اهواز چت – چت روم اهواز – چت روم جنوب – چت اهواز – چت فارسی

اهواز چت یکی از برترین چت روم های فارسی جنوب کشور می باشد این چت روم دارای امکانات بسیار ویژه برای مردم محبوب اهواز می باشد شما همراهان همیشگی وب سایت میهن چت میتوانید از قسمت زیر وارد این چت روم شوید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

سلام به همه کاربران قدیمی میهن چت ، اهواز چت نیز یکی از بخش های سایت بزرگ میهن چت میباشد از که از سال های ۸۷ الی سال ۹۳ در چت روم میهن چت فعال بوده است.

این بخش از میهن چت با کلمات چت روم اهواز – چت روم جنوبی ها – چت روم جنوب – جنوب چت – چت – چت روم بندر عباس – چت روم اهوازی هاعربی در گوگل برای شما کاربران گرامی قابل مشاهده می باشد.

هم اکنون میتوانید از فرم سمت راست این صفحه و با وارد کردن نام کاربری خود به چت روم اهواز وارد شوید.

اهواز چت - میهن چت - چت فارسی - چت روم فارسی - چت میهن
اهواز چت – میهن چت – چت فارسی – چت روم فارسی – چت میهن

اهواز یکی از کلان‌شهرهایایران است، که در بخش مرکزی شهرستان اهواز قرار دارد و ریحان چت به‌عنوان مرکز استان خوزستانشناخته می‌شود. جمعیّت این شهرستان طبق سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ حدود ۱٬۳۰۳٬۰۰۰ نفر می‌باشد که با احتساب ۴۰۰هزارنفری حاشیهٔ شهر جمعیت این شهر به بالای ۱٬۷۰۰٬۰۰۰نفر می‌رسد که به‌عنوان هفتمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌آید. اهواز در موقعیت جغرافیایی ۳۱ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ درجه و ۶۵ دقیقه طول شرقی، در بخش شما چت جلگه‌ای خوزستان و با ارتفاع ۱۲متر از سطح دریا واقع شده‌است.

تلاش‌هایی برای مطابقت دادن اهواز با شهر اگینیس که استرابون از آن نام برده انجام شده‌است، لیکن محتمل‌تر آن است که اهواز در محل شهر قدیم تاریانا هخامنشی که نئارخوس، سردار اسکندر، در مسافرت خود به خلیج فارس در کنار آن لنگر انداخت قرار گرفته باشد این شهر علاوه بر نام‌های ذکرشده ناز چت به نام‌های «رام‌شهر» و «شهررام» نامیده می‌شد. در دوره قاجار و از زمان ناصرالدین‌شاه اهواز چت را ناصری و ناصریه نامیدند، ولی از شهریور ۱۳۱۴ ش با تصویب هیئت وزیران اهواز نامیده شد

اهواز در روزگار ساسانیان از شهرهای عمده خوزستان به‌شمار می‌رفت و از مراکز عمده صنایع نساجی خوزستان بود و یکی از کانون‌های مسیحیت در ایران، و از اسقف‌نشین‌های خوزستان محسوب می‌شد. علاوه بر این، این شهر از مراکز عمده بازرگانی بوده، و نیز به‌واسطه واقع شدن در کنار رود کارون – که قابلیت کشتی‌رانی داشته – محل مناسبی برای شلوغ چت تجمع مال‌التجاره و دادوستد به‌شمار می‌رفته‌است.

چت روم اهواز یکی از بهترین چتروم های ایرانی میباشد
چت – چتروم – چتروم قدیمی – میهن فروم – میهن چت – ناز چت – آلوچه چت

شهر اهواز در سده‌های نخستین اسلامی به‌واسطه سدی که بر کارون بسته شده بود، از بزرگ‌ترین و آبادترین شهرهای خوزستان به‌شمار می‌آمد. این شهر تا ۲۵۶ق/۸۷۰م شهری پررونق و آباد بود، اما در این سال اهواز به تصرف سپاهیان صاحب‌الزنج درآمد. اهواز پس از پایان اهواز چت فتنه زنگیان رونق و آبادانی گذشته خود را از دست داد، اما چت میهن در زمان عضدالدوله دیلمی بار دیگر اهمیت پیشین خود را به‌عنوان مرکزی تجاری به دست آورد. همچنین بنا به گفته مقدسی، عضدالدوله پل هندوان را که دو بخش اهواز را به هم متصل می‌کرد و همچنین مسجد زیبایی را که در کنار آن بوده، بازسازی و مرمت نمود. شهر اهواز از پایگاه‌های عمده مذهب تشیع در ایران به‌شمار می‌آمد و به گفته مقدسی نیمی از مردم آنجا شیعه بودند و پیوسته میان شیعیان مروشیان و سنیان فضلیان درگیری و کشاکش وجود داشت .

