نازی چت – چت روم نازی – چت نازی – چت روم فارسی – چت فارسی

نازی چت یکی از قدیمی ترین و بهترین چت روم های ایرانی و فارسی زبانان میباشد که در سال ۱۳۸۶ همراه با وب سایت بزرگ میهن چت تاسیس شده است شما دوستان عزیز میتوانید با استفاده از فرم ورود در همین صفحه نام کاربری خود را وارد کرده و وارد چت روم شوید با استفاده از لینک زیر و ورود به صفحه اصلی سایت نیز میتوانید وارد چت روم شوید.

جهت ورود به چت روم اینجا کلیک کنید

http://mihanw.ir/

کانال سوئز  آب‌راهی در مصر به طول ۱۹۲ کیلومتر است که دریای مدیترانه را به دریای سرخ وصل می‌کند احداث کانال سوئز پس از یک‌دهه و در سال ۱۸۶۹ خاتمه یافت.

این کانال در غرب صحرای سینا و شمال شرق کشور مصر واقع شده‌ است آبراه سوئز به عنوان میان‌ بابل چت بری برای کشتی‌ ها و قایق‌ هایی که از بندرهای قارهٔ اروپا و آمریکا به سمت بندرهای جنوب شرق آسیا شرق آفریقا و قاره اقیانوسیه دررفت‌ وآمد هستند، ساخته شده‌ است تا ناچار به دور زدن قاره آفریقا یا انتقال زمینی بارها نباشند.

کانال سوئز سریع‌ ترین مسیر کشتی‌ رانی بین اروپا و آسیا‌ست چیزی حدود ۷ درصد کل بمب چت بهترین چت روم تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام میشود این کانال یکی از منابع اصلی درآمد ارزی کشور مصر است

درازای کانال سوئز از پورت سعید نازی چت در ساحل دریای مدیترانه، تا شهر سوئز در کرانهٔ دریای سرخ ۱۶۳ کیلومتر می‌باشد در نیمه راه دریاچهٔ المره کانال را به دو شاخه تقسیم میکند.

نازی چت - چت روم نازی - چت نازی - چت روم فارسی - چت فارسی
نازی چت – چت روم نازی – چت نازی – چت روم فارسی – چت فارسی

قسمتی از کانال در شمال دریاچهٔ اَلمُره واقع میباشد و نازی چت قسمتی در جنوب این دریاچه بهار چت یا چت روم بهار قرار دارد کانال سوئز میانبری است برای کشتی‌ هایی که از اروپا به سوی آسیا روانه میشوند.

پیش از احداث کانال سوئز کشتی‌ ها برای رفتن از نازی چت اروپا به آسیا ناچار بودند تا دماغه امید نیک در جنوبی‌ ترین بخش قاره آفریقا پیش روند یا اینکه بارهای کشتیها را پس از تخلیه در ساحل دریای مدیترانه از راه زمینی به شهر سوئز در ساحل دریای سرخ اواز چت رسانده و با کشتی دیگری از دریای سرخ به کشورهای آسیایی میفرستادند.

داریوش یکم پادشاه بزرگ هخامنشی هنگامی که نازی چت میخواست بخش‌ های باختری و خاوری شاهنشاهی خود را با یک راه آبی به هم بپیوندد باید به آشکار کردن کشف راه‌های آبی ناشناخته دست میزد.

از این روی به اسکولاکس کاریایی اهل کاریاندا فرمان داد با چند کشتی جنگی پارسی سراسر باحال چت کرانه‌ های دریایی شاهنشاهی را شناسایی کند و در این‌باره گزارش دهد.

اسکولاکس از شهر گنداره در خاور افغانستان امروزی سفر خود را آغاز کرد او چت روم بوشهر رود کابل را در مسیرش به سوی خاور تا پیوستن به سند راند و از آن پس بر روی سند رو به جنوب خود را به اقیانوس هند رساند.

وی با رسیدن به اقیانوس هند در حالی که به سوی باختر می‌راند کرانه‌ های خلیج فارس تا بندر کاریایی در بنیشو در نزدیکی خرمشهر کنونی را بررسی کرد.

