شما چت – چت روم شما – چت شما – چت فارسی – چت قدیمی – میهن چت

شما چت چت روم قدیمی فارسی زبانان است که در سال ۱۳۸۸ تاسیس شده است این چت روم هم اکنون یکی از قسمت های میهن چت است و در راستای ترویج صمیمیت و دوستی در محیط مجازی فعالیت میکند .

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

شما چت یکی از بهترین چت روم های پارسی زبانان است این سایت چت میهن با مدیریت درست و نظارت شبانه روزی توانسته است به عنوان بهترین سایت و چت روم ایرانی شناخته شود شما چت

از جمله قسمت ها و امکانات شما چت میتوان به گفتگوی متنی ، ارسال عکس ، استفاده از وبکم ، ارسال و . .. اشاره کرد . . .

جهت ورود به شما چت میتوانید از لینک زیر اقدام به ورود نمایید.

چت روم اصفهان

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
شما چت – چت شما – چت روم شما – چت – چتروم – چت میهن – میهن چت – چت فارسی

انگلیس به اینجا تغییرمسیر دارد. برای دیگر کاربردها، انگلیس ابهام‌زدایی را مشاهده کنید.

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور ابادان چت پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است .

این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز است و مهم‌ ترین اردبیل چت و عمده‌ترین جز تشکیل‌ دهنده کشور بریتانیا است.

مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.

انگلستان دارای بیش از یک صد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن‌ها می‌ توان به استارا چت جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد.

شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب‌ ترین رود انگستان رود تیمز است که از میان شهر لندن می‌ گذرد و به دریای شمال می‌ریزد.

مساحت این کشور ۱۳۰۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن تا واپسین سرشماری در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۴۳۱۶۶۰۰ نفر بوده‌ است.

تاریخ انگلستان به دوران پیش از رومیان – عهد رومیان –  تهاجم آنگلوساکسون‌ها – یورش نورمان‌ها – سلسله پلانتانژه – سلسله تئودور – انگلستان در سده هفدهم – هجدهم و نوزدهم و انگلستان معاصر تقسیم‌ بندی می‌شود.

قدیمی‌ ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی‌ گردد که انسان پیشگام Homo antecessor در آن می‌ زیسته‌ است.

قدیمی‌ ترین استخوان انسان خردمند باستانی که در انگلستان کشف شده ۵۰۰ هزار سال ارومیه چت قدمت دارد. گرچه انسان مدرن در سومین آخرین بخش دوره پارینه سنگی در این منطقه می‌زیسته – اما بشر تنها در طول ۶۰۰۰ سال گذشته در این منطقه به‌ طور دائم ساکن شده‌ است.

پس از آخرین عصر یخبندان فقط پستانداران بزرگ مثل کرگدن پشمالو – ماموت و بایسن در این جزیره حضور داشتند و احتمالا ۱۱ هزار سال پیش انسان خردمند وارد بریتانیا شد.

تحقیقات ژنتیک نشان می‌ دهد که آن‌ ها از بخش شمالی شبه جزیره ایبری به الوچه چت این سرزمین آمدند. در آن زمان انگلیس با ایرلند و خاک اصلی اروپا متصل بود و با آب شدن یخ‌ها و بالا آمدن آب دریاها حدود ده هزار سال پیش از ایرلند و حدود دو هزار سال بعد از اروپای قاره‌ای جدا شد.

ورود فرهنگ بیکر اروپای غربی پیش از تاریخ تا عصر برنز به این سرزمین در حدود ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد ظروف غذایی و آشامیدنی ساخته شده از خاک رس و همچنین ظروفی را که در پالایش سنگ معدن گداخته مس استفاده می‌شود به ساکنان آن معرفی کرد. بناهای بزرگ دوران نوسنگی مانند استون هنج و آوبری در این زمان ساخته شد. مردم فرهنگ بیکر برنز را از حرارت دادن توأم قلع و مس که در این منطقه به وفور یافت می‌شد تولید کرده و بعد ها آهن را از سنگ معدن آهن به دست آوردند. توسعه ذوب آهن باعث ساخت گاوآهن‌ های بهتر ایجاد کشاورزی نوین به عنوان مثال  روش زمینداری سلتیک و همچنین تولید سلاح‌ های مؤثر تر شد .

در طول عصر آهن فرهنگ سلتیک که برآمده از فرهنگ هالشتات و لاتنه بود از مرکز اروپا وارد انگلستان شد زبان گفتاری در طول این زمان بریتونی بو. با استناد به جغرافیای بطلمیوس جامعه قبیله‌ ای بود و در حدود ۲۰ قبیله در منطقه وجود داشت. دسته‌ بندی‌های اولیه این قبایل ناشناخته مانده‌ اند چرا که بریتانیایی‌ ها در آن زمان خواندن و نوشتن نمی‌ دانستند. آن‌ها همانند سایر همسایگان امپراتوری روم مدت‌ها از پیوندهای تجاری با رومیان بهره‌مند بودند ژولیوس سزار فرمانروای جمهوری روم در سال ۵۵ پیش از میلاد دو بار به بریتانیا حمله کرد و اگرچه عمدتا ناموفق ماند اما توانست پادشاه ترینووانتس را مطیع خود سازد (( شما چت ))

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
میهن چت – فارسی چت – چت شما – چت روم شما – فارسی چت – پرشین چت – ناز چت

رومی‌ها در سال ۴۳ میلادی در زمان سلطنت امپراتور چت روم شما کلودیوس به بریتانیا حمله کردند و به دنبال آن بیشتر مناطق بریتانیا را تصرف کرده و آن را به نام استان انگلیسبه امپراتوری روم الحاق نمودند.

