ویروس کرونا – کرونا ویروس – کرونا – کرونا در ایران – ویروس – بیماری کرونا

چت روم میهن چت یکی از قدیمی ترین و بهترین – ویروس کرونا – چت روم های فارسی ایرانی میباشد که از سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده است این چت روم با نظارت شبانه روزی و بهترین مدیریت سایت توانسته است جایگاه خوبی در میان فارسی زبانان به دست اورد شما از کادر زیر میتوانید وارد چت روم شوید

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

عطسه، آبریزش و سرفه از نشانه های جدی بیماری کرونا هستند که ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی ایجاد کنند و اولین درمان برای آن استراحت کردن است.

کروناویروس‌ها (نام علمی: Coronaviruses) خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند.

و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهانچین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. کرونا ویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد.

واژه «کروناویروس» از کلمه زبان لاتین “corōna” یا کلمه یونانی “κορώνη” به معنی تاج یا هاله گرفته شده‌است. این واژه به مشخصهٔ ظاهری ویریون‌ها (شکل عفونی ویروس) که در زیر میکروسکوپ الکترونی دیده می‌شود، اشاره دارد که حاشیه‌ای از سطح بزرگ و پیازدار داشته و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی، یا تاج خورشیدی است. از این رو کروناویروس را «ویروس تاج‌دار» نیز می‌نامند.

تخمین زده می‌شود که نزدیک‌ترین نیای مشترک (MRCA) تمامی کروناویروس‌ها تا ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد وجود داشته‌است، اگرچه برخی از مدل‌ها تا ۵۵ میلیون سال یا بیشتر را نیز ذکر می‌کنند که این نشان از همبستگی طولانی مدت با خفاش‌ها دارد.

نخستین کروناویروس‌های کشف شده مورد مربوط به ویروس برونشیت عفونی مرغی بوده‌است. سپس دونوع انسانی ۲۲۹ئی (HCoV-229E) و اوسی۴۳ (HCoV-OC43) که منجر به سرماخوردگی در انسان می‌شود نیز کشف شد.

کرونا ویروس

کرونا ،نوعی از ویروس ها هستند که به طور معمول بر دستگاه تنفس پستانداران، از جمله انسان، تأثیر می گذارند. آنها با سرماخوردگی، پنومونی و سندرم حاد تنفسی شدید (SARS) همراه هستند و همچنین می توانند روی روده تاثیر بگذارند.

ویروس کرونا ،در سال ۱۹۳۷ از ویروس برونشیت عفونی در پرندگان کشف شد. این ویروس ها ،مسئول ۱۵ تا ۳۰ درصد از سرده های رایج هستند و در طول ۷۰ سال گذشته، دانشمندان دریافته اند که ویروس کرونا می تواند موش ها، سگ ها، گربه ها، بوقلمون ها، اسب ها، خوک ها و گاو را آلوده کند. مقاله MNT بر روی انواع مختلف ویروس کرونا انسانی، علائم آنها، نحوه انتقال آنها و دو بیماری خطرناک مشتق از آن :SARS و MERS تحقیق کرده است.

ویروس کرونا به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد و از علائم این بیماری می توان به سرفه، تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می شود، اشاره کرد.

کرونا ویروس - میهن چت - ویروس کرونا - چت - چت روم
کرونا ویروس – میهن چت – ویروس کرونا – چت – چت روم – پرشین چت – چت روم موبایل

تاریخچه بیماری کرونا

براساس گزارشات اولین مورد بیماری در سپتامبر ۲۰۱۲ در مردی ۶۰ ساله در عربستان سعودی کشف شد که به مرگ بیمار انجامید . این مرد چند روز قبل از آن به دبی سفر کرده بود چت پرشین و دومین مورد در مردی ۴۹ ساله در قطر که او نیز در گذشت و کشف بیماری اولین بار در آزمایشگاه Health Protection Agency’s در Colindale لندن به تایید رسید .