در قرن چهارم هجری نهری کوچک به طول سیصد متر و عرض بیست متر از مدارتو چت کارون منشعب شده، شهر را به دو قسمت تقسیم کرده بود؛ محله غربی را «جزیره» می‌گفتند و فدرال چت محله شرقی «مدینه» نام داشت. این دو بخش به‌وسیله پلی به نام «پُل هندوان» به هم وصل می‌شدن در آن دوره اهل شهر دو دسته بودند و درباره اصحاب پیامبر دو نظر داشتند، این شهر انبار بصره و بارانداز فارس و اصفهان بود .

علت ویرانی اهواز به‌درستی مشخص نیست. هرآنچه تاکنون گفته شده حدس و گمان است که به‌وسیله وقایع‌نگاران و مورخان متأخر نوشته شده‌است. احمد کسروی «ویرانی اهواز کهن را یکی از معماهای تاریخ خوزستان چت روم مشهد دانسته که نه زمان و نه علت آن را در جایی ننوشته‌اند.» او در ادامه می‌گوید: دریا چت «آنچه ما از جستجو به دست آورده‌ایم زمان آن را آخرهای قرن پنجم یا آغاز اهواز چت قرن ششم بوده. این سخن کسروی نیز درست نیست چون ابن حوقل که در نیمه دوم قرن چهارم می‌زیسته، ویرانی اهواز را از قرن پرشین چت چهارم روایت کرده‌است .

چت روم اهواز - فارسی چت - میهن چت - پرشین چت - چت روم جنوب - باران چت
چت روم اهواز – فارسی چت – میهن چت – پرشین چت – چت روم جنوب – باران چت

سیدعبدالله جزایری که در قرن دوازدهم یعنی قرن‌ها پس از اهواز چت ویرانی اهواز می‌زیسته، فتنه صاحب‌الزنج را عامل عدم اعتنا و بی‌رغبتی خلفا دانسته که «بعد از تسکین فتنه چون خلفا را به عمارت آن ولایت رغبت چت روم کرج باقی نماند و واماندگان آن‌جا از عمده ضبط آن همه نیشکر و ادای مال و جهات دیوانی آن‌ها بیرون نتوانستند آمد، لاجرم اکثر جلای وطن نمودند و

به هر حال پس از ویرانی شهر اهواز در قرن چهارم هجری، فقط ویرانه‌ ای از آن باقی‌مانده بود و در دوره مشعشعیان و پس از آن دسته‌ای از آل کثیر در آنجا کپرها اهواز چت یا چینه‌هایی بالا آورده دهکده‌ای آباد کرده بودند. سپس هم آنان رفته چت پرشین دسته‌ای از کعبیان در آنجا نشیمن داشته و در آن نزدیکی دیم‌کاری می‌کردند.
با توجه به نوشته سیدعبدالله جزایری پیداست که در اواخر قرن دوازدهم هجری نیز اهواز حال و روز خوبی نداشته‌است. او می‌نویسد: «اکنون از عمارات آن‌جا همان قلعه موجود است که شیخ ناصر بن حمید آن را حصار کشیده مشتمل بر چند خانوار رعیت دیم‌کار ،

میهن چت – اصفهان چت – آواز چت – اول چت – اهواز جت

پس از آن نیز اهواز به همین صورت بوده و در حد یک روستای کوچک باقی‌مانده بود. سر اوستن چت روم شلوغ هنری لایارد که در زمان شیخ ثامر بنی‌کعب ۱۲۵۸ ق ۱۸۴۱ م در این منطقه بوده به هنگام ذکر قلمرو بنی‌کعب، هیچ گونه نامی از اهواز نبرده و در عوض نام روستای ویس در شمال اهواز را در کتاب خود آورده‌است. این امر نشان می‌دهد روستای ویس پرجمعیت‌تر و آبادتر از اهواز بوده‌است.

کاپیتان هنت که در سال ۱۲۷۳ ق (۱۸۵۳ م) یکی از افسران ارتش انگلیس در جریان جنگ ایران و انگلیس در خرمشهر بوده و پس از فرار خانلرمیرزا به اهواز با کشتی به تعقیب خانلرمیرزا پرداخته، اهواز را این‌چنین دیده‌است.

