اواز چت – چت روم اواز گپ – ادرس جدید اواز چت – چت اواز

اواز چت سایت قدیمی چت روم سرگرمی ایرانیان میباشد که این چت روم در سال ۱۳۸۹ تاسیس شد و هم اکنون یکی از بخش های چت روم میهن چت میباشد جهت ورود به این چت روم میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید :

http://mihanway.ir/shomahcat

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک نمایید

پس از عملیات ملی آزاد سازی تهران به دست مجاهدان اواز چت بختیاری و گیلان، مشروطه‌ خواهان دوباره به قدرت رسیدند. مهدی‌ قلی‌ خان هدایت ملقب به مخبرالسلطنه که در مشروطیت اول و پیش از استبداد محمدعلی‌ شاهی نیز استاندار تبریز بود دوباره به عنوان استاندار انتخاب شد.

مخبرالسلطنه از همان لحظه ورود به تبریز با یک مشکل جدی روبرو شد روس‌ها به بهانه حمایت از بورژوازی صنعتی و تجاری تبریز و برقراری نظم و امنیت قوای نظامی خود را در شهر مستقر کرده بودند.

اواز چت - اواز چت - چت فارسی - فارسی چت - میهن چت - چت روم - چت
اواز چت قدیمی ترین چت فارسی ایرانی که یکی از بخش های اصلی میهن چت نیز میباشد

استاندار مشروطه‌ خواه از روس‌ها خواست حالا که اواز چت تهران به دست مشروطه‌ غزل چت خواهان افتاده و اداره مملکت براساس قانون استوار شده لزومی به حضور روس‌ها نیست و باید قوای نظامی روس از تبریز خارج شوند.

روس‌ها اغتشاش و نا امنی شهر را مخل امنیت اواز چت تاجران دو تابعیتی تبریز میدانستند و حضور افراد مسلح غیر دولتی از جمله ستارخان و باقرخان را بهانه کرده و به درخواست دولت مشروطه ایران پاسخ مثبت ندادند.

به گزارش منابع دیپلماتیک در پترزبورگ، روس‌ها از حضور ستارخان و باقرخان در تبریز ناراضی بودند و به عقیده الکساندر ایزولسکی وزیر خارجه وقت روسیه ستارخان و باقرخان حکومتی در داخل حکومت آذربایجان تشکیل داده بودند و فدائیانشان به اسم پلیس از اهالی پول میگرفتند و جماعتی از مردم را بر ضد حضور قوای روسیه در تبریز تحریک میکردند

استاندار مشروطه‌ خواه تبریز در خاطراتش ریشه‌ های بحران را تشریح کرده و می‌نویسد

ستارخان و باقرخان از زد و خورد با قوای دولت اواز چت یکی بعنوان چت روم تهران کد خدای محله امیرخیز و دیگری به عنوان کد خدای محله خیابان نام و شهرتی برای خود تحصیل کرده و هرکدام دارای اصحاب و پیروانی شده‌ اند که اکنون همان پیروان به جان مردم افتاده‌ اند به حواله شخصی مالیات وصول میکنند و اتباع خود را به خانه‌ های متمولین میفرستند و از آن‌ ها به زور پول میگیرند و اسباب زحمت میشوند.

عده کثیری از اهالی شهر برای اینکه از مزاحمت اواز چت ماموران این دو نفر در امان باشند در اطراف قنسولگری روسیه خانه اجاره کرده‌اند و متحصن‌اند. نخستین وظیفه من بعنوان والی مشروطه‌ خواه استقرار امنیت در شهر است

http://mihanw.ir/

احمد کسروی نوشته است که ستارخان و باقرخان پس از برقراری دولت مشروطه در تبریز مخالفانی داشتند و در روزنامه شمس استانبول و حبل‌ المتین کلکته انتقادهایی از آنان چاپ شده بود

چت روم اواز - چت - چت روم - میهن چت - دریا چت - پرشین چت - ناز چت
چت روم اواز – چت – چت روم – میهن چت – دریا چت – پرشین چت – ناز چت

برخی دلسوزان آذربایجان و مشروطه‌ خواهان تهران اواز چت و تبریز کوشیدند تا وساطت کنند اول چت و جلوی شعله‌ ور شدن آتش تفرقه در تبریز را بگیرند سرانجام پس از وساطت دلسوزانه علی‌ قلی‌ خان بختیاری سردار اسعد و آخوند خراسانی ستارخان و باقرخان اعلام کردند که ناز چت در پاسخ به تقاضای آخوند خراسانی تبریز را ترک میکنند و به تهران میروند.