مشهورترین قبیله بومی که تلاش کردند در برابر رومیان مقاومت کنند کاتوولانی‌ها به فرماندهی کاراتاکوس بودند. پس از آن قیام به رهبری چت روم شما بودیکا ملکه ایچه نی با خودکشی او پس از شکست در نبرد واتلینگ استریت افرو چت به پایان رسید.

این دوران شاهد غلبه فرهنگ یونانی رومی و آشنایی با قانون رومی معماری رومی سیستم‌ های فاضلاب بسیاری از اقلام کشاورزی و ابریشم بود.

در قرن سوم میلادی امپراتور سپتیموس سوروس در ابوراکوم یورک امروزی درگذشت و در پی آن کنستانتینامپراتور بعدی اعلام شد. شما چت

اگرچه دقیقا مشخص نیست مسیحیت اولین بار چه زمانی وارد انگلستان شد اما یقیناً پیش امپراطور چت از قرن چهارم میلادی و احتمالاً خیلی زودتر از آن بوده‌است به اعتقاد سینت بید الئوتروس مبلغانی را از رم و به درخواست لوسیوس فرمانروای بریتانیا در سال ۱۸۰ میلادی به آنجا فرستاد تا اختلافاتی را که در برگزاری مراسم مذهبی به روش شرقی و غربی وجود داشت و مایه دردسر کلیسا شده بود حل و فصل کنند.

روایات مرتبط به گلستونبری مدعی معرفی مسیحیت چت روم شما طریق یوسف الرامی است اما دیگران به رواج آن از سوی لوسیوس معتقدند. تا سال ۴۱۰ میلادی و در دوران افول امپراتوری روم بریتانیا با پایان حکومت روم در این کشور و خروج یگان‌های ارتش روم برای دفاع از مرزها در قاره اروپا و شرکت در جنگ‌های داخلی مواجه شد. جنبش‌ها و مبلغان سلتیک مسیحی و رهبانی مانند پاتریک قرن ۵ _ ایرلند) و در قرن ششم برندان در کلونفرت کومگال در بنگور دیوید در ولز آیدن در لیندیسفرن کلوکبا درآیونا رونق گرفتند.

این دوره از مسیحیت در احساسات سیاست اعمال چت روم شما و الهیات از فرهنگ اهر چت باستانی سلتیک تأثیر گرفت جماعت های محلی در جامعه رهبانی محوریت یافتند و رهبران رهبانی بیشتر شبیه سران قبیله و برعکس سیستم سلسله مراتبی کلیسای تحت سلطه روم در مرتبه یکسانی چت روم شما قرار می‌گرفتند نگاه کنید به مسیحیت اولیه، برندان لهان چاپ لندن ۱۹۶۸

خروج ارتش روم بریتانیا را در معرض هجوم جنگجویان چت روم شما دریانورد بی‌ دین اروپای شمال غربی شما چت عمدتا آنگل‌ها ساکسون‌ ها و جوت‌ها قرار داد که مدت‌های طولانی سواحل استان رومی انگلیس را مورد تهاجم قرار داده و شروع به سکونت در آن در ابتدا در بخش شرقی کشور کرده بودند.

پیشروی آن‌ها پس از پیروزی انگلیسی‌ ها در نبرد کوه بادون برای چند دهه متوقف اما مجددا اواز چت از سر گرفته شد. آن‌ها ابتدا زمین‌های مسطح و حاصل خیز را تسخیر کردند و تا پایان قرن ششم نواحی تحت کنترل بریتون‌ ها به یک سری مناطق محصور جداگانه در اراضی ناهموار و سنگلاخ غرب کشور محدود شد. متون متعلق به این دوره اندک است و توصیف کمی از آن به دست می‌ دهد و بعضا به همین دلیل دوران تاریک نامیده می‌شود.

فارسی چت – میهن چت – چت خارجی – ایران چت – شما چت

اختلاف نظرها درباره ماهیت و گسترش سکونت آنگلوساکسون‌ ها در بریتانیا نیز به همین دلیل است. مسیحیت تحت سلطه روم در سرزمین‌ های تسخیر شده عمدتا از بین رفت اما از سال ۵۹۷ میلادی و توسط مبلغانی از رم و به رهبری آگوستین مجددا آغاز شد.

