غزل چت – چت غزل – ناز چت – میهن چت – مهر چت – چت روم غزل – چت روم

غزل چت چت روم فارسی زبانان است که یکی چت غزل از قسمت های سایت میهن چت نیز میباشد دوستان و همراهان گرامی وب سایت میهن چت میتوانند با کلیک کردن بر روی لینک زیر وارد چت روم شوند.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

ستار خان سومین پسر حاج حسن قره‌ داغی در ۲۸ مهر ۱۲۴۵ خورشیدی در روستای بیشک در آذربایجان به دنیا آمد وی در مقابل قشون عظیم محمدعلی‌ شاه پس از به توپ بستن مجلس شورای ملی و تعطیلی آن نازنین چت که برای طرد و دستگیر کردن مشروطه‌خواهان تبریز به آذربایجان گسیل شده بود ایستادگی کرد و بنای مقاومت گذارد.

غزل چت قدیمی ترین و با کیفیت ترین چت روم ایرانی
غزل چت قدیمی ترین و با کیفیت ترین چت روم ایرانی

ستارخان مردم را ضد اردوی دولتی فراخواند غزل چت و خود رهبری آن را بر عهده گرفت هرمزگان چت و به همراه سایر مجاهدان و باقرخان -سالار ملی- مدت یک سال در برابر قوای دولتی ایستادگی کرد و نگذاشت تبریز به دست طرفداران محمدعلی‌شاه بیفتد  اختلاف او با شاهان قاجار و اعتراض به ظلم و ستم آنان به زمان کودکی‌ اش برمیگشت.

ستارخان سردار ملی ۱۲۸۴ ۱۳۳۲ق فرزند غزل چت حاج حسن قراجه داغی در منطقه ارسباران به دنیا آمد او سومین پسر حاج حسن بزّاز بود که به شغل پارچه‌ فروشی اشتغال داشت.

سوابق زندگی او در دوران کودکی و نوجوانی تا درگیری‌ های جنبش مشروطه همدان چت چندان معلوم نیست از اطلاعات جسته و گریخته‌ای که از وی به دست آمده درمییابیم که او با پدر خود در روستاهای اطراف ارسباران به بزازی مشغول بود.

او و دو برادر بزرگترش اسماعیل و غفار از کودکی علاقه وافری یاسی چت به تیراندازی و اسب‌ سواری داشتند و در این میان اسماعیل فرزند ارشد خانواده شب و روزش به اسب‌ تازی تیراندازی و نشست و برخاست با خوانین و بزرگان سپری میشد.

همین سرکشی‌ ها سبب شد تا سرانجام و در غزل چت پی اعتراض به حاکم وقت دستگیر و محکوم به اعدام شود گفته شد اسماعیل به ارتباط و پناه دادن به فردی به نام قاچاق فرهاد که از مخالفان و ناراضیان بود متهم است و به همین جرم کشته شد.

این امر کینه‌ ای در دل ستارخان ایجاد کرد که غزل چت بعد ها به تقویت روحیه مقاومتش در برابر قاجار کمک کرد وقتی اسماعیل به دست نیرو های دولتی کشته شد ستارخان به همراه خانواده خود به تبریز مهاجرت کرد او در محله امیرخیز اقامت گزید فلش چت و در زمره لوطیان تبریز الوچه چت قرار گرفت البته لوطیان تبریز دو مذهب مرام داشتند که شیخیه و شرعیه بودند و ستار در زمره لوطی‌ های شیخیه بود.

فارسی چت – میهن چت – چت فارسی – چت میهن – فارسی چت

وی مدتی جزء تفنگچیان سواران حاکم خراسان بود غزل چت از آنجا به عتبات عالیات عراق سفر کرد یزد چت پس از چندی به تبریز بازگشت و به مباشری املاک محمدتقی صراف مشغول شد.