او پس از این دلیرانه آغاز به دور زدن دریاییِ شبه جزیره عربستان کرد تا پس از سی ماه به سوئز کنونی رسید اسکولاکس گزارش‌ های کار خود را پس از بازگشت از مصر به داریوش بزرگ داد.

نازی چت ، میهن چت ، فارسی چت ، چت فارسی
نازی چت ، میهن چت ، فارسی چت

داریوش بزرگ به دلیل اهمیت راه دریایی میان مصر و ایران دستور ساخت آبراهی میان دریای سرخ و دریای چت روم پاییز مدیترانه را از راه نیل در اواخر نازی چت سدهٔ ششم پیش از میلاد داد تا کشتی‌های ایرانی بتوانند به راحتی از آن عبور کنند سرپرستی ساخت این آبراه را مهندس ارتاخه از مهندسان ایرانی عصر هخامنشی به عهده داشت.

 با این حال آبراهی که داریوش در آن زمان حفر کرد با آبراه کنونی که به دست مون فردیناند اوسپس در سال ۱۸۶۹ میلادی حفر شد نازی چت اختلاف‌ هایی دارد.

چراکه آبراه داریوش بر خلاف آبراه کنونی نازی چت قدری بالاتر از بوباستیس شروع میشد چت قدیمی و به نیل و در نهایت به دریای سرخ میپیوست در حالی که آبراه کنونی از پرت سعید آغاز می‌شود و به خلیج سوئز ختم میشود.

داریوش لوحه‌ ای سنگی با خطوط میخی پارسی عیلامی بابلی و مصری را به یادمان گذاشت

منم داریوش شاه شاهان، شاه کشورهایی که تمام نژادها نازی چت مسکون است شاه این سرزمین بزرگ تا آن دورها پسر ویشتاسب هخامنشی من پارسی هستم و به همراهی پارسیان مصر را گرفتم امر کردم این کانال را بکنند از پی‌رو نیل که از مصر جاری است میهن باران چت تا دریایی که از پارس بدان روند این آبراه کنده شد چنان‌ که فرمان دادم و کشتی‌ ها از مصر بوسیله این نازی چت کانال به‌ سوی پارس روانه شدند چنان‌ که اراده من بود.

نازی چت

در تابستان ۵۱۲ داریوش از کاخ کوروش در پاسارگاد نازی چت دیدن کرد ظاهراً در اینجا ناخدا اسکولاکس که از سوئز آمده بود گزارش کار خود را از کاوش کرانه‌ های دریا به او داد.

به این ترتیب پادشاه دریافت که از راه دریا میتوان از ایران به مصر سفر کرد در پریسا چت پیش چشم دلش جلوه‌ هایی از امکانات بازرگانی جهانی و در نتیجه نازی چت رونق اقتصادی فرمانروایی پهناورش پدیدار شد که تا آن زمان به فکر کسی خطور نکرده بود و بدین ترتیب به این فکر افتاد که کانال سوئز را که فرعون نخو ۵۹۵–۶۱۰ آغاز کرده اما بعد نیمه‌ تمام رها کرده بود به انجام برساند.

داریوش که پیوستن مصر و کرانه‌های باختری و خاوری دریای سرخ به هند و ایران را در سر میپروراند به این اندیشه افتاد که رود نیل را با آبراه‌هایی به دریای سرخ بپیوندد.

بنا به گزارش هرودت پیش از داریوش، فرعون نِخو ۶۱۰–۵۹۵پ. م و پادشاهان چت روم خوزستان مصری پیش از او در اندیشه پیوستن نیل به دریای سرخ بوده‌اند.

چتروم ، چت میهن ، میهن چت ، چت پرشین ، ناز چت
چتروم ، چت میهن ، میهن چت ، چت پرشین ، ناز چت

اما چون در مسیر راه کوه‌ های سنگی وجود داشت که کندن آن‌ ها کار آسانی نبود و همچنین چت روم اهواز آبراهه از میان وادی خشکی میگذشت که در آن آب نبود این کار به پایان نرسید حتی به روزگار پادشاهی نِخو ۱۲۰ هزار مصری در کار کندن آبراهه کشته شدند.

اما حقیقت داستان این کانال ناتمام چه بود داریوش نازی چت خشنود از برنامهٔ تازه خود با متخصصان مصری مشغول در پاسارگاد گفتگو کرد اما نتیجه‌ای نگرفت.