پیشنهاد شده است که این بیاری به نام سندرم نارسایی تنفسی خاورمیانه یا Middle East respiratory syndrome coronavirus که با اختصار MERS-CoV نامگذاری شود .

ویروس کرونا چیست؟

ویروس کرونا می توانند علایم آنفلوانزا و علائم تنفسی را ایجاد کنند. ویروس کرونا انسانی (HCoV) ابتدا در دهه ۱۹۶۰ در بینی بیماران مبتلا به سرماخوردگی شناسایی شدند. دو ویروس کرونا انسانی مسئول بخش بزرگی از سرما خوردگی های معمول OC43 و ۲۲۹E هستند.

ویروس کرونا بر اساس طرح های تاج مانند بر روی سطوح خود،به این نام شناخته شده است. “Corona” در لاتین به معنی “هاله” یا “تاج” است. در میان انسان ها، عفونت اغلب در ماه های اهواز چت زمستانی و همچنین نزدیک بهار اتفاق می افتد ،کسی که به ویروس کرونا مبتلا شده است ممکن است بارها در معرض سرما خوردگی قرار گیرد زیرا آنتی بادی های کرونا متغیر هستند.

علائم و نشانه های بیماری کرونا :

علائم سرما خوردگی و یا آنفلوانزا معمولا از دو تا چهار روز پس از عفونت ویروس کرونا اتفاق می افتد و معمولا خفیف است.

علائم کرونا عبارتند از:

 • سیستمی:تب و احساس خستگی مفرط
 • تنفسی:آبریزش بینی، عطسه، گلو درد، سرفه خشک، تنفس کوتاه و مقطعی و تند ، در موارد نادر، تب
 • کلیه ها:کاهش عملکرد(کاهش حجم ادرار یا تعداد دفعات دفع)
 • روده ای:اسهال
 • چت روم مشهد
 • سیستم گردش خون:کاهش تعداد گلبولهای سفید
 • خستگی
 •  تشدید علائم آسم

این بیماری می تواند به سینه پهلو ، التهاب ریه ها و آب گرفتگی کیسه های هوا  منجر شود و در نهایت باعث نارسایی ریوی می گردد .

کروناویروس‌ها زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند. ساختار آنها نیز دارای یک ژنوم آران‌ای معمولی است. افرادی که هم‌زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس‌ها هستند. معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد بیشتر است.

 کرونا ویروس‌ها که پس از راینو ویروس‌ها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند، بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند.

 اگرچه کرونا ویروس‌ها بیشتر در حیوانات دیده می‌شوند، اما هفت نوع چت روم تهران از آن‌ها دستگاه تنفسی بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. تشخیص اینکه علت بیماری کرونا ویروس باشد یا خیر کمی مشکل است، چرا که برخلاف راینو ویروس‌ها به سختی در آزمایشگاه رشد و نمو می‌کنند.

ساختار این ویروس از دو لایه تشکیل شده‌است؛ هسته این ویروس را مواد ژنتیکی و لایه بیرونی آن را تاج‌های پروتئینی تشکیل داده‌اند. پس از ورود به سلول میزبان، ذره ویروس بدون پوشش بوده و ژنوم آن وارد سیتوپلاسم سلول می‌شود.

خانواده ویروس کرونا همیشه از گونه حیوانی به گونه دیگری منتقل شده‌است. این ویروس برای انتقال آسان‌تر ممکن است تکامل پیدا کند و موجب بیماری سخت‌تری شود.

کروناویروس ها در کلاس (خانواده) ار ان ای داران تک رشته ای خطی ای هستند که زنوم آن ها مستقیماً به‌صورت ام ار ان ای عمل می کنند. بنابر این از لحاظ خانوادگی و عملکرد ژنومی، شباهت بسیاری با خانواده پیکورناویروس ها دارند که از خانواده پیکورناویروس ها می توان به رینوویروس (ویروس سرماخوردگی) اشاره کرد.اما، آنها تفاوت های زیادی نیز دارند. تفاوت عمده و چشمگیر کوروناویروس ها با پیکورناویروس ها، در داشتن پوشش می باشد.