سپس به توصیه رضا قلی خان سرتیپ وارد خدمت ژاندارمری شد و حفاظت راه مرند و خوی به او محول گردید چندی بعد مورد توجه مظفرالدین میرزا ولیعهد قرار گرفت ضمن اواز چت دریافت لقب خان، از تفنگداران ولیعهد در تبریز محسوب گردید.

غزال  چت - چت غزال - چت - چت روم - چت فارسی - فارسی  چت - میهن چت - چتروم
غزال چت – چت غزال – چت – چت روم – چت فارسی – فارسی چت – میهن چت – چتروم – اهواز چت

ستارخان بنابر عادت لوطی‌ گری در دفاع غزل چت از مظلومان در برابر حکومت پس در یکی از درگیری‌ های خود با مأمورین محمدعلی میرزا ولیعهد در تبریز مورد تعقیب قرار گرفت از شهر گریخت و مدتی به مرند چت راهزنی عیاری یلدا چت مشغول شد اما از ثروتمندان میگرفت و به فقرا میداد سپس با وساطت بزرگان و معتمدین محل به شهر بازگشت و دلالی اسب را پیشه خود کرد.

او به درستی و امانتداری در تبریز شهرت داشت به همین دلیل مالکان حفاظت از اموال خود را به او میسپردند. او هیچ‌ گاه درس نخواند و سواد خواندن و نوشتن نداشت اما هوش آمیخته به شجاعتش و مهارت در فنون گرگان چت جنگی و اعتقادات مذهبی و وطن دوستی‌ اش او را به سردار ملی تبدیل کرد.

با شروع انقلاب مشروطه علیه محمدعلی شاه غزل چت در تهران و گسترش آن در سراسر کشور شاه قاجار به مبارزه و سرکوب مشروطه‌ خواهان پرداخت مجاهدین و آزادی‌ خواهان آذربایجانی و قفقازی به فرماندهی ستارخان و باقرخان به حمایت از مشروطیت تهران قیام نمودند و در مقابل قوای ۳۵ تا ۴۰ هزار نفری اعزامی محمدعلی شاه و خوانین محلی به فرماندهی کاشان چت عین‌الدوله که برای سرکوبی قیام تبریز اعزام شده بودند به شدت مقاومت کردند و از تسلط آن‌ ها به شهر ممانعت نمودند.

تبریز به مدت ۱۱ ماه توسط سپاه دولتی محمد غزل چت علی شاه قاجار محاصره شد و از ورود آذوقه به شهر جلوگیری به عمل آمد زندگی بر مردم بسیار سخت و طاقت فرسا گردید حتی مردم ناچار به خوردن یونجه و علف شدند.

چت - چت روم - میهن چت - فارسی چت - پرشین چت - ناز چت
چت غزل ، میهن چت ، فارسی چت ، چت فارسی ، فارسی چت ، چت

او در مدت یازده ماه استبداد صغیر یعنی از ۲۰ غزل چت جمادی‌ الاول ۱۳۲۶ ق تا هشتم ربیع‌ الثانی ۱۳۲۷ ق/ ۳۱ خرداد ۱۲۸۷ش/ ۲۰ ژوئن ۱۹۰۸ با همراهی باقر خان رهبریِ مجاهدین تبریز و ارامنه و قفقازی‌ ها را بر عهده داشت و مقاومت شدید و طاقت فرسای اهالی تبریز در مقابل سی و پنج الی چهل هزار نفر سپاه دولتی، با راهنمایی و رهبری او انجام گرفت به‌طوری‌ که شهرت او به خارج از مرزهای کشور رسید و در غالب جراید اروپایی و آمریکایی هر روز نام او با خط درشت ذکر میشد و لرستان چت درباره مقاومت‌های سر سختانه وی مطالبی انتشار مییافت