از این رو به طرف تخت جمشید حرکت کرد یا چنان‌ که یک نوشته مصری می‌گوید چت روم دزفول به شهری که بیش‌ تر از همه جا دوست می‌داشت.

در اینجا نیز داریوش معماران و هنرمندان نازی چت بی‌ شمار مصری را که در کار ساخت کاخ او شرکت داشتند گرد آورد و درباره وضع کانال ناتمام سوئز پرسید.

اما سخنگوی آن‌ ها در پاسخ گفت که آن‌ ها نه این کانال را دیده‌ اند و نه چیزی درباره‌ اش شنیده‌اند چت باران از این رو پادشاه بر آن شد که یک کشتی اکتشافی به دریای سرخ بفرستد تا محل دقیق کانال نخو و همه مسائل جانبی آن را معلوم کند.

در سال ۵۱۰ ناخدای کشتی اکتشافی‌ ای که به دریای نازی چت سرخ فرستاده شده بود رویا چت گزارش خود را درباره وضعیت کانال ناتمام نخو به او داد متأسفانه این گزارش به صورت ناقص به ما رسیده‌ است.

در هر حال در آن سخن از شن بسیار است و ضرورت حفر چاه‌ ها برای تهیه آب آشامیدنی اما مهم این گفته بود که برای به پایان رساندن کانالی که نخو آغاز کرده نازی چت بود باید هنوز مسافتی در حدود ۸۴ کیلومتر کنده میشد.

پس از بررسی‌ های گوناگون داریوش پی برد که باید ۸۴ کیلومتر دیگر کَنده شود تا آبراه‌ هایی که فرمانروایان مصری ساخت آن را آغاز کرده و نتوانسته بودند آن را به پایان ببرند به دریای سرخ برسد.

از سوی دیگر برای مشکل آب آشامیدنی ناگزیر بود چاه‌ های گوناگونی پدید بیاورد تا کارگران چت روم شیراز از تشنگی نمیرند بنابراین داریوش که کار به پایان رساندن آبراهه را با یاری مهندسان ایرانی که از زمان‌ های کهن در کار کندن آبراهه و کاریز و چاه و سدبندی مهارت داشتند آسان میپنداشت فرمان داد تا کار دوباره آغاز شود و بر سر راه چاه‌ هایی کنده شوند تا آب آشامیدنی برای کارگران بدست آید.

پس از آن داریوش فرمان مناسب را برای اجرای این برنامه که در آن روزگاران واقعا غول‌آسا بود صادر کرد داریوش با این کار تنها به اثرات اقتصادی مسرت‌ بخش راهی آبی از دریای مدیترانه به دریایی عمان خلیج فارس و اقیانوس هند فکر نمی‌ کرده‌ است بلکه پایان فرخنده این کار اثر شگرفی بر مردم او میگذاشت و خاطره لشکرکشی ناموفق علیه سکاها به جنوب روسیه را کمرنگ میکرد.

در این کانال دو کشتی با سه ردیف پاروزن می‌توانستند نازی چت پهلو به پهلوی هم حرکت کنند پرشین چت در نتیجه عرض آن را میتوان در حدود ۴۵ متر حساب کرد.

اگر عمق کانال را اندکی بیش از سه متر بدانیم باید برای کندن مسیر ۸۴ کیلومتری کانال دوازده میلیون متر مکعب خاک برداشته میشد.

میهن چت – فارسی چت – چت فارسی – چت – چت روم – نازی چت

ساتراپ اریاونده میبایستی برای برآوردن دستور نازی چت داریوش شمار زیادی از کارگران ریحان چت مصری را به کار گرفته باشد کارگران موفق شدند این کار را ظرف ده سال به پایان برسانند.

در سال ۴۹۸ کار نخستین کانال سوئز به پایان رسید سال بعد داریوش با همه درباریان خود از شوش عازم سومین سفرش به مصر شد تا با جشن و سرور کانال را افتتاح کند

سرانجام این کار بزرگ پس از ده سال به پایان رسید و در سال ۴۹۷ پادشاه با همهٔ درباریان خود از شوش به مصر رفت تا نخستین آبراههٔ سوئز را گشایش کند.