با توجه به اینکه نوع ژنوم کروناویروس ها مستقیماً بعنوان ام ار ان ای عمل می کند، پس برای بیان شدن نیازی به پیرایش و رونوشت ترجمه (نوع یک-دی ان ای به ار ان ای) ندارند، از این رو سریعتر می توانند مورد رونوشت قرار گیرند ، بدون آنکه واسطه ای وجود داشته باشد.

این سرعت زیاد در سرماخوردگی معمولی و تمامی زیرگروه های کلاس مذکور چت روم تبریز (ssRNA ، عمل مستقیم به‌صورت mRNA) نیز مشاهده می شود که دلیل آن همین موردی است که پیشتر توضیح دادیم.

بسته به نوع کروناویروس، روش‌های انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روش‌های انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفلوانزا از طریق سرفه و عطسه است. با این حال احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود بوده و موارد انتقال انسان به انسان در مواردی رخ داده‌است که افراد به مدت طولانی در فضای بسته در کنار فرد بیمار بوده‌اند مانند افرادی که در بیمارستان‌ها با بیماران در ارتباط هستند. هنوز مشخص نیست که این بیماری نخستین بار از طریق جانوران به انسان منتقل شده‌است یا از طریق سطوح آلوده به ویروس.

افرادی که از قبل به بیماری های  فشار خون بالا، مشکلات مزمن ریوی، دیابت ، بیماریهای قلبی و عروقی مبتلا بوده اند بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری و آسیب های خطرناک آن هستند .بر خلاف رینوویروس، علت دیگر سرماخوردگی، ویروس کرونا انسانی در آزمایشگاه به آسانی قابل کشت نیست.

بیماری کرونا - چتروم - پرشین چت - کرونا ویروس - فارسی چت
بیماری کرونا – چتروم – پرشین چت – کرونا ویروس – فارسی چت

درمان های پیشنهادی برای کنترل و کاهش بیماری کرونا

هیچ درمانی وجود ندارد، بنابراین درمان هایی که در این بخش از سلامت میهن چت به آنها اشاره شده است شامل مراقبت از خود و داروهای بدون نسخه (OTC) است:

 1. استراحت
 2. نوشیدن آب کافی 
 3. اجتناب از سیگار کشیدن و دود
 4. استفاده از استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن برای کاهش درد و تب
 5. استفاده از دستگاه بخار 

ویروس مسئول می تواند با نمونه گیری از مایعات تنفسی مانند موکوس از بینی یا خون تشخیص داده شود.

انواع ویروس کرونا:

انواع مختلف ویروس های کرونا انسانی موجب انواع مختلف بیماری میشود در حال حاضر شش نوع شناخته شده از ویروس کرونا وجود دارد که می تواند انسان را آلوده کند.

انواع متداول عبارتند از:

 • ۲۲۹E (آلفا کروناویروس)
 • مهر چت
 • NL63 (آلفا کروناویروس)
 • OC43 (قرنطینه ویروس بتا)
 • HKU1 (کرونا ویروسی بتا)

کرونا ویروس جدید و عامل انتقال آن چیست ؟

کرونا ویروس نوعی ویروس شایع است که برای اولین بار در دهه ۱۹۶۰ شناسایی شدند. قبل از شیوع کرونا ویروس جدید دو نوع از این ویروس در دنیا اپیدمی شد. ویروسی به نام سارس و مرس که در سال ۲۰۰۳ در دنیا اپیدمی شد و محل شیوع آن عربستان و عامل انتقال و ابتلا به ویروس چت روم شمال سارس و مرس شتر و شیر شتر بود. در حال حاضر نسل جدید ویروس کرونا موسوم به Novel یا ۲۰۱۹-nCoV که با انواع دیگر آن متفاوت است ، در اوایل ژانویه سال ۲۰۲۰، در چین شناسایی شد و بسیار سریع گسترش یافت و به کشورهای دیگر راه یافت و جان بسیاری از افراد را گرفت.