ستارخان که مرام شیخیه داشت طرفداری تعدادی غزل چت از مراجع تقلید مهسان چت شیعه طرفدار مشروطه را پشت سر خود میدید از جمله ثقه الاسلام و به ویژه حمایت‌ های آیات ثلاث فدرال چت را مشاهده میکرد از حیث مبارزه تقویت روحی میشد و همواره میگفت من در پی اجرای احکام حجج و علمای نجف بخصوص آخوند خراسانی هستم علمای مشروطه خواه نجف نیز در عصر استبداد صغیر تعدادی از علما و طلاب را برای تقویت جبهه تبریز به این ناحیه گسیل داشتند که مشهورترین آن‌ها آیت‌ الله سید علی اول چت تبریزی مشهور به سید علی داماد بود که به همراه خود میرزا احمدخان عمارلویی و تعدادی دیگر را به همراه داشت

پس از ماه‌ ها محاصره تبریز قوای روسیه با غزل چت موافقت دولت انگلستان و محمدعلی شاه قاجار از مرز گذشتند به سوی تبریز حرکت کردند و راه جلفا را باز کرد در نتیجه محاصره شهر به پایان رسید و سربازان دولتی شاه و خوانین محلی مخالف مشروطیت از اطراف تبریز دور شدند بدین ترتیب ایران چت نقشی که ستارخان و باقرخان در دفاع از مشروطه در تبریز داشتند به پایان رسید.

غزل چت – میهن چت – ایران چت – چت روم قدیمی

ستارخان و دیگران مجاهدین تبریز که به شدت از تجاوز بیگانگان روس متنفر بودند برای رفع بهانهٔ تجاوز روس‌ ها تلگرافی به این مضمون به محمدعلی‌ شاه فرستادند باران چت

شاه به جای پدر و توده به جای فرزندان است غزل چت اگر رنجشی میان پدر و فرزندان رخ دهد نباید همسایگان پا به میان گزارند ما هرچه میخواستیم از آن درمیگذریم و شهر را به اعلی‌ حضرت میسپاریم هر رفتاری که با ما میخواهند بکنند و اعلی حضرت بی درنگ دستور دهند که راه خواربار باز شود و جایی برای گذشتن سپاهیان روس به ایران بازنماند.

محمدعلی شاه پس از دریافت این تلگراف به نیروهای دولتی چت پرشین دستور ترک محاصره داد اما روس‌ ها به پیشروی ادامه دادند و وارد تبریز شدند ستارخان حاضر به اطاعت از دولت روس نشد و در اواخر جمادی‌ الثانی ۱۳۲۷ق اواخر ماه مه ۱۹۰۹م به ناچار با همراهانش به کنسولگری عثمانی در تبریز پناهنده شد.

چتروم - چت - چت روم - غزال چت - چت روم غزال - فارسی  چت - پرشین چت
چتروم – چت – چت روم – غزال چت – چت روم غزال – فارسی چت – پرشین چت

در منابع ذکر شده‌ است که ستارخان به کنسول غزل چت روس پاختیانوف که میخواست پرچم روس را خود به ماه چت سر در خانه ستارخان زند و او را در حمایت دولت روس یلدا چت قرار دهد گفت جناب کنسول من میخواهم هفت دولت زیر سایه بیرق ایران باشد شما میخواهید من زیر بیرق روس بروم هرگز چنین کاری نخواهد شد  امیرخیزی درکتاب خود جواب ستارخان را چنین آورده‌ است جناب کنسول من میخواهم هفت دولت زیر سایه بیرق امیرالمؤمنین باشد انجمن میهن فروم شما میخواهید من زیر بیرق روس بروم؟هرگز چنین کاری نخواهد شد

http://mihanw.ir/

پس از پیروزی انقلابیون مشروطه گیلان شمال و بختیاری اصفهان در فتح تهران در اواخر تیر ۱۲۸۸ ۱۹۰۹ و خلع شاه قاجار اما روسیه تزاری مناطق شمال غربی ایران را در اشغال خود داشت و طبق توافق پنهانی با انگلیس در تقسیم ایران هنوز در آذربایجان اردبیل و تبریز حضور داشت.