آبراهه نام برده شده مانند امروز از دریای مدیترانه آغاز نمی‌شد بلکه از رود نیل و کنار بوباستیس در شمال قاهره کنونی آغاز و پس از دور زدن دریاچه بزرگ تلخ در باختر آبراهه امروزی به سمت جنوب میرفت تا برسد به سوئز و دریای سرخ این کار بزرگ را داریوش با چهار سنگ نبشته در مسیر آبراهه جاودانه کرد و امروزه سه سنگ نبشتهٔ آن به دست ما رسیده‌ است.

بنابراین در بهار ۴۹۷ داریوش از شوش به مصر رفت نازی چت تا کانال سوئز را افتتاح کند کانال از نیل و کنار بوباستیس امروز زقازیق در شمال قاهره کنونی و نه مثل امروز از مدیترانه شروع میشد و نخست کانال قدیم نخو را به سوس شرق تعقیب می‌کرد تا حوالی اسماعیلیه امروز.

اما به دریاچه تمساح نمیریخت بلکه پیش از دریاچه به سمت جنوب شرقی میرفت و چت روم زاهدان دریاچه بزرگ تلخ را دور میزد و بعد از غرب کانال امروزی به طرف جنوب میرفت تا برسد به سوئز و دریای سرخ بدین ترتیب کانال داریوش برخلاف کانال کنونی که از دریاچه تلخ نازی چت میگذرد ظاهراً فقط آب شیرین نیل را در خود داشت که کار کشتیرانی را آسان میکرد در آن روزگار از بوباتیس تا سوئز چهار روز طول میکشید.

بدین ترتیب طرح‌ های بزرگ داریوش برای نازی چت پیوستن مرزهای نازی چت دو امپراتوری به سرانجام رسید و ۲۴ یا ۳۲ کشتی پر از باج مصری به سوی ایران و خلیج فارس حرکت کرد از این پس فراورده‌ ها و کالاهای گوناگون خاور و باختر امپراتوری افزون بر راه‌ هایی که از خشکی میگذشت از طریق این راه جدید آبی به سراسر قلمرو پهناور هخامنشی میرسید و افزون بر سودهای نازی چت اقتصادی مهگل چت فراوانی که به شاهنشاهی آن روزگار میرسید و یک تجارت جهانی بزرگ را برای نخستین بار در تاریخ باستان پدیدمی‌آورد توانمندی شاه بزرگ را در اداره کردن بر همه سرزمین‌ های شناخته شده آن روزگار استوارتر میساخت.

چرا که پادشاه میتوانست با سرعت بیشتری نیروهای رزمی نظامی خویش را به سراسر امپراتوری زنجان چت بفرستد داریوش بزرگ افزون بر اینکه در طرح بزرگ نازی چت خویش به پیروزی رسید نقش مهمی را نیز در شناساندن راه‌ های دریایی تازه برای جهانیان باز کرد کردار وی از این راه نه تنها زمینه‌ هایی را برای آشنایی فرهنگی مردمان آن روزگار پدید آورد بلکه مردمان اروپا را نیز برای نخستین بار با هندیان آشنا کرد.

میهن چت , چت ناز , ناز چت , چت فارسی , فارسی چت , نازی چت

درباره جزئیات این کار بزرگ از خود داریوش نازی چت اطلاعات بیش‌ تری به دست میآوریم داریوش در بلندی کنار کانال کاملا در میدان دید کشتی‌ ها سنگ‌نبشته‌ های قائمی با بلندی بیش از سه متر از گرانیت صورتی برپا کرده بود یک روی این سنگ‌ های صحرا چت قائم نازی چت نبشته‌ های میخی فارسی باستان و ایلامی و بابلی داشته و در روی دیگر نبشته‌ ای بوده به خط هیروگلیف مصری امروز فقط بقایای نازی چت سه سنگ قائم در دست است و چهارمی گم شده‌ است و البته ممکن است زمانی شمار این سنگ‌ ها بسیار بیش از این بوده باشد.

در متن‌ها میخی بعد از ستایش اهورامزدا و نام و نشان سازندهٔ بنا داریوش می‌خوانیم داریوش شاه گوید من پارسی هستم مصر را از پارس گرفتم این جوی کانال را دادم از رودی به نام نیل که در مصر جاری است تا دریایی که از پارس میرود.