اخلافات بین مسیحیت رومی و سلتی در سال ۶۶۴ با پیروزی چت روم شما سنت رومی درشورای ویتبی به پایان رسید. این شورا در گر چه در ظاهر در مورد نحوه کوتاه کردن مو و تاریخ عید پاک بود، اما مهم‌تر از آن تفاوت‌ های مسیحیت رومی و سلتیک درباره قدرت، کلام و عمل چت روم شما را در نظر داشت. شما چت

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
شما چت – چت روم فارسی – میهن چت – چت میهن – پرشین چت – چت ناز – ناز چت

به نظر می‌ رسد که در طول دوره اسکان تازه واردان زمین‌های تحت تصرف به صورت مناطق متعدد تکه‌ تکه در مالکیت قبیایل مختلف بوده‌است،

اما در قرن هفتم میلادی یعنی زمانی که مجددا شواهد قابل توجهی از اوضاع آن در دسترس است، کشور تقریبا مرکب از یک دوجین پادشاهی شامل نورثامبریا مرسیا وسکس – آنگلیای شرقی – اسکس – کنت و ساسکس بوده‌ است. پس از آن در طول چند قرن متمادی این روند یکپارچگی و ثبات سیاسی ادامه یافت.

قرن هفتم شاهد مبارزه برای هژمونی بین نورثامبریا و مرسیا بود که در قرن هشتم منجر به برتری مرسیا شد. در اوایل قرن ۹ مرسیا جای خود به عنوان قدرت برتر را به وسکس واگذار کرد. بعدها در همان قرن افزایش حملات دانمارکی‌ها به اوج خود رسید و منجر به فتح شمال و شرق انگلستان و سرنگونی پادشاهی نورثامبریا مرسیا و آنگلیای شرقی گردید.

وسکس تحت فرمانروایی آلفرد کبیر به عنوان تنها پادشاهی چت روم شما انگلیسی باقی‌ مانده بود و جانشینان او به تدریج قلمرو خود را در نواحی تحت تصرف دانمارکی‌ ها گسترش دادند.

این وقایع موجبات اولیه اتحاد سیاسی انگلستان را ابتدا در سال ۹۲۷ در زمان اتلستن فراهم کرد و پس از آن و بعد از درگیری‌ های بیشتر در سال ۹۵۳ در زمان ادرد انگلستان این اتحاد مستحکم تر گردید.

موج تازه حملات اسکاندیناوی در اواخر قرن دهم با فتح کامل انگلستان توسط اسون یکم دانمارک در سال ۱۰۱۳ و مجددا توسط پسرش کانوت بزرگ در ۱۰۱۶ به پایان رسید. آن‌ها انگلستان را تبدیل به مرکز یک امپراتوری کوتاه مدت در دریای شمال کردند که شامل دانمارک و نروژ نیز می‌شد. اما در سال ۱۰۴۲ سلسله سلطنتی بومی دوباره به دست ادوارد خستو بازسازی شد شما چت

اختلاف بر سر جانشینی ادوارد منجر به پیروزی نورمن‌ها بر انگلستان به دست اول چت ارتش تحت فرمان دوک ویلیام نورماندی در سال ۱۰۶۶ گردید. نورمن‌ها خود اصلا از اسکاندیناوی بودند و در اواخر قرن ۹ و اوایل قرن ۱۰ در نرماندی ساکن شده بودند. این پیروزی تقریبا به سلب کامل مالکیت از نخبگان انگلیسی و جایگزینی آن با یک اشرافیت جدید فرانسوی زبان منجر شد که کلامشان باعث تأثیری عمیق و دائمی در زبان انگلیسی گردید.

به دنبال این وقایع خاندان پلانتاژ نه از آنژو تاج و تخت انگلستان زمان هنری دوم را به ارث بردند. آن‌ها انگلستان را ضمیمه امپراتوری فئودالی نوپای آنژوین شامل ناحیه آکیتن که در فرانسه به ارث برده بودند ساختند.

آن‌ها به مدت سه قرن در انگلستان سلطنت کردند برخی از پادشاهان مشهور آن ریچارد، ادوارد ادوارد سوم و هنری بودند.

این دوران شاهد تغییراتی در تجارت و قانون، از جمله امضای مگنا کارتا منشور حقوقی انگلیس برای محدود کردن قدرت سلطان توسط قانون و حفاظت از امتیازات افراد آزاد غیر برده بود. همچنین رهبانیت کاتولیک رونق گرفت، فلاسفه ظهور کردند و دانشگاه‌ های آکسفورد و کمبریج با حمایت دربار تأسیس شد. امیرنشین ولز در طول قرن ۱۳ تیول پلا نتاژنه شد و فرمانداری ایرلند توسط پاپ به دربار انگلیس داده شد.

در طول قرن چهاردهم پلانتاژنه و خاندان والواها هر دو خود را مدعیان مشروع خاندان کاپه و به تبع آن فرانسه خواندند و درگیر جنگ صد ساله شدند. اپیدمی مرگ سیاه در ۱۳۴۸ میلادی به انگلستان رسید و در مجموع تا نیمی از ساکنان انگلستان را کشت. در فاصله سال‌های ۱۴۵۳ تا ۱۴۸۷ جنگ داخلی میان دو شاخه از خانواده سلطنتی یورک و لنکستر رخ داد.