افرادی که ابتدا مبتلا به این ویروس جدید گشتند اغلب در بازار ماهی فروشان و در زمینه فروش غذاهای دریایی فعالیت می کردند. هنوز منشأ این ویروس مشخص نیست اما پژوهشگران چت روم شیراز احتمال می دهند، این ویروس در اثر جهش در بدن جانوران یا پرندگان ایجاد شده باشد. عوامل مختلفی به عنوان منشأ این بیماری مطرح شده است که خفاش، نوعی مورچه خورا، میمون و شتر از جمله آن ها هستند البته ممکن است جانوران دیگری هم در شیوع نقشی داشته باشند اما احتمالا سوپ خفاش عامل آن نیست.

باکتری کرونا - چت - ویروس کرونا - کرونا در چین - چت روم - میهن چت
باکتری کرونا – چت – ویروس کرونا – کرونا در چین – چت روم – میهن چت

علائم بیماری کرونا ویروس جدید عبارتند از :

 • تب شدید
 • سرفه های خشک
 • سردرد
 • مشکلات تنفسی
 • درد عضلانی
 • گلودرد
 • آبریزش بینی
 • اسهال
 • اختلالات انعقادی خون
 • نارسایی کلیه

این بیماری انجام آزمایش در آزمایشگاه تخصصی و کشت سلولی از نواحی بینی و گلو و خون مشخص می گردد. طریق دوره کمون کرونا ویروس ۲ الی ۱۴ روز است. مبتلایان به این بیماری اگر سیستم ایمنی قوی داشته باشند معمولاً طی چند روز این علائم از بین می روند. اما در صورت انتقال عفونت کرونا ویروس به دستگاه تنفسی تحتانی افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری قلبی، فشار خون و یا افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مثل MS ، به یک ویروس عفونی خطرناک تبدیل می شود.

جلوگیری از ابتلا به کرونا ؛ چگونه از خودتان محافظت کنید؟

در حال حاضر هیچ واکسنی برای محافظت از شما در برابر عفونت کرونای ویروسی وجود ندارد. شما ممکن است قادر به کاهش خطر ابتلا به عفونت با انجام موارد زیر باشید:

 • ویروس کرونا، معمولا از راه دهان، بینی، چشم و گوش وارد بدن می شود. به همین دلیل قبل از شستشوی کامل دستها ، به این چهار قسمت از بدن دست نزنید .
 • دستان خود را در طول شبانه روز ، چندین بار با آب وصابون یا مایع دستشویی به مدت ۳۰ ثانیه با دقت بشویید.البته استفاده از مایع یا ژل ضدعفونی کننده نیز تاثیر زیادی در ضدعفونی کردن دستان دارد .
 • از دست دادن و روبوسی تا حد ممکن خودداری کنید .
 • یکی از راههای انتقال ویروس کرونا ، تنفس است ، پس در صورتی که فردی در نزدیکی شما عطسه و یا سرفه کرد ، خیلی سریع دهان و بینی خود را بپوشانید و تا حد ممکن از آن شخص دور شوید .
 • از دستشویی های عمومی استفاده نکنید چرا که برخی از ویروس های مهگل چت مشابه کرونا به ندرت از طریق بخارات مدفوع نیز می توانند وارد فضای تنفسی شوند
 • اگر متناسب با شغل خود ، با اشیائی کار می کنید که افراد دیگر نیز مدام با آنها در تماس هستند ، آن اشیاء را مدام ضدعفونی کنید ، مانند دستگیره در ، دکمه های آسانسور ، ستون فلزی مترو و اتوبوس ، خودپردازها و …
 • اگر قادر به ضرعفونی کردن آنها نیستید قبل از شستشوی دستان خود به دهان ، چشم ، گوش و بینی خود دست نزنید .
 • از رفتن به اماکن عمومی تا حد ممکن خودداری کنید و در صورت ضورت ، مدام دست های خود را ضدعفونی کنید .از دستکش و ماسک استفاده کنید .
 • یک مایع ضدعفونی کننده کوچک برای زمانهایی که به آب و مایع دستشویی دسترسی ندارید به همراه داشته باشید تا در محیط های عمومی مانند مترو و خیابان و … بعد از تماس با افراد و اشیاء، مدام دست هایتان را ضدعفونی کنید.
 • از خورد غذا ،خوراکی و مایعات در مکانهای نامطمئن اجتناب کنید ، ناز چت زیرا یکی از راه های انتقال کرونا مصرف غذای آلوده است .
 • غذاهای خود را کاملا بپزید و از خوردن غذای خام و یا نیمه پخته خودداری کنید ، مانند تخم مرغ عسلی و یا استیک نیم پز. گوشت ، مرغ و شیر را باید جوشانه و کاملا پخته شود .
 • پس از ورود به منزل بلافاصله دست های خود را شسته و ضدعفونی کنید . از اعضای دیگر خانواده نیز انجام این کار را بخواهید .در محل کار نیز از همکاران خود بخواهید تا این مسائل را رعایت کنند.
 • میوه ها و سبزیجات را با آب و محلول های ضدعفونی کننده میوه و سبزی شستشو دهید و از خوردن میوه های نشسته خودداری کنید .
 • با خوردن ویتامین C ، میوه ها ، سبزیجات و داروهای تقویتی، سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، روزانه یک لیوان آب ولرم و آب لیموی تازه را با یک قاشق عسل طبیعی بنوشید.
 • مسواک خود را ضدعفونی کرده و با مایع بشوئید .

چگونه از دیگران محافظت کنیم:

 • اگر علائم سرماخوردگی دارید، می توانید با انجام موارد زیر به محافظت از دیگران کمک کنید.
 • در حالی که بیمار هستید، در خانه بمانید.
 • چت روم اصفهان با کیفیت ترین چت ایران
 • از تماس نزدیک با دیگران جلوگیری کنید.
 • هنگام سرفه کردن یا عطسه کردن ،دهان و بینی خود را پوشش دهید، و دست ها را بشویید.
 • اشیاء و سطوح را تمیز و ضد عفونی کنید.
ویروس کرونا ، ویروس ، انتی ویروس ، واکنس کرونا
ویروس کرونا یکی از خطرناک ترین ویروس های جهان میباشد

درمان های تجویز شده برای بیماری ویروسی کرونا

درمان های خاصی برای بیماری های ناشی از ویروس های کرونا انسان وجود ندارد ، اکثر افراد مبتلا به بیماری کرونا ویروسی رایج بدن انسان به تنهایی بهبود می یابند. یلدا چت با این حال، شما می توانید برخی از چیزهایی را برای از بین بردن علائم خود انجام دهید.

 1. داروهای درد و تب را مصرف کنید (احتیاط:آسپرین را به کودکان ندهید).
 2. استفاده از یک رطوبت ساز یا حمام گرم برای کمک به کاهش گلو درد و سرفه.
 3. اگر به اندازه کافی بیمار هستید، باید مقدار زیادی مایعات بنوشید و در خانه بمانید و استراحت کنید.

 با توجه به اینکه این مقاله قبل از بوجود آمدن بحران نوع جدید و جهش یافته ی ویروس کرونا تهیه و ترجمه گردیده است تاکید می گردد که در صورت داشتن علائم این بیماری حتما به پزشک و مراکز درمانی مراجعه نموده و از بسنده کردن به روش های درمانی پیشنهاد شده جدا خودداری نمایید .

http://mihanw.ir/

جهت ورود به گلشن چت از همین صفحه اقدام نمایید