بواسطه ظلم و دسیسه‌ های دولت روس و بنابر دعوت آیت‌ الله محمدکاظم خراسانی ستارخان تصمیم به حرکت به تهران مینماید روز شنبه ۷ ربیع‌الاول سال ۱۳۲۸ق در شب عید نوروز ۱۲۸۹ جمعیت زیادی از مردم و رجال شهر از جمله یپرم‌ خان ارمنی برای وداع با ستارخان و باقرخان نگین چت جمع شدند و آنان درمیان هلهله جمعیت از منزل غزل چت خود بیرون آمدند و به سوی تهران حرکت کردند.

ثبت نام در میهن چت

در بین راه نیز در شهرهای میانه، زنجان قزوین و کرج استقبال باشکوهی از این دو مجاهد آزادی‌ خواه ضد استبداد به عمل آمد و هنگام ورود به تهران نیمی از شهر برای استقبال شیراز چت شتافتند و در طول مسیر چادرهای پذیرایی آراسته با انواع تزیینات و طاق نصرت‌ های زیبا و قالی‌های گران‌ قیمت و چلچراغ‌ های رنگارنگ گستردند.

در سرتاسر خیابان‌ های ورودی شهر تابل وهای غزل چت زنده باد ستارخان و زنده باد میهن باران چت باقرخان مشاهده میشد تهران آن روز سرتاسر جشن و سرور بود ستارخان پس از صرف ناهار مفصلی که در چادر آذربایجانی‌های مقیم تهران تدارک دیده شده بود به سوی محلی که برای اقامتش تبریز چت در منزل صاحب اختیار محلی در خیابان سعدی کنونی در نظر گرفته بودند مشهد چت رهسپار شدازمیدان توپخانه و خیابان لاله‌ زار تا باغشاه تمام پشت بام‌ها و خیابان‌ها و دکان‌ها زن و مرد ایستاده بودند.

ناز چت – چت ناز – چتروم ناز – چت – چت روم – میهن چت

 سرداران مدت یک ماه مهمان دولت بودند اما به دلیل وجود چت فارسی سربازان و کمی جا دولت محل باغ اتابک محل فعلی سفارت روسیه را به اسکان ستارخان و یارانش و محل عشرت آباد را به باقرخان چتروم شلوغ و یارانش اختصاص داد.

چت روم غزل - میهن چت - چت - چتروم - چت روم - چت فارسی - ناز چت - پرشین چت - چت پرشین
چت روم غزل یکی از قدیمی ترین چت فارسی های ایرانی است با کلیک روی لینک های موجود در صفحه به جمع ما اضافه شوید

پس از چند روزی که نیروهای هر دو طرف غزل چت در محل‌ های تعیین شده اسکان یافتند مجلس طرحی را تصویب نمود که به موجب آن تمامی مجاهدین و مبارزین پرشین چت غیرنظامی از جمله افراد ستارخان و خود او میبایست سلاح‌ های خود را تحویل دهند.

این تصمیم به دلیل بروز حوادث ناگوار و ترور سید عبدالله فلش چت بهبهانی و میرزاعلی محمدخان تربیت از سران مشروطه گرفته شده بود اما یاران ستارخان از پذیرفتن این امر ریحان چت خودداری کردند به تدریج مجاهدین دیگری که با این طرح مخالف بودند ناز چت به ستارخان و یارانش پیوستند شیرین چت و این امر موجب هراس دولت مروزی انقلاب مشروطه شد سردار اسعد بختیاری به ستارخان فارسی چت پیغام داد که به سوگندی که در مجلس خوردید وفادار باشید و از عواقب وخیم عدم خلع سلاح عمومی بپرهیزید

گفته میشود دعوت ستارخان و مجاهدان تبریز غزل چت به تهران با نیت خلع سلاح و کنترل آن‌ ها توسط دولت مشروطه بوده‌ است.

غزل چت یکی از بهترین چت روم های فارسی زبانان است همچنین شما میتوانید با وارد کردن نام کاربری خود در فرم سمت راست صفحه وارد چت روم شوید و با استفاده از لینم زیر نیز میتوانید وارد چت روم شوید :

http://mihanway.ir/chat-mihan