چت روم شمال – شمال چت – چت روم مازندران – گیلان چت – چت فارسی

چت روم شمال – شمال چت – میهن چت یکی از قسمت ها و اتاق های چت قدیمی میهن چت میباشد این اتاق از سال ۸۷ فعال بوده و کاربرانی از شهر های گیلان – ساری – مازندران و . . . داشته است.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

چت روم شمال – شمال چت – چت روم مازندران – گیلان چت

هم اکنون نیز چت روم شمال یکی از قسمت های میهن چت بوده و فعالیت خود را تا سال ۱۳۹۸ ادامه داده است این چت روم با کلمات چت روم شمال – شمال چت – چت روم مازندران – گیلان چت – لاهیجان چت – چت روم شمالی ها در گوگل برای شما عزیزان قابل مشاهده میباشد .

شمال ایران یا بطور کوتاه شمال اصطلاحی است جغرافیایی الوچه چت که به سرزمینی نسبتاً کم‌وسعت اما سرسبز و حاصلخیز در جنوب دریای کاسپینو شمال رشته‌کوه البرز گفته می‌شود و شامل استان‌های گیلان و مازندران و بخشی از استان گلستان است.

چت روم شمال - میهن فروم - پرشین چت - چتروم - چت - فارسی چت
چت روم شمال – میهن فروم – پرشین چت – چتروم – چت – فارسی چت

راه‌های اصلی ورود به شمال جاده‌های هراز، چالوس ، چت روم شمال، فیروزکوه، دامغان-ساری، قزوین-رشت، گردنه حیران و جاده مشهد-گرگان هستند.

بخش دوم از آسیای شمالی با دریای کاسپین آغاز می‌شود که به دریای هیرکانی هم معروف است. ما در اینجا از این دریا و ملتهایی که بر ساحل آن زندگی می‌کنند، صحبت می‌کنیم اهواز چت. این دریا از اقیانوس به سمت جنوب آغاز می‌شود و در ابتدا بسیار باریک است؛ و کم‌کم تا ۵۰۰ استادیوم وسیع می‌شود.

اراستوسن می‌گوید که ناوبری در این دریا برای یونانیان شناخته شده بود. بخشی از سفر در امتداد سواحل آلبانی و کادوسی حدود ۵۴۰۰ استادیا می‌گردید؛ و سپس بخشی که متعلق بود به سرزمین اناریاکی، مَردی و هیرکانی؛ و تا آنجا که دهانه رودخانه جیحون حدود ۴۸۰۰ استادیا و به لگسارتس حدود ۲۴۰۰ استادیا. البته این اطلاعات، بخصوص صحرا چت فاصله‌ها ممکن است چندان دقیق نباشد.

باحال چت قبائل نزدیک دریا، همچنین عشایر و قبائل اروپایی، اسکیتیان و سرمتی‌ها هستند. یونانیان باستان تمام قبائل شمالی را با نام مشترک از اسکیت‌ها، و کِلتو سلتو اسکیت‌ها می‌نامیدند. همچنین قبائل ساکائی و ماساژت‌ها که در طرف شرقی دریای هیرکانی ساکن بوده‌اند.

در سرزمین ویتی‌ها، شهری با دیوار در اطرافش توسط آئینیانس ساخته شده‌است، که اکنون آن را آئینا (آئینیانا) می‌نامند. در این شهر زره‌پوش یونانی، کشتی‌ های جنگی (بی باک)، و مقبره‌هایی مشاهده شده‌است. همچنین نیز در شهر اناریا، یک اوراکل وجود دارد که مشاوره دربارهٔ خوابها می‌دهد؛ ایران چت و همچنین بقایایی از مهاجرنشین‌های یونانی مشاهده شده‌است. اما این قبائل به خاطر طبیعت خشن و ناهموار چت روم شمال منطقه، بیشتر به شکارگری و غارتگری می‌پردازند و بیشتر استعداد در جنگیدن دارند تا دامداری و کشاورزی. بخش بزرگتر ساحل در پای منطقه کوهستانی که به ۵۰۰۰ استادیا می‌رسد، در تصرف کادوسیان است، اما این سرزمینها، کم حاصل است.

گیلان چت - چت مازنداران - شمال چت - چتروم شمال - چت روم - چت روم شمال - چت فارسی
گیلان چت – چت مازنداران – چتروم شمال – چت روم – چت روم شمال – چت فارسی

عشایر یا قبائل سرگردان، که در سمت شرقی دریای کاسپین زندگی می‌کردند، داهه یا پرنی نامیده می‌شدند. پس از آنجا با کویری روبرو می‌شویم و سپس به هیرکانیا می‌رسیم. چت باران در سرزمین هیرکانیا دریای کاسپین عمیق و گسترده می‌شود و این تا سرزمین ماد و کوه‌های ارمنستان ادامه دارد. دریا، تپه‌ها و کوهستان در اینجا شکلی «هلالی» می‌گیرد. با فاصله گرفتن از دریا و نزدیک شدن به دامنه کوه‌ها تا رسیدن چت روم شمال دریا چت به ارتفاعات، در بخش کوچکی از این سرزمین برخی قبائل آلبانی و ارمنی و بخش بزرگتری توسط گلائی‌ها، کادوسیان، آمردی‌ها، ویتی‌ها، و اناریاکائی– که برخی قبائل پرهسی محتملا پارسی نیز با آن‌ها هستند- ساکن‌ اند.