این جنگ که به نام جنگ رزها است در نهایت باعث چت روم شما شد یورک‌ها تاج و تخت را به‌ طور کامل به یک خانواده نجیب‌ زاده ویلزی به نام خاندان تودور شاخه‌ ای از خاندان لنکستر به رهبری هنری تودور واگذار کند. هنری تودور با پیروزی در نبرد بازورث فیلد به سلطنت رسید و ریچارد سوم پادشاه یورک در همین جنگ کشته شد.

در طول دوره تودور رنسانس از طریق درباریان ایتالیایی به انگلستان رسید و مباحث هنری آموزشی و علمی از دوران کلاسیک باستان را دوباره معرفی کرد. انگلستان شروع به توسعه مهارت‌ های نیروی دریایی کرد و اکتشاف به سمت مغرب زمین گسترش یافت.

هنری هشتم بر سر مسائل مربوط به طلاق خود از همسرش در سال ۱۵۳۴ و با اعلان لایحه استیلا که پادشاه را رئیس کلیسای انگلستان می‌دانست از کلیسای کاتولیک جدا شد برعکس بیشتر موارد پروتستانیزم در اروپا ریشه‌های این جدایی بیشتر سیاسی بود تا عقیدتی. او همچنین سرزمین اجدادی خود ولز را تحت لوایح ۱۵۳۵ تا ۱۵۴۲ رسما به پادشاهی انگلستان الحاق گردانید.

در طول سلطنت دختران هنری ماری اول و الیزابت اولدرگیری‌ های داخلی مذهبی به وجود آمد. ماری اول کشور را به مذهب کاتولیک برگرداند اما الیزابت دوباره از کلیسای کاتولیک جدا شد و با زور برتری را به کلیسای انگلستان بازگرداند.

اولین مستعمره انگلیس در قاره آمریکا به نام رونوک در سال ۱۵۸۵ و در رقابت با اسپانیا توسط والتر رالی کاشف در ویرجینیا تشکیل شد. مستعمره رونوک پس از آنکه یک کشتی تدارکاتی با تأخیر به آنجا رسید و آنجا را متروکه یافت به مستعمره ای نافر جام تبدیل شد.

انگلستان هم‌ زمان از طریق کمپانی هند شرقی با هلند و فرانسه در رقابت بود. در سال ۱۵۸۸ در دوره الیزابت ایسان چت یک ناوگان انگلیسی به فرماندهی فرانسیس دریک ناوگان مهاجم آرمادای اسپانیا را شکست داد. در سال ۱۶۰۳ و در زمانی که جیمز ششم شاه اسکاتلند کشوری که رقیب قدیمی منافع انگلستان بود تاج و تخت انگلستان را با عنوانجیمز اول به ارث برد ساختار سیاسی این جزیره تغییر کرد و نوعی اتحاد فرد محور ایجاد شد او خود را پادشاه بریتانیای کبیر نامید، اگر چه این عنوان هیچ پایه و اساسی در قوانین انگلستان نداشت. تحت نظارت شاه جیمز یکم و ششم کتاب مقدس نسخه شاه جیمز در سال ۱۶۱۱ منتشر شد.

این نسخه نه تنها در زمره بزرگ‌ترین شاهکارهای ادبی در زبان انگلیسی و هم رتبه چت روم موبایل آثار شکس پیر است بلکه به مدت چهارصد سال نسخه استاندارد کتاب مقدس برای بیشتر مسیحیان پروتستان بود یعنی تا زمانی که نسخه‌ های مدرن در قرن بیستم منتشر شد .

مواضع متضاد سیاسی مذهبی و اجتماعی منجر به جنگ داخلی انگلستان بین طرفداران پارلمان و حامیان شاه چارلز اول که در زبان محاوره به ترتیب به عنوان کله گِرد Roundhead ها و شوالیه‌ ها شناخته می‌شدند گردید.

این جنگ در واقع بخشی از ملغمه‌ ای از یک جنگ گسترده‌تر چند وجهی درون سه امپراطوری که شامل اسکاتلند و ایرلند نیز می‌شد بود

. در نهایت پارلمانی‌ها پیروز شدند چارلز اول اعدام شد و پادشاهی جای خود را ایلام چت به کشورهای مشترک‌ المنافع  داد. الیور کرامول رهبر نیروهای پارلمان، در سال ۱۶۵۳ خود را فرمانروای محافظ نامید و پس از آن دوره‌ ای از حاکمیت فردی آغاز شد. پس از مرگ کرامول و استعفای پسرش ریچارد از عنوان فرمانروای محافظ در سال ۱۶۶۰ از چارلز دوم دعوت شد تا به عنوان پادشاه به قدرت بازگردد.

این واقعه به نام بازگرداندی مشهور شد. پس از انقلاب موسوم بهانقلاب شکوهمند در سال ۱۶۶۸ از طریق لایحه حقوق در قانون اساسی ذکر شد که شاه و مجلس باید با هم حکومت کنند هرچند قدرت واقعی در اختیار مجلس قرار گرفت.