پس از آنکه این جوی به همان‌گونه‌ ای که فرمان نازی چت داده بودم کنده شد کشتی‌ ها از مصر از میان این جوی به سوی پارس میرفتند همانگونه که مرا میل و کام بود.

داریوش برای افتتاح کانال سوئز شاهزادگان و مقامات بسیاری را فراخوانده بود جشن یک سال پس از اتمام کار کانال در تابستان ۴۹۷ برگزار شد می‌توان حدس نازی چت زد که پس از پایان سخنرانی مراسم افتتاح آبراهه داریوش همراه با ولیعهدش خشایارشا سوار نخستین کشتی اولین کاروان دریایی‌ ای شده‌ است که در کانال سوئز حرکت کردند سپس کاروان دریایی‌ ای سبحان چت که متشکل از ۲۴ کشتی بود پشت سر کشتی پرچمدار به سوی شرق به حرکت درآمد احتمالا داریوش با کشتی سه‌ ردیفه خود تا سوئز همراه آن‌ ها بوده‌ است.

داریوش به هنگام نازی چت افتتاح کانال سوئز ۵۳ سال سن داشت در این زمان او باید احساس کرده باشد که در اوج قدرت و توانایی است چیزی که از نوشته‌ های سنگ‌ نبشته‌ های قائم پیداست.

چت ، نازی چت ، چت روم ، میهن چت ، میهن چتی - چت فارسی
چت ، نازی چت ، چت روم ، میهن چت ، میهن چتی

فکر متصل کردن دریای سرخ نازی چت به دریای مدیترانه از دوران مصر باستان وجود داشت چت روم سراب کانال فعلی سوئز که دو دریای مدیترانه و سرخ را مستقیما و نه از طریق نیل به یکدیگر مربوط میکند زاییده فکر مهندس فرانسوی فردینان دولسپس است که مذاکراتی را با سعید پاشا سومین والی مصر و نواده محمد علی پاشا بنیان‌ گذار سلسله محمد علی در مصر آغاز کرد.

برای ساخت این کانال شرکت کانال نازی چت سوئز تأسیس شد که بیشتر سهام آن متعلق به فرانسویان و بخشی دولت مصر بود این پروژهٔ عظیم که با هزینهٔ دولت مصر و حداقل در دوره‌ای با کار اجباری کشاورزان مصری در سال ۱۸۶۹ به پایان رسید برای ۹۹ سال در اختیار شرکت فرانسوی قرار گرفته و قرار شد دولت مصر کنترلی بر حمل ونقل از آن آبراه نداشته باشد.

مراسم افتتاح کانال سوئز به پول آن روز ۱۳۶ سال پیش نزدیک به یک میلیون جنیه پوند انگلیسی نگین چت خرج برداشت و فرمانروایان بزرگ اروپا مانند فرانسوا ژوزف امپراتور اتریش ( نازی چت ) و ولیعهد پروس در این مراسم حضور یافتند هزینهٔ این مراسم کلا به حساب دولت مصر گذاشته شد.

اندکی پس از افتتاح کانال سوئز در زمان نخست‌ وزیری دیزرائیلی دولت بریتانیا ۴۴ سمنان چت درصد سهام شرکت کانال سوئز را از خدیوی مصر خریداری نمود و بقیه سهام در دست سرمایه‌ داران فرانسوی بود لذا خود مصر عملا هیچگونه بهره مالی از کانال سوئز نداشت نازی چت

نازی چت دیزرائیلی حاصل تلاش درخشان خود را در گزارش کوتاه و جاودانه به ملکه ویکتوریا تقدیم کرد و در پایان آن چنین نوشت و حالا کانال سوئز مال شماست سرور من به مرور ایام قروض پر بهرهٔ ناشی از ساخت کانال مهر چت سوئز موجب آن شد که مستشاران مالی انگلستان در تمامی شون اداری مصر دخالت کنند و این زمینه‌ ساز تبدیل مصر به مستعمره بریتانیا تا زمان استقلال شد.