اما نه به این دریا و نه به این سرزمین توجه خاصی نشده‌است؛اصفهان چت و این به دلیل حاکمان آن بوده‌است. اولین فرمانداران هیرکانیا بربرها بودند، سپس مادها، هخامنشیان و در نهایت پارتیان بودند. باید افزود که تمام سرزمین‌های مجاور آن دریا نیز یا بیابان بی آب و علف است یا پناهگاه‌های راهزنان و بیابانگردان که بر بیابانها می‌افزایند. در دوره کوتاه تسلط مقدونیان هم توجه چندانی بدان نشد، چرا که هم دور بودند و هم دائماً در حال جنگ با دیگران.

چت شمال ، شمال چت ، چت ، چت روم ، چتروم ، چت فارسی ، پرشین چت
چتروم شمال یکی از بهترین و قدیمی ترین چت روم های ایرانی میباشد

بنا به گفته آریستوبولوس هیرکانیا، سرزمینی جنگلی است چت روم تبریز و در آن به تولید و کاشت درختان بلوط می‌پردازند، اما کاج و سرو که در هندوستان فراوان است، ندارد. منطقه نسا را نیز متعلق به هیرکانیا می‌دانند، البته برخی نویسندگان، نظر متفاوت دارند.

یکی از بهترین مناطق توریستی که باب میل و پسند همه ی ایرانیان چت روم شمال در اقصی نقاط کشور نیز هست، استان های گیلان و مازندران است که در اصطلاح ما ایرانی ها در هنگام مسافرت کاملا با هم یکی شده و آن را به عنوان شمال می شناسیم تهران چت و سریع برای هر مناسبتی به سمتش روانه می شویم. اما بهترین مناطق شمال برای مسافرت کدام مناطق هستند؟ در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم بررسی کنیم که بهترین مناطق برای مسافرت و اقامت در شمال کجا هستند.

چت روم شمال یکی از بهترین و قدیمی ترین چت روم های ایرانی ، چت شمال ، میهن چت ، فارسی چت
، میهن چت ، فارسی چت ، چت ، چت روم ، چت فارسی ، چت روم موبایل

در نزدیکی رامسر از دوراهی جواهرده که جلوتر بروید، می‌رسید به جنگل‌های دالخانی. جنگلی ساکت که بسیار سبز و زیبا. کمی بالاتر ازاین جنگل به جنت رودبار می رسید. این منطقه به غیر از رودبار قصران و غیر از رودبار منجیل، یک رودبار دیگر است چتروم عسل که  به سرزمین پلهم نیز معروف است. چتروم پلهم نام یک نوع گیاه است که در کنار جاده‌ها می‌روید؛ گیاهی که با این که بوی بدی دارد، اما دوای درد گزنه است. جاده‌ای که به سمت روستا می‌رود، به سمت دره ای می روذ که سمت راستش می‌ شود تنکابن و سمت چپش می‌شود رامسر.

مسیر دسترسی  به منظور رسیدن به این منطقه دیدنی و بی نظیر باید وارد شما چت محور کرج چالوس شوید و پس از طی کردن حدود ۷۰ کیلومتر که به نزدیکی های گچسر در قسمت غربی جاده تابولی روستا کهنه ده را به یک جاده فرعی برسانید ریحان چت. بعد از حدود ۴ کیلومتر، در کنار روستای کهنه ده یک دو راهی را می بینید که راه سمت راست شمار ا با نزدیکی غار می رساند. ماشین را پارک کرده و با یک ساعت پیاده روی و کوه پیمایی خودتان را به یخ مراد برسانید.

شمال ایران یا به قول مردم سایر نواحی ایران، شمال به سه‌ چت روم شمال استان ارم چت شمالی ایران در حاشیه‌ی دریای خزر اطلاق می‌شود. این منطقه طبیعت متنوعی از جمله ساحل دریا،جلگه،‌ جنگل، کوهپایه، مناطق سردسیر کوهستانی و نواحی نیمه‌خشک را در بر دارد.

چت شمال - چت فارسی -  شمال چت - میهن چت - فارسی چت  - ناز چت - چت پرشین - پرشین چت
چت شمال – چت فارسی – شمال چت – میهن چت – فارسی چت – ناز چت – چت پرشین – پرشین چت

هم چنین چت روم شمال نیز یکی از سایت های قدیمی ایرانی چت روم ( غزل چت ) شمال میباشد ، این چت روم یکی از بخش های سایت میهن چت میباشد . با اسم چت شمال در گوگل قابل مشاهده میباشد

http://mihanw.ir/

شمال عزیزان میتوانید از فرم سمت راست این صفحه و یا از چت روم شمال لینک زیر به این صفحه دسترسی پیدا کنید.

قدیمی ترین چت روم