یکی از موارد تغییر در قوانین این بود که فقط پارلمان اختیار وضع قانون را داشت نازنین چت و شاه نمی‌ توانست مصوبات پارلمان را لغو کند. همچنین شاه نمی‌ توانست مالیات وضع کند یا بدون تصویب مجلس به سربازگیری برای ارتش مبادرت کند.

همچنین از آن زمان، هیچ‌ یک از پادشاهان بریتانیا در زمان جلوس وارد مجلس عوام نشده‌ است. این مراسمی است که همه ساله و در یادبود روزی که درب مجلس در مقابل فرستاده پادشاه محکم بسته شد و سپس شخص وی درب را گشود برگزار می‌شود و نمادی از حقوق پارلمان و استقلال آن از سلطنت است. از سال ۱۶۶۰ و با تأسیس انجمن سلطنتی علم و دانش به نگین چت شدت حمایت شد.

چت قدیمی – میهن چت – چتروم – چت – فارسی بچت – ایران چت – چت شما

در سال ۱۶۶۶ آتش‌سوزی بزرگ لندن شهر لندن را سوزاند چت روم شما اما شهر پس از مدت کوتاهی بازسازی شد و بسیاری از ساختمان‌های مهم آن توسط سر کریستوفر رن طراحی گشت. در مجلس دو جناح به وجود آمده بود – محافظه کاران و حزب ویگ. گرچه محافظه کاران در ابتدا حامی پادشاه کاتولیک جیمز دوم بودند، اما برخی از آنها، به همراه حزب ویگ، او هرمزگان چت را در انقلاب ۱۶۸۸ سرنگون کرده و از شاهزاده هلندی ویلیام نارنجی دعوت کردند تا به عنوان پادشاهویلیام سوم بر تخت نشیند. برخی چت روم شما از مردم انگلیس، به ویژه در شمال، جاکوبیتیست بودند و به حمایت از جیمز و پسران او ادامه دادند. پس از توافق بین پارلمان‌های انگلستان و اسکاتلند، دو کشور در سال ۱۷۰۷ یک اتحادیه سیاسی برای ایجاد پادشاهی بریتانیای کبیر تشکیل دادند. برای پابرجا ماندن اتحاد، نهادهایی چون قانون و کلیساهای ملی جداگانه باقی ماند.

تحت پادشاهی تازه تشکیل شده بریتانیای کبیر، دستاوردهای انجمن سلطنتی و دیگر دست یافته‌های انگلیسی همراه با روشنگری اسکاتلندی به ایجاد نوآوری در علوم و مهندسی منجر شد و هم‌زمان رشد شدید تجارت خارجی بریتانیا که توسط نیروی دریایی سلطنتی حفاظت می‌شد راه را برای تشکیلامپراتوری بریتانیا هموار کرد و در داخل کشور انقلاب صنعتی را پدید آورد، که دوره‌ای از تغییرات عمیق در شرایط اجتماعی اقتصادی و فرهنگی انگلستان بود و در نتیجه آن کشاورزی صنعتی، تولید، مهندسی و استخراج معادن به وجود آمد انجمن میهن فروم و جاده‌های جدید، راه‌آهن و شبکه‌های جدید آب برای امکان و تسهیل استفاده از آن‌ها گسترش یافت. افتتاح کانال بریجواتر در شمال غربی انگلستان در سال ۱۷۶۱ طلیعه دوره کانال‌ها در بریتانیا شد. در سال ۱۸۲۵ اولین راه‌آهن دائم لوکوموتیو بخار مسافربری جهان – خط آهن استاکتون و دارلینگتون – به روی عموم مردم باز شد شما چت

در طول انقلاب صنعتی، بسیاری از کارگران در انگلستان از روستاها به مناطق جدید و در حال گسترش صنعتی شهرها نقل مکان کردند تا در کارخانه‌ها کار کنند، مثلاً منچستر و بیرمنگام به ترتیب به «انبار شهر» و «کارگاه جهان» ملقب شدند. انگلستان در طول دوره انقلاب فرانسه از نوعی ثبات نسبی برخوردار بود. ویلیام پیت جوان در دوره سلطنت جورج سوم نخست‌وزیر همدان چت بریتانیا بود. در زمان جنگ‌های ناپلئون، ناپلئون برای حمله از جنوب شرق برنامه‌ریزی کرد اما طرحش موفق نشد و نیروهایش دریا از لرد نلسون و در خشکی از دوک ولینگتون فرماندهان ارتش بریتانیا شکست خوردند. جنگ‌های ناپلئون باعث تقویت مفهوم هویت بریتانیایی و ملیت واحد بریتانیا به همراه اسکاتلندی‌ها و ولزی‌ها شد.