در روزهای پایانی اسفند ۱۲۸۸ ش، ستارخان و باقرخان در رأس فداییان مسلح خود عازم تهران شدند و در روز ۴ فروردین مورد استقبال دولت مشروطه‌ خواه و مردم تهران قرار گرفتند.

چندی بعد که مجلس شورای ملی دستور خلع سلاح در سراسر کشور را صادر کرد ستارخان و باقرخان مصوبه مجلس را پذیرا شدند اهواز چت ولی چند روز بعد به تحریک عده‌ای از بدخواهان از پذیرش مهگل چت مصوبه مجلس سرباز زدند و وزارت کشور به کمک بختیاریان ناچار شد اسلحه‌ ها را به زور از دست آن‌ ها بگیرد.

بعداز ظهر اول شعبان ۱۳۲۸ قوای دولت مشروطه اواز چت که جمعا سه هزار نفر میشدند به فرماندهی یپرم‌ خان یار قدیمی ستار خان در تبریز و رئیس نظمیه وقت باغ اتابک را محاصره کردند و پس از چند بار پیغام هجوم نظامیان به باغ صورت گرفت و جنگ بین قوای دولتی و مجاهدین آغاز گشت.

در این جنگ قوای دولتی از چند عراده توپ و پانصد مسلسل شصت تیر استفاده کردند و به فاصلهٔ ۴ ساعت ۳۰۰ نفر از افراد حاضر در باغ کشته شدند ستارخان راه پشت بام را در پیش گرفت پرشین چت اما در مسیر پله‌ ها در یکی از راهروهای عمارت تیری به پایش اصابت کرد چت به چت و مجروح شد و قادر به حرکت نبود اندکی بعد قوای دولتی او را دستگیر کردند و به منزل صمصام السلطنه بردند و خود و اتباعش ناچار به خلع سلاح شدند

بعد از این وقایع ستارخان خانه‌ نشین تهران شد؛ پزشکان اواز چت حاذق برای مداوای پای او تمام تلاش خود را کردند بر اثر اصابت گلوله هر دو استخوان ساق پا شکسته بود و زخم دچار عفونت بود چت روم اصفهان دو بار پزشکان معالج لقمان الدوله حسین خان نظام الحکما و دو پزشک خارجی اقدام به عمل جراحی و تمیز کردن زخم نمودند و پس از مدتی شکستگی و زخم بهبودی نسبی پیدا کرد چت روم تبریز و با وجود کوتاهی پا میتوانست با عصا راه برود ستارخان که از دولت مشروطه کنار گذاشته مطرود و منزوی بود مهر چت پس از این واقعه نزدیک به چهار سال زندگی کرد حتی مکاتباتی برای دفع اجنبی و اعلام آمادگی برای رفع اشغال و فجایع روس‌ها در آذربایجان با دولت مرکز حتی عین الدوله محاصره‌ کننده تبریز داشت چت روم شمال که وقعی گذارده نشد عاقبت ستارخان در تاریخ ۲۵ آبان ۱۲۹۳ ۲۸ ذی الحجه ۱۳۳۲ در تهران درگذشت.

آرامگاه ستارخان در باغ طوطی در کنار حرم شاه عبدالعظیم شهر ری واقع است

نوادگان وی چندین مرتبه سعی نمودند با کسب مجوزهای شرعی، پیکر وی را به تبریز منتقل کنند که موفق به این کار نشدند

خانه وی همینک به عنوان موزه در محله امیرخیز خیابان شمس تبریزی نرسیده به میدان پنجم مرداد منجم کوچه ستارخان می‌باشد چت روم مشهد که بازدید برای عموم آزاد است.

فیلم سینمایی ستارخان دربارهٔ جنبش مشروطه و به اواز چت کارگردانی علی حاتمی و نقش آفرینی علی نصیریان در نقش ستارخان در سال ۱۳۵۱ ساخته شد

اواز چت - میهن چت - چت روم فارسی
اواز چت – میهن چت – چت روم فارسی

به پاس کوشش‌ های ستارخان در جنبش مشروطه پس از انقلاب ۱۳۵۷ خیابانی در غرب تهران به نام او نامگذاری شد چتروم همچنین تندیس‌ ها و بناهای یادبود دیگری نیز در تهران و دیگر شهرهای ایران به یاد او برپا شده‌ است.

در سال ۱۳۹۱ نیز یک فیلم مستند با نام عیار مشروطه که یک واگویی از زایش تا درگذشت ستارخان است از سوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شد

در سال ۱۳۹۷ سریالی به نام ایران‌ دخت به کارگردانی اواز چت محمدرضا وزری در ۳۰ قسمت تولید شد و در بهمن ۱۳۹۶ ۱۰ قسمت آن از شبکه یک سیما پخش شد ساحل چت .