در سال ۱۸۸۲ یک مصری وطن‌ پرست به نام احم نازی چت عرابی پاشا که وزیر جنگ بود زیر بار دخالت حاکم انگلیسی مصر نرفت و یک شورش مسلحانه تمام عیار سراسر مصر را فرا گرفت.

چت ، چت روم ، میهن چت ، فارسی چت ، چت میهن – پرشین چت – نازی چت

این قیام بعد ها سرکوب شد و بعد از دستگیری عرابی پاشا انگلستان به اشغال نظامی مصر و سودان پرداخت و این اشغال استعماری ۷۰ سال به طول انجامید نازی چت و سرانجام با کودتای مصر و عقد قرارداد جدیدی میان مصر و انگلستان به پایان رسید.

با آن که در سال ۱۹۵۶ در ماجرای ملی شدن کانال سوئز می‌رفت که چتروم شلوغ مصر دوباره به اشغال انگلستان و فرانسه درآید اما مقتضیات زمان نقشه انگلستان و فرانسه نازی چت را نقش برآب کرد و نیروهای سه‌ گانه خاک مصر را ترک نمودند.

برای مصری‌ ها نام سوئز از سال ۱۹۵۶ مترادف غرور ملی بوده در آن سال جمال عبدالناصر کانال را از بریتانیایی‌ ها و فرانسوی‌ها گرفت اقدامی که حمله این دو کشور و پس از آن‌ ها اسرائیل را در پی داشت در جنگ‌ های اعراب و اسرائیل در ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ هم چت روم کرج این نازی چت آب‌ راه نقشی اساسی داشت.

چت روم ، چت ، چت فارسی ، میهن چت ، چتروم ، فارسی چت
چت روم میهن چت یکی از بهترین چت روم های ایرانی – یلدا چت

پس از ملی شدن کانال سوئز دولت‌ های فرانسه و انگلستان موجودی مصر را در کشورهایشان مسدود کردند نخست‌ وزیر انگلیس و نخست‌وزیر فرانسه درصدد نازی چت دخالت نظامی در مصر و منطقه کانال شدند کوشش‌ های سیاسی برای قانع کردن دولت مصر به جایی نرسید.

دولت‌ های فرانسه و انگلستان در ۳۱ ژوئیه ۱۹۵۶ اتباع خود را از مصر خارج کردند انجمن میهن فروم نشست‌ های شورای امنیت نیز برای حل قضیه کانال سوئز به جایی نرسید و در نازی چت این مدت شوروی به رهبری خروشچف در همهٔ نشست‌ های شورای امنیت قطعنامه‌ های ضد مصر را وتو کرد.

در ۲۹ اکتبر ۱۹۵۶ اسرائیل با اشاره دولت‌ های غربی نازی چت به صحرای سینا یورش فدرال چت آورد و تا ساحل شرقی کانال پیش رفت در ۳۰ اکتبر دولت‌ های فرانسه و انگلستان به بهانهٔ حفظ امنیت در منطقهٔ کانال اعلام کردند که به مصر حمله نظامی میکنند.

در اول نوامبر ۱۹۵۶ حمله هوایی فرانسه و انگلستان نازی چت به مصر انجام شد و نیروی دریایی انگلستان و فرانسه در ساحل مصر نیرو پیاده کرد.

این رویداد را در تاریخ معاصر مصر به عدوان الثلاثی یورش سه گانهٔ اسرائیل، انگلستان و فرانسه میشناسند در ۴ نوامبر ۱۹۵۶ نیروهای انگلیس دچار تلفات زیادی شدند در این ماه چرخش سیاسی آمریکا و اولتیماتوم خروشچف به فرانسه و انگلستان مسیر جنگ را دگرگون کرد.

آمریکا اعلام کرد که اگر فرانسه و انگلیس عملیات نازی چت جنگی را متوقف نکنند دولت ایالات متحده در رابطه خود با آن دولت‌ ها تجدید نظر خواهد کرد.

خروشچف رهبر شوروی نیز دولت‌ های فرانسه و انگلیس را تهدید به نازنین چت حمله اتمی کرد بنابراین قطعنامه آتش‌ بس و خروج نیروهای اسرائیلی فرانسوی و انگلیسی با پشتیبانی دولت شوروی در ششم نوامبر در شورای امنیت صادر شد و دولتهای سه‌ گانه انگلیس فرانسه و اسرائیل نازی چت را وادار کرد که خاک مصر را تخلیه کنند.