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
میهن چت – چت شما – شما چت – چت خارجی – پرشین چت – چت پرشین – چت ایرانی – ایران چت

در طول دورهٔ ویکتوریایی، لندن بزرگترین و پرجمعیت‌ترین منطقه شهری در جهان شد و تجارت در درون امپراتوری بریتانیا و همچنین جایگاه ارتش و نیروی دریایی بریتانیا بر دیگران برتری چشمگیری پیدا کرد. آشفتگی‌های سیاسی در داخل کشور نظیر رادیکال‌هایی مانند چارتیست‌ها و جنبش حق رأی برای زنان (suffragettes) باعث اصلاحات قانونی و اعطای حق رأی همگانی شد. انتقال قدرت در شرق اروپای مرکزی منجر به جنگ جهانی اول شد. صدها هزار نفر از سربازان انگلیسی برای انگلستان به عنوان بخشی از نیروهای متفقین کشته شدند. دو دهه بعد، در جنگ جهانی دوم، بریتانیا دوباره در جبهه متفقین قرار گرفت. در پایان جنگ نشسته، وینستون چرچیل نخست‌وزیر زمان جنگ شد. توسعه فناوری‌های نظامی باعث آسیب دیدن بسیاری از شهرها در حملات هوایی رعد آسا موسوم به یزد چت بلیتس گردید. پس از جنگ، امپراتوری بریتانیا شاهد استعمارزدایی سریعی شد و نوآوری‌های تکنولوژیک در کشور شتاب گرفت. خودرو ابزار اصلی حمل و نقل شد و پیشرفت موتور جت توسط فرانک ویتلمسافرت هوایی را گسترش داد. حمل و نقل موتوری و همچنین ایجاد خدمات بهداشت ملی (NHS) در سال ۱۹۴۸ الگوهای سکونت را در انگلستان تغییر داد. خدمات بهداشت ملی بریتانیا مراقبت‌های بهداشتی با استفاده از بودجه عمومی را به همه ساکنان دائمی کشور در زمان نیاز به رایگان ارائه می‌کند. هزینه این سرویس از مالیات‌های عمومی پرداخت می‌شود. ترکیب مجموعه‌ای از این تغییرات منجر به اصلاحات دولت‌های محلی در انگلستان در چت روم شما اواسط قرن بیستم شد.

از قرن بیستم جابجایی قابل توجهی در جمعیت انگلستان روی داد که عمدتاً شامل مهاجرت از بخش‌های دیگر جزایر بریتانیا و نیز از کشورهای مشترک‌المنافع، به ویژه شبه قاره هند بود. از دهه هفتاد میلادی به این سو یلدا چت حرکت بزرگی در جهت دور شدن از بخش تولید و گسترش شدید بخش خدمات انجام گرفت. انگلستان به عنوان بخشی از ممالک متحد بریتانیا وارد یک بازار مشترک نوپا چت روم شما به نام جامعه اقتصادی اروپا که بعدها به اتحادیه اروپاتبدیل شد پیوست. از اواخر قرن بیستم دولت بریتانیا به سمت نوعی قدرت سپاری در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی حرکت کرد. انگلستان و ولز همچنان در یک حوزه واحد قضایی هستند. انتقال قدرت موجب برانگیخته شدن بیشتر یک نوع هویت و میهن‌پرستی خاص انگلیسی شده‌است. انگلستان دولت تفویضی ندارد اما تلاش برای ایجاد یک سیستم مشابه به صورت منطقه‌ای در یک همه‌پرسی رد شد.

نظام سیاسی در انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی متحده بریتانیا، سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. از سال ۱۷۰۷ به بعد یعنی زمانی کهلایحه اتحاد ۱۷۰۷ موجب اجرایی شدن مفاد پیمان اتحادیه شد و انگلستان و گرگان چت اسکاتلند را به شکل پادشاهی بریتانیای کبیر با یکدیگر متحد کرد چیزی به نام دولت انگلستان وجود نداشته‌است. قبل از این اتحاد، انگلستان توسط پادشاه آن و پارلمان انگلستان اداره می‌شد. امروزه انگلستان به‌طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می‌شود، اگر چه دیگر کشورهای اتحادیه صحرا چت بریتانیا دولت خود را دارند. در مجلس عوام که مجلس سفلای پارلمان بریتانیا مستقر در کاخ چت روم شما وستمینستر است ۵۳۲ عضو از مجموع ۶۵۰ عضو پارلمان متعلق به حوزه‌های انتخابیه انگلستان هستند.

http://mihanw.ir/

در انتخابات عمومی سال ۲۰۱۵ بریتانیا، حزب محافظه کار اکثریت مطلق را در میان ۶۵۰ کرسی مورد رقابت کسب کرد و موفق شد ۱۰ کرسی بیش از مجموع چت روم شما همه احزاب دیگر به دست آورد (سخنگوی مجلس به عنوان عضو محافظه کار شمرده نمی‌شود). حزب محافظه کار، به ریاست نخست‌وزیر دیوید کامرون، ۹۸ کرسی بیشتر از حزب گلستان چت کارگر کسب کرد و که رهبر حزب کارگر اد میلیبند متعاقباً از ریاست حزب استعفا داد. حزب ملی اسکاتلند (اسکاتلند تنها) ۵۶ کرسی از ۵۹ کرسی اسکاتلند در مجلس را به دست آورد و جایگزین حزب لیبرال دموکرات به عنوان سومین حزب بزرگ در مجلس عوام شد.

انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی متحده عضو اتحادیه اروپا است. در انگلستان مرند چت انتخابات منطقه‌ای برای فرستادن اعضای پارلمان اروپا برگزار می‌شود. در انتخابات سال ۲۰۰۹ پارلمان اروپا مناطق انگلستان شاهد انتخاب نمایندگان پارلمان اروپا به این ترتیب بود: ۲۳ محافظه کار، ده نفر از حزب کارگر، نه نفر از حزب استقلال بریتانیا (UKIP)، نه لیبرال دموکرات، دو نفر از حزب سبزها و دو نفر از حزب ملی بریتانیا (BNP).

چت فارسی – چت روم فارسی – فارسی چت – نگین چت – چت قدیمی – چت روم شما

از زمان انتقال قدرت، که در آن دیگر کشورهای بریتانیا یعنی اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی هر کدام پارلمان یا مجمع خود را برای تصمیم‌گیری در مورد مسائل محلی دارند، بحث در مورد چگونگی موازنه این امر برای انگلستان وجود داشته‌است. در ابتدا قرار بود که مناطق مختلف انگلستان نیز دارای اختیارات مشابهی شوند، اما پس از رد این پیشنهاد توسط شمال شرق در یک همه‌پرسی، این برنامه منتفی شد.( شما چت )

یکی از مسائل عمده مسئله لوتیان غرب است، به این معنی که نمایندگان اسکاتلند چت قدیمی و ولز می‌توانند دربارهٔ قوانینی که صرفاً انگلستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد رأی دهند، در حالی که نمایندگان انگلیسی مجلس فارس چت چنین حقی دربارهٔ امور آن کشورها ندارند. این مسئله پس از آنکه انگلستان تنها کشوری در بریتانیا شد که درمان و داروی رایگان برای بیماران سرطانی و مراقبت در منزل برای افراد مسن ندارد و همچنین شهریه‌های دانشگاه در آن بالاتر است، منجر به افزایش مداوم ناسیونالیسم انگلیسی شده‌است. برخی پیشنهاد کرده‌اند یک پارلمان تفویضی انگلیسی ایجاد شود ولی سایرین معتقد به روش ساده‌تر محدود کردن رای‌گیری صرف از نمایندگان انگلیسی دربارهٔ امور صرفاً مربوط به انگلستان می‌باشند.[۵]

نظام حقوقی قوانین انگلیسی که در طول قرن‌ها توسعه و تکامل یافته اساس عسلویه چت سیستم‌های حقوقی قانون مشترک است که در بیشتر کشورهایمشترک‌المنافع و همچنین ایالات متحده (به جز لوئیزیانا) مورد استفاده است. با وجود اینکه انگلستان و ولز در حال حاضر بخشی از پادشاهی متحده بریتانیا هستند اما تحت معاهده اتحادیه نظام حقوقی محاکم جداگانه‌ای از اسکاتلند دارند. جوهر کلی حقوق انگلیسی را قضات در دادگاه، با استفاده از حس و دانش خود از سابقه سنت قضایی به حقایق ما سبق تعیین می‌کنند.

نظام دادگاه که توسط محاکم ارشد انگلستان و ولز رهبری می‌شود، متشکل از دادگاه تجدید نظر، دادگاه عالی عدالت برای پرونده‌های مدنی، و دادگاه سلطنتی برای پرونده‌های جنایی است. دیوان عالی انگلستان بالاترین دادگاه برای پرونده‌های جنایی و مدنی در انگلستان و ولز است. این دیوان در سال ۲۰۰۹ پس از تغییر قانون اساسی ایجاد شد و وظایف قضایی که بر عهده مجلس اعیان بود در اختیار گرفت. تصمیمات دیوان عالی کشور در سلسله مراتب دادگاه‌ها الزام‌آور است و در هر دادگاه دیگر باید اجرا شود.

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
چت – چت روم – میهن چت – چت فارسی – چتروم قدیمی – چت روم قدیمی

جرم و جنایت بین سال‌های ۱۹۸۱ و ۱۹۹۵ افزایش یافت، اما در دوره ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۶ به میزان ۴۲ درصد کاهش یافت. جمعیت زندانیان در همین دوره دو برابر شد و با رقم ۱۴۷ نفر در مقابل هر ۱۰۰۰۰۰ به بالاترین میزان حبس در غرب اروپا رسید. سازمان سلطنتی امور زندان‌ها که به وزارت دادگستری گزارش می‌دهد، مدیریت اکثر زندان‌ها را که بیش از ۸۵۰۰۰ محکوم در آن‌ها سکونت دارند بر عهده دارد.

