمعیت انواع بز کوهی گوسفند وحشی مرال و شوکا که طعمه‌ های چتروم فارسی اصلی پلنگ میباشند به شدت کاهش پیدا کند و این امر تأثیر منفی بر جمعیت این حیوان بگذارد گراز تنها شکار پلنگ است که جمعیت آن در سال‌های اخیر کاهش چندانی نداشته‌ است

چت قدیمی – میهن چت – فارسی چت – چت روم فارسی

شکار مستقیم این حیوان ممکن است به‌عنوان تروفه شکار افتخاری برای فروش پوست به ویژه در افغانستان تیراندازی برای حفاظت از حیوانات خانگی به ویژه در ایران و ترکمنستان و کشتن به محض مشاهده بیشتر در قفقاز و شرق ترکیه صورت گیرد.

این موارد شایع نیست ولی با توجه به جمعیت کوچک این حیوان تأثیر قابل توجهی بر ادامه حیات گروه‌ های کوچک این حیوان دارد به‌ ویژه در قفقاز که پلنگ‌ ها در تعدادی ناچیز در مناطقی گسترده پراکنده‌ اند و از بین رفتن حتی یک عدد از آن‌ها ثبات جمعیتی را برهم می‌زند انجمن میهن فروم به همین دلیل حتی در مناطقی که از نظر شکار غنی هستند همچون جنوب ارمنستان تعداد واقعی پلنگ‌ ها بسیار کمتر از چیزی است که با توجه به تعداد حیوانات شکار آن میتوان حدس زد.

در تهران در سال ۱۹۹۸ یک انجمن چتروم غیردولتی به نام انجمن حفاظت از پلنگ ایرانی ایجاد شد که کوشش‌ هایی را در این زمینه انجام میداد

در ۳ خرداد ۱۳۹۴ بهای شکار و صید پلنگ چتروم ایرانی از ۵ میلیون تومان به ۸۰ میلیون تومان افزایش یافت

غذای پلنگ با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی میکند چتروم متفاوت است کاتالیا چت بخش عمده رژیم غذایی پلنگ ایرانی از شکار سم‌ داران میان‌جثه همچون بز کوهی کل و بز انواع گوزن به ویژه مرال گوسفند وحشی قوچ و میش انواع غزال به ویژه آهوی گواتردار ایرانی و گراز تأمین میشود.

چت روم - چت روم قدیمی  - میهن چت - فارسی  چت - پرشین چت - چت قدیمی - اتاق چت - چت
چت روم – چت روم قدیمی – میهن چت – فارسی چت – پرشین چت – چت قدیمی – اتاق چت

در کنار آن از شکارهای کوچک‌ تری نظیر موش خرگوش و تشی و گوشت خواران کوچک‌ تر مانند روباه و شغال در کنار انواع پرندگان و خزندگان طعمه او میگردند.

http://mihanw.ir/

در ایران شکار اصلی این جانور کل و بز است و چتروم محل زندگی پلنگ نیز تا حد زیادی با محل زندگی کل و بز همسانی دارد.

چت فارسی – پرشین چت – قدیمی چت – اتاق چت – صحرا چت

پلنگ ایرانی شکارچی رأس هرم غذایی ایران بوده و گسترده‌ ترین دامنهٔ شکار را دارا میباشد از گوشت خوارانی که با پلنگ در رقابت هستند میتوان به گرگ خرس قهوه‌ ای سوری خرس سیاه آسیایی وشق و کفتار راه‌ راه اشاره کرد.

پلنگ ایرانی به دلیل انقراض گوشت خواران قویتر چتروم نظیر شیر ایرانی و ببر مازندران که در گذشته رژیم غذایی پلنگ را محدود میکردند امروزه به بزرگترین زیرگونهٔ پلنگ در جهان تبدیل شده‌ است.

از بین رفتنِ پلنگ به دنبال شکار و استفاده از طعمه مسموم تخریب زیستگاه‌ های این گونه و تصادفات جاده‌ای سازمان حفاظت محیط زیست را بر آن داشته‌ است چتروم تا برنامه جامع مدیریت و حفاظت پلنگ ایرانی را با بهره‌ گیری از ظرفیت‌های علمی ایرانی تدوین نماید بیمه پلنگ ایرانی یکی از فصول برنامه ملی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی است که در اواخر سال ۱۳۹۴ توسط ریاست سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شد.

در تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ تفاهم‌نامه‌ ای میان سازمان حفاظت محیط زیست و شرکت بیمه ما برای بیمه پلنگ ایرانی و خسارات اشخاص ثالث و دام امضا شد بنابراین بیمه ما ضمن اینکه حامی پلنگ ایرانی محسوب میشود حامی بخش آگاهی رسانی با رویکرد حفاظتی نیز هست ، چتروم

چتروم فارسی بهترین و با کیفیت ترین چتروم ایرانی ، میهن چت ، فارسی چت ، چت ، چت روم
چتروم فارسی بهترین و با کیفیت ترین چتروم ایرانی

هدف کلی این بیمه نامه شامل ارتقا سطح کیفی حفاظت از زیر گونه در معرض خطر انقراض پلنگ ایرانی در گستره وسیع پراکنش آن در کشور از طریق ساماندهی و جبران خسارات وارد شده به اشخاص ثالث و کنترل تعارضات و کاهش تلفات ناشی از فعالیت‌های چتروم انتقام جویانه افراد و بهبود شرایط حفاظتی در مناطق حادثه خیز همگام با اطلاع‌ رسانی و ترویج فرهنگ حفاظتی می‌باشد چتروم موضوعات تحت پوشش بیمه جامع پلنگ ایرانی شامل خسارات وارد شده به اشخاص ثالث خسارات چتروم دام و خسارت خود پلنگ است

چتروم میهن چت قدیمی ترین چت روم ایرانی میباشد و توسط اقای نیما رحمانی اداره میشود جهت ورود به چت روم از فرم سمت راست نام کاربری خود را وارد کرده و داخل چت روم شوید همچنین از لینک زیر نیز میتوانید استفاده نمایید.

چت ، چت فارسی ، میهن چت ، فارسی چت ، چت روم ، چتروم ، چتروم فارسی ، پرشین چت ، ناز چت

بهترین چت سرگرمی ایرانی