شهر اهواز مثل اکثر بلاد مشرق فلش چت زمین دارای خانه‌ های محقری است چت روم شمال که از خشت و گل، بدون مراعات اصول صحی به ترتیب غیرمنظمی ساخته شده و در حدود یکهزار و پانصد الی دو هزار نفر جمعیت دارد. تمام سکنه اهواز را عرب‌ها تشکیل می‌دهند، ایشان کاملاً خوش قیافه‌اند و اندکی سیاه‌چرده‌تر از اسپانیایی‌ها هستند.

بیست و شش سال بعد یعنی در سال ۱۲۹۹ ق ۱۸۸۲ م حاج عبدالغفار نجم‌ الملک چت روم ققنوس از «قریه اهواز و قریب ۶۰ خانوار رعیت عرب» سخن گفته که کدخدای آن شیخ نبهاناست. شیخ بنهان عامری کعبی بازمانده همان کعبیانی است که پس از رفتن چت روم تبریز آل‌کثیر در قریهٔ اهواز نشیمن داشتند. قریه اهواز در حال حاضر قدیمی‌ ترین محله شهر اهواز است که نام آن برگرفته از نام جدّ شیخ بنهان یعنی عامر است و به محله «انجمن میهن فروم» معروف است، در جوار این محله نیز محله‌ای است که آن را «اهواز قدیم» می‌گفتند. به احتمال زیاد قریهٔ اهواز در محل این دو محله بوده‌است. لرد کرزن که در سال ۱۸۹۰ م ۱۳۰۷ ق از آن ناحیه گذر کرده جمعیت آن را تقریباً هفتصد نفر برآورد کرده‌است.

اهواز چت یکی از قدیمی ترین چت روم فارسی های ایرانی میباشد
چت روم اهواز ، اهواز چت ، فارسی چت ، میهن چت ، چت

کشتی‌رانی در خوزستان از طریق رود کارون صورت چت ناز می‌گرفته و چت روم تهران با توجه به طبیعت رودخانه کارون که در محل اهواز دارای چندین رگه صخره‌ای در بستر خود می‌باشد به دو بخش بالادست و پایین‌دست تقسیم شده بود. همچنین ویرانه‌های سد باستانی اهواز نیز که در زمان احداث باز هم بر روی بستر صخره‌ای بنا شده بود مانع دیگری الوچه چت برای کشتی‌رانی بوده‌است. شاخهٔ بالادست یا کارون شمالی از شوشتر تا اهواز و شاخهٔ جنوبی یا پایین‌دست از اهواز تا خلیج فارس را دربرمی‌گرفته‌است؛ بنابراین کشتی‌هایی که از شوشتر حرکت می‌کرده‌اند در محل اهواز به‌ناچار بار خود را به کشتی دیگری در سمت جنوبی صخره منتقل اهواز چت می‌کرده‌اند. این دست به دست شدن بار موجب پیدایش انبارها و کاروان‌سراهای متعددی در اهواز شد و تبدیل به یکی از دلایل چت روم اصفهان رونق تجارت و نتیجتاً رونق شهر اهواز گشت. از جمله تأسیسات مرتبط با بندر و تجارت در اهواز آن زمان، واگن اسبی بوده‌است که با احداث یک رشته خط آهن و توسط واگن‌هایی که با اسب کشیده می‌شده‌اند بار و کالای تجاری را در امتداد رودخانه و بین کشتی‌ها جابه‌جا می‌کرده‌است .در شوشتر اسنادی به دست آمده که حاکی از تجارت دریایی با دورترین بندرهای تجاری معروف آن دوران دنیا در هند و آفریقا و خاور دور می‌باشد و این امر جز با وجود بندری در کنار صخرهٔ پیش‌گفته برای تخلیه و بارگیری مجدد میسر نمی‌شده‌است.

به نوشتهٔ کسروی اهواز نوین پس از اعطای اجازهٔ ناصرالدین شاه به ریحان چت خارجیان برای کشتیرانی در قسمت جنوبی کارون رونق دوباره یافت زیرا وجود رشته سنگی در محل کنونی پل هفتم مانع از ادامه مسیر کشتی‌ها چت به چت به قسمت‌های بالا دست کارون می‌شد و کشتی‌ها ناچار بودند بار خود را در این سوی صخره تخلیه کنند و سپس به کشتی‌هایی که در آن سوی صخره بودند منتقل کنند .کم‌کم ساختمان‌ها و تأسیساتی در این قسمت به وجود آمد و رونق آن هر روز بیشتر می‌شد. قسمت شرقی شهر ابتدا شکل گرفت و محلهٔ عامری و خیابان ۲۴ متری تقریبا اولین قسمت‌های اهواز جدید بودند.

چت روم میهن

میهن چت – چت – چت فارسی – چت روم

گسل اهواز به طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر مهم‌ترین گسل شهر بدو چت است که از میانه شهر عبور می‌کند. گسل اهواز از نوع واژگون و در برخی مناطق از نوع راندگی است و ‫دستکم سازه‌های قدیمی تر از میانه‌زیستی را جابه‌جا کرده‌است. راستای چت باران گسل اهواز شمال باختری – جنوب خاوری است که با نام گسل پیش‌بوم اهواز شناخته می‌شود . نمونه‌گیری‌های به عمل آمده از گسل اهواز بیانگر فعال بودن این گسل است. سن‌یابی صورت گرفته با روش ‫ترمولومینسانس‬ بر روی گسل هواز برآوردی ۴۰۰۰ اهواز چت سال را به عنوان یک فعالیت زمین‌ساختی مهم برای گسل اهواز و رویداد یک زمین‌لرزه بزرگ که سبب ایناز چت جابه‌جایی مسیر کارون چت روم شمال شده‌است را نشان می‌دهد و از آنجا که رویداد یک زمین لرزه بزرگ را در سال ۸۴۰ میلادی در منطقه اهواز گزارش کرده‌اند بنابراین با کسر این دو مقدار می‌توان عدد ۲۸۰۰ سال را به عنوان دوره بازگشت احتمالی لرزه‌زایی گسل اهواز در نظر گرفت.

۵۱% نفت مناطق نفت خیز جنوب کشور در اهواز تولید می شود و برخی از بزرگترین اول چت کارخانه های مادر کشور در این شهر جای دارند. وجود کارخانجات بزرگ صنعتی، تاسیسات اداری و صنعتی شرکت مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران، اهواز را به یکی از مهمترین مراکز صنعتی ایران تبدیل کرده و همین امر سبب شده که مهاجران بسیاری روی به اهواز کنند

در زمان عیلامی ها در حدود شهر اواز چت کنونی اهواز شهری به نام تاریانا قرار داشته است ارم چت ثبت نام در میهن چت عده ای از مورخین عنوان نموده اند نام اهواز در دوران باستان اوکسینبوده است. اهواز در زمان هخامنشیان هوج یا خوجستان یا همان هوجستان خوانده می شود و داریوش کبیر در کتیبه بیستون خوزستان را به چتروم شلوغ همین نام هوج نام برده بدو چت است. خوز به معنی نیشکر و خوزستان به زبان ایلامی یک چت شکرستان است ، نام کنونی اهواز، به ظاهر بازمانده از دوران اسلامی است. در زمان آل بویه اهواز به تصرف درآمد و تحت حکومت آل بویه قرار گرفت. در سده ۴ هجری عضدالدوله دیلمی اقدام به مرمت و آبادانی اهواز کرد.

http://mihanw.ir/

  • اول، جریان سرد نواحی کوهستانی که در زمستان اهواز چت به طرف خلیج فارس ایران چت می وزد و هوای سردی را همراه می آورد.
  • دوم، بادهای ساحلی که گاهگاهی در تابستان از طرف خلیج فارس ایران چت همراه با رطوبت زیاد و گرما به سوی جلگه ها می وزد و به باد شرجی معروف است.
  • سوم، بادی است که از طرف عربستان به نام “سموم ” می وزد و همیشه مقداری غبار خاک و شن همراه دارد و هنگام عبور از روی خلیج فارس رطوبت زیادی را در خود ذخیره می کند.
  • اهواز چت
چت روم جنوب - چت جنوبی ها - میهن چت - چت باران - چت - چت روم
چت روم جنوب – چت جنوبی ها – میهن چت – چت باران – چت – چت روم

هم چنین سایت چت روم اهواز که با نام های چت روم اهواز – چت روم جنوبی ها – چت روم جنوب – جنوب چت در سایت های موتور جستجو مثل گوگل قابل مشاهده است و هم اکنون میتوانید از همین صفحه فرم سمت راست و یا لینک پایین وارد این چت روم بشید