تقسیمات کشوری انگلستان شامل چهار سطح مختلف است که از طریق نهادهای اداری مختلف ایجاد شده برای اهداف دولت‌های محلی اداره می‌شوند. بالاترین لایه از دولت‌های محلی در انگلستان نه منطقه بودند: شمال شرق، شمال غرب، یورکشایر و هامبر، میدلند شرقی، میدلند غربی،شرق، جنوب شرق، جنوب غرب و لندن. این مناطق در سال ۱۹۹۴ به عنوان فدرال چت ادارات دولتی تشکیل شدند و دولت بریتانیا از طریق آن‌ها به ارائه طیف گسترده‌ای از سیاست‌ها و برنامه منطقه‌ای دست زد، اما اعضای این نهادها به جز لندن در هیچ‌یک از مناطق از طریق آرای عمومی انتخاب نمی‌شدند. در سال ۲۰۱۱ این ادارات دولتی منطقه‌ای ملغی شدند. امروزه مرزهای بین همان مناطق تعیین‌کننده حوزه‌های رای‌گیری یرای انتخاب اعضای پارلمان اروپا است.

پس از آنکه تفویض اختیارات در سایر نقاط بریتانیا آغاز شد بنا بر آن بود که برگزاری رفراندوم‌هایی منطقه‌ای در انگلستان برای انتخاب مجامع محلی حقوق بیشتری را به این مناطق تفویض کند تا اعطای اختیارات در سایر نقاط بریتانیا عادلانه باشد. این رفراندوم در لندن در سال ۱۹۹۸ پذیرفته شد و دو سال بعدشورای شهر لندن تشکیل شد. با این حال، زمانی که در سال ۲۰۰۴ رفراندوم شمال انگلستان در منطقه شمال شرق رد شد، روند همه‌پرسی متوقف گردید. مجامع منطقه‌ای در خارج از لندن در سال ۲۰۱۰ لغو شدند و مسئولیت‌های خود را به سازمان‌های توسعه منطقه‌ای مربوطه و یک نظام جدیدمقامات محلی منتقل کردند. شما چت

شما چت - چت روم شما - چت شما - چت فارسی - چت قدیمی - میهن چت
چت روم قدیمی – شما چت – میهن چت – فارسی بچت – فارسی چت – پرشین چت – چت روم تهران

در لایه بعد از تقسیمات منطقه‌ای، انگلستان به ۴۸ شهرستان تشریفاتی تقسیم شده‌است. شما چت این شهرستان‌ها که به تدریج و از قرون وسطی به این سو شکل گرفته‌اند در درجه اول به عنوان یک مرجع جغرافیایی استفاده می‌شوند. البته سابقه تشکیل بعضی از این شهرستان‌ها کمتر است و به سال ۱۹۷۴ میلادی هم می‌رسد. هر یک از آن‌ها یک لرد نایب‌السلطنه فلش چت و یک کلانتر عالی دارد. این دو مقام به مثابه نمایندگان محلی نهاد سلطنت بریتانیا هستند. در خارج از لندن بزرگ و مجمع‌الجزایر سیلی، انگلستان همچنین به ۸۳ ناحیه شهری و غیر شهری تقسیم شده‌است که این تقسیم‌بندی برای اهداف دولت‌های محلی استفاده می‌شود. هر یک از آن‌ها ممکن است از داخل یک منطقه جغرافیایی باشد یا بین چند منطقه تقسیم شده باشد.

کشور انگلستان از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهرستان تشکیل شده‌است.

شما چت – چت شما – چت روم شما – چت فارسی – میهن چت

 • لندن
 • بیرمنگام
 • منچستر
 • لیورپول
 • لیدز
 • ناتینگهام
 • کمبریج
 • برایتون
 • ساوت‌همپتون
 • دوور
 • شفیلد
 • یورک
 • بریستول
 • نیوکاسل
 • هال

اکسفورد

انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمیرود سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیهاست شما چت

انگلستان پس از سده ۱۹ میلادی در بخش ورزش پیشرفت‌ های بسیاری قزوین چت داشته‌است، ورزش‌هایی مانند فوتبال کریکت، راگبی ۱۳ نفره، راگبی ۱۵ نفره، تنیس، بدمینتون،اسکواش هاکی، بوکس، دارت، بیلیارد، اسنوکر، تنیس روی میز، تروبرد و نت‌بال از این کشور منشأ گرفته‌است. همچنین قایق‌ رانی و مسابقات فرمول یک به وسیله انگلیسی‌ها پیشرفت‌های بسیاری کرده‌است.

فوتبال محبوب‌ترین ورزش در کشور انگلستان است. تیم ملی فوتبال انگلستان در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ و در ورزشگاه ومبلی قهرمان این مسابقات شده‌است.

باشگاه فوتبال شفیلد که در سال 1857 میلادی تأسیس شده، از سوی فیفا به عنوان قدیمی‌ترین باشگاه فوتبال معرفی شده‌است.

 باشگاه‌های لیورپول، منچستر یونایتد،ناتینگهام فارست و استون قشم چت ویلا و چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده‌ اند همچنین تیم‌های آرسنال و لیدز یونایتد در فینال این مسابقات حضور داشته‌ اند

همچنین شما چت با جذب مدیران از کاربران قدیمی و جدید محیطی امن و صمیمی برای کاربران فارسی زبان ایرانی ایجاد کرده است جهت درخواست مدیریت در شما چت نیز به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

با تشکر

مدیریت سایت میهن چت