بعد از بحران ۱۹۵۶ که مدتی کانال به خاطر نازی چت عملیات جنگی بسته شد کانال سوئز بار دیگر در جریان جنگ شش‌ روزه عرب‌ها با اسرائیل در سال ۱۹۶۷ بر اثر غرق شدن ماشین‌ های جنگی در آب‌های کانال برای زمانی دراز بسته شد.

تا آن که در زمان ریاست جمهوری سادات در جریان جنگ رمضان و ساختن پل روی کانال سوئز و گذر کردن نیروهای مصری از آن و نفوذ در صحرای سینا چون مرکز نازی چت ثقل عملیات جنگی روی آب‌ های کانال سوئز بود کانال به مدت زیادی بسته شد تا آن که با کمک کشورهای بزرگ و اقدام دولت سادات برای رفت‌ وآمد کشتی‌ ها پس از لایروبی و کوشش بسیار نازی چت برای بیرون کشیدن کشتی‌ های عضویت در میهن چت غرق شده این کانال باز شد و تاکنون باز است است و کشتی‌ های تا ۱۵۰ هزار تن میتوانند با دادن حق عبور به دولت مصر از این آبراهه مهم جهانی میگذرند وزارت انرژی ایالات متحدهٔ آمریکا این آبراه را یکی از چند گلوگاه چک‌ پوینت فلش چت جغرافیایی جهان دانسته که بر جریان نفت در جهان بسیار اثرگذار است.

نازی چت ، چت ، چت روم ، چت فارسی ، فارسی چت ، میهن چت ، ناز چت ، پرشین چت
نازی چت یکی از بهترین و قدیمی ترین چت روم های ایرانی

کانال سوئز پس از توریسم دومین منبع درآمد دولت نازی چت مصر است دولت چت میهن بهترین چت فارسی مصر بابت عوارضی که از کشتی‌ های عبوری از کانال دریافت میکند تاکنون میلیارد ها دلار عایدی داشته‌ است.

برای مثال در سال ۲۰۱۲ دولت مصر با عبور ۱۷۲۵۵ کشتی ۵ میلیارد و ۱۲۹ میلیون دلار از ارم چت قرار هر کشتی ۲۹۸۰۰۰ دلار از این کانال درآمد داشته‌ است به خاطر این بهای کلان بسیاری از کشتی داران گذر از دماغه امید نیک را ترجیح میدهند.

عبدالفتاح سیسی رئیس‌ جمهوری مصر کلنگ ساخت نازی چت دومین کانال سوئز را ماه اوت سال ۲۰۱۴ بر زمین زد وی وعده داد کانال دوم را یک ساله خواهد ساخت.

چت پرشین – فارسی چت – چت – چت روم – چت میهن – میهن چت – نازی چت

برنامه این است که علاوه بر ساخت کانال دوم کرانه‌ های روانی چت این آبراه نازی چت هم به یک مرکز مهم لجستیک کشتی‌ رانی بدل شود.

زمانی که کانال دوم راه بیفتد در حقیقت بخش‌ هایی از مسیر دو طرفه میشود در نتیجه زمان انتظار و عبور هم کمتر خواهد شد.

مقام‌ های مصری گفتند کانال دوم ظرفیت آب‌ نازی چت راه موجود را دو برابر میکند و در کمتر از ده سال درآمد کشور را تقریباً سه برابر میکند یعنی از ۳٫۵ میلیارد پوند در سال ۲۰۱۴ به ۱۳٫۲ میلیارد پوند در سال ۲۰۲۳ دولت مصر نام این پروژه دریا چت را رؤیای بزرگ مصر گذاشته چون ظرف هشت روز هزینه ۸٫۵ میلیارد دلاری ساخت آن را تأمین کردند در زمان ساخت این کانال نازی چت تحت نظارت شدید نظامی بوده و عملیات حفاری را واحدهای مهندسی ارتش هدایت میکردند.

نازی چت یکی از بهترین چت روم های ایرانی میباشد با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید وارد چت روم شوید.

چت روم فارسی – ایران چت – میهن چت – ناز چت – پرشین چت