اواز چت – چت – چت روم – چت فارسی – چت اواز

در این سریال سعید نیکپور در نقش ستارخان، نقش آفرینی کرده‌است و شکر خدا گودزی در نقش باقر خان ایفای نقش کرده‌ است.

در سال ۱۳۹۶ یک مجموعه تلویزیونی با نام ستارخان به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی در ۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ ای ساخته و از شبکه یک پخش شد شما چت این مجموعه سال‌ های پایانی زندگی ستارخان را واگویه میکند.

عبدالعظیم حسنی در سال ۱۷۳ قمری ۷۸۹ م در اواز چت زمان موسی کاظم در شهر مدینه زاده شد پدرش عبدالله و مادرش فاطمه نام داشتند همسر وی خدیجه دختر قاسم بن حسن بن زید بن حسن مجتبی بود.

عبدالعظیم پس از ورود به شهر ری در سرداب خانه یکی از شیعیان آن شهر به زندگی پنهانی روی میآورد و پس از مدتی بیمار می‌شود و در سال ۲۵۲ قمری ۸۶۶ م در زمان علی النقی از دنیا میرود.

بنای نخستین این آرامگاه را محمد پسر زید داعی علوی در نیمه دوم قرن سوم هجری قمری کاتالیا چت برابر با با قرن نهم میلادی تعمیر اساسی کرد در گاه اصلی ورودی آن که در شمال آرامگاه قرار دارد به فرمان پادشاهان خاندان بویه و سپس با تلاش مجدالملک قمی ساخته شد.

بنای آرامگاه در بخش پایین چهارگوشی است که هر اواز چت سوی آن حدود هشت متر است در بالا مانند همه بناهای سلجوقی برفراز چهارگوشه حرم چهار گوشوار یعنی چهار طاق مورب بنا کرده‌ اند و بالاتر از آن یک هشت ضلعی و بر روی آن یک شانزده‌ضلعی ساخته‌ اند.

روی این شانزده‌ ضلعی گنبد اصلی حرم ساخته شده‌ است تمام این بخش‌ ها از درون آیینه‌ کاری شده‌ است تعمیر و تغییرات اصلی این بخش در زمان شاه‌ طهماسب صفوی انجام گرفته‌ است. شیرین چت صحن‌ ها و ایوان از آثار دوره صفوی میباشد در دوره قاجار تعمیرات و اضافات بسیاری صورت گرفت پوشش زرین گنبد به فرمان ناصر الدین شاه در سال ۱۲۷۰ هجری قمری برابر با ۱۸۳۵ میلادی انجام گرفته‌ است.

چت اواز - میهن چت
میهن چت _ اواز چت – فارسی چت – آلوچه چت – چت فارسی

تاریخ ساخت صندوق داخل آرامگاه عبدالعظیم ۷۲۵ هجری قمری برابر با ۱۳۳۵ میلادی است

دو لوحه کتیبه چوبی روی یک جفت در چوبی جدید تر نصب شده که تاریخ ساخت لوحه‌ها ۸۴۸ هجری قمری مطابق با ۱۴۴۴ میلادی است.

تاریخ ساخت درب بزرگ چوبی بین رواق شمالی اواز چت و مسجد زنانه ۹۰۴ هجری قمری برابر با ۱۴۹۸ میلادی و به سبک دوره تیموری است.

بسیاری از نامداران ایران در کنار آرامگاه و رواق‌های اطراف عمدتا در باغ طوطی به خاک سپرده شده‌ اند ازجمله ناصرالدین شاه قاجار که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تخریب گشت آیت‌ الله سید ابوالقاسم کاشانی ملا علی کنی و محمد قزوینی عباس اقبال آشتیانی شیخ محمد خیابانی ستار خان محمدتقی فلسفی و برخی حکام اردلان که از وابستگان پادشاهان قاجار بودند نیز در صحن آرمیده‌ اند.

https://mihanpm.ir/chat/

در دوره پهلوی آرامگاهی در جوار این آستان برای اواز چت رضا شاه پهلوی تدارک دیده شد فارسی چت که به تدریج بسیاری از وابستگان این خاندان در آن جا به خاک سپرده شدند از جمله: فلش چت علیرضا پهلوی سلیمان بهبودی سپهبد فضل‌ الله زاهدی ارتشبد محمد خاتم حسن علی منصور این آرامگاه پس از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ به همراه آرامگاه پنجاه تن از وابستگان رژیم گذشته توسط گروهی به سردستگی صادق خلخالی ویران شد.

اواز چت هم اکنون از قسمت های چت روم میهن چت است و دوستان عزیز میتوانند با وارد کردن نام کاربری در فرم سمت راست وارد چت روم شده و به جمع صمیمی ما اضافه شوند :